• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 11.12.2018Meniny má Hilda
Bratislava

Foto: Matka dvoch detí zverejnila fotografiu, ktorou upozorňuje na riziko rakoviny kože

  • 19:51 12.03.2018
  • Iowa
Foto: Matka dvoch detí zverejnila fotografiu, ktorou upozorňuje na riziko rakoviny kože

Bezradná matka chce touto fotografiou aspoň sčasti pomôcť ostatným rodičom, a poradiť, čo by mali svojim deťom zakázať.

Mallory Lubbocková je matkou dvoch detí, ktorá dnes doplatila na svoju záľubu z rokov, keď bola ešte mladá a bezstarostná. Len nedávno jej z hornej pery odstránili zhubné znamienko, ktoré vzniklo v dôsledku nadmerného používania solárií v období, keď bola Mallory tínedžerkou.

26-ročná Mallory sa po bolestivom zákrokou rozhodla zverejniť fotografie zobrazujúce jej tvár na Facebooku, kde vyjadrila obavu z budúcich kontrol u lekára a nevyhla sa ani kritike svojho mladšieho „ja“, ktoré milovalo soláriá.

„Takže dnes mi odstránili prvé zhubné znamienko. Budú mi musieť ešte vybrať stehy a skontrolovať hojenie rany, prezrieť CELÉ telo, na určitý čas DÔSLEDNÉ rutinné kontroly a ďalšie kontroly na celý život, a takmer na 100% oveľa viac bolestivých zákrokov na odstránenie rakoviny z môjho tela.“

Mallory priznáva, že v období, keď mala 16 rokov, holdovala samoopaľovaniu každý deň po dobu dvoch rokov. „Spravím všetko preto, aby moja dcéra nenavštívila jediné solárium kým býva pod mojou strechou a dúfam, že bude stačiť, keď bude vidieť, čím všetkým si musí prejsť jej mama.“ Mallory odporúča všetkým rodičom, aby si jej radu vzali k srdcu, a svoje deti nepustili do nebezpečného solária.

„Teraz je zo mňa mama, ktorá na pláži leží pod slnečníkom a bohato sa natiera krémom na opaľovanie s ochranným faktorom spf 100. Nikdy v živote som si nepomyslela, že by sa mi toto mohlo stať (kto by si to myslel)?“

Ako môžete vidieť na fotografiách, operácia nechala na pokožke Mallory hlbokú jazvu, ktorá siaha až k nosu. Pacientka dúfa, že fotografiami odstraší ľudí od využívania solárií. Sama Mallory pritom v minulosti na podobné upozornenia nereagovala: „Pamätám si, že som na Facebooku videla fotky ľudí s rakovinou pokožky, a vtedy som si myslela – och, to sa mne nikdy nestane.“

Na nebezpečnosť solárií upozorňuje aj portál zasvätený boju proti rakovine pokožky SkinCancer.org: „Ľudia, ktorí prvýkrát navštívia solárium pred dovŕšením 35. roku, zvyšujú riziko melanómu o 75 percent.“

Melanóm je najagresívnejšou formou rakoviny kože a aj keď nie je najbežnejší, práve on najčastejšie spôsobuje smrť pacientov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, Mallory Lubbock (FB), independent.co.uk, skincancer.org, Foto: FB
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Cysta na mozgu sa môže prejaviť aj takýmito nezvyčajnými príznakmi

Cysta na mozgu sa môže prejaviť aj takýmito nezvyčajnými príznakmi

19:18 07.12.2018Zdravie

Väčšina ľudí si tento druh cysty na mozgu nevšimne aj niekoľko rokov. V jedinečných prípadoch sa jej prítomnosť dá zistiť aj takýmto spôsobom.

Koľko cukru by sme denne mali skonzumovať?

Koľko cukru by sme denne mali skonzumovať?

20:29 06.12.2018Zdravie

O cukre sa hovorí ako o prírodnom zabijakovi. Je síce pravda, že cukor stojí za mnohými ochoreniami, no celkom sa ho vzdať nemusíme. Akú dennú dávku by sme mali prijímať?

FOTO: 9 typov vyrážok, ktoré musíte vedieť rozpoznať

FOTO: 9 typov vyrážok, ktoré musíte vedieť rozpoznať

20:17 06.12.2018Zdravie

Kým niektoré druhy vyrážok sú neškodné a zmiznú behom niekoľkých dní, iné signalizujú vážnejšie stavy, ktoré si vyžadujú lekársku starostlivosť.

Smrteľná meningitída: Nemýľte si týchto 9 bežných príznakov s opicou!

Smrteľná meningitída: Nemýľte si týchto 9 bežných príznakov s opicou!

19:22 06.12.2018Zdravie

U mladých ľudí sa čoraz viac objavuje nová smrteľná forma meningitídy, ktorej príznaky lekári mylne klasifikujú ako predávkovanie drogami alebo alkoholom.

6 alkoholických nápojov, z ktorých najviac nafukuje brucho

6 alkoholických nápojov, z ktorých najviac nafukuje brucho

19:48 05.12.2018Zdravie

Nafukovanie je bežný problém, pri ktorom dochádza k uviaznutiu nadbytočného plynu v brušnej dutine. Obvykle ho spôsobujú niektoré jedlá a nápoje. Ak sa ho chcete zbaviť, týmto 6 alkoholickým nápojom sa vyhnite.

TV program