• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 28.10.2020Meniny má Dobromila
15°Bratislava

Právnické osoby by sa mali rýchlo registrovať na portáli finančnej správy

  • 9:10 18.01.2018
  • Bratislava
Právnické osoby by sa mali rýchlo registrovať na portáli finančnej správy

Termíny na podávanie dokumentov sa blížia.

Všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri a ich zástupcovia musia s finančnou správou komunikovať od 1. januára výlučne elektronicky. Registráciu na portáli finančnej správy si však viac ako dve tretiny z nich stále nevybavili a termíny na podávanie dokumentov sa blížia.

Podľa hovorkyne finančnej správy Ivany Skokanovej si daňovníci zjavne nechávajú plnenie svojich povinností na poslednú chvíľu. Dokazujú to aj najnovšie čísla. V priebehu uplynulých štyroch týždňov sa na portáli finančnej správy zaregistrovalo približne 18.000 nových subjektov z očakávaných približne 60.000. Daňové subjekty tak registráciu na portáli finančnej správy odkladajú na poslednú chvíľu. „Opätovne upozorňujeme právnické osoby zapísané v obchodnom registri, aby samotnú online registráciu neodkladali a zaregistrovali sa v dostatočnom predstihu predtým, ako budú podávať akékoľvek dokumenty finančnej správe v roku 2018. Povinnosť elektronického doručovania sa totiž vzťahuje na všetky podania.“ radí Skokanová.

Už v januári totiž na niektoré daňové subjekty čaká veľmi dôležitý termín na podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel (DP k DzMV). Toto DP podávajú daňové subjekty, ktoré používajú vozidlo evidované v Slovenskej republike na podnikanie. Právnické osoby zapísané v obchodnom registri, resp. daňové subjekty, ktoré sú povinné komunikovať s finančnou správou elektronicky a týka sa ich povinnosť podať DP k DzMV, musia podať toto daňové priznanie výhradne elektronicky. Pokiaľ by právnická osoba podala toto daňové priznanie v papierovej forme, daňový úrad ho nebude môcť akceptovať. V prípade, že chce/musí daňovník podať toto daňové priznanie elektronicky, musí byť registrovaný na portáli FS.

Dostupné informácie k registrácii a autorizácii používateľov elektronických služieb sú dostupné priamo na portáli finančnej správy. Okrem textových manuálov sú na portáli pripravené aj videá prezentujúce jednotlivé postupy. K dispozícii sú aj popisy potenciálnych situácií, najčastejšie otázky a odpovede, rôzne odporúčania. Stačí len kliknúť na baner na hlavnej stránke portálu.

Subjekty, pre ktoré nie je elektronická komunikácia povinná, môžu DP k DzMV doručiť osobne alebo poslať poštou na daňový úrad. DP k DzMV sa podáva na daňový úrad miestne príslušný podľa trvalého pobytu fyzických osôb alebo podľa sídla právnických osôb. DP k DzMV za zdaňovacie obdobie 2017 je potrebné podať a daň zaplatiť do 31. januára 2018.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: Pexels
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Toto sa môže stať zamestnancom, ak odmietnu testovanie

Toto sa môže stať zamestnancom, ak odmietnu testovanie

DNES - 12:14Ekonomické

Firmy majú niekoľko možností, ako postupovať, ak zamestnanec odmietne testovanie.

Krajniak: Na Prvú pomoc majú žiadatelia nárok za celý mesiac október

Krajniak: Na Prvú pomoc majú žiadatelia nárok za celý mesiac október

DNES - 11:14Ekonomické

Vláda chce podľa Krajniaka pružne na situáciu na Slovensku reagovať aj naďalej.

Slovensku má pomôcť prekonať koronakrízu úver vo výške 630,8 mil. eur od EÚ

Slovensku má pomôcť prekonať koronakrízu úver vo výške 630,8 mil. eur od EÚ

DNES - 10:45Ekonomické

Slovenská republika má z Európskej únie (EÚ) dostať úver vo výške 630,8 milióna eur.

Vláda schválila opätovné zavedenie pandemického rodičovského príspevku

Vláda schválila opätovné zavedenie pandemického rodičovského príspevku

DNES - 7:19Ekonomické

Na Slovensku sa opätovne zavedie tzv. pandemický rodičovský príspevok. Vláda v stredu schválila s pripomienkou nariadenie z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu.

Ľudia budú môcť opätovne žiadať o SOS dotáciu

Ľudia budú môcť opätovne žiadať o SOS dotáciu

DNES - 7:16Ekonomické

Ľudia zasiahnutí koronakrízou majú mať opäť nárok na SOS dotáciu. Vláda v stredu schválila návrh nariadenia z dielne ministerstva práce s pripomienkou.