• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 3.4.2020Meniny má Richard
Bratislava

Verejné vypočutie kandidátov na post nového predsedu ÚVO bude 24. mája

  • 13:09 18.05.2017
  • Bratislava
Verejné vypočutie kandidátov na post nového predsedu ÚVO bude 24. mája

Verejné vypočutie kandidátov na post nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) bude budúci týždeň v stredu (24.5.).

Uviedol to dnes na tlačovej besede predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD). Šéfa ÚVO na návrh vlády SR volí a odvoláva Národná rada (NR) SR.

Chcem informovať, že sa touto témou budeme zaoberať budúci týždeň 24. mája, kedy budeme organizovať verejné vypočutie kandidátov na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie s tým, že s vysokou pravdepodobnosťou v ten istý deň aj prijmeme rozhodnutie a ponúkneme tohto kandidáta Národnej rade SR,“ spresnil premiér.

Vítam, že 23. mája, teda deň predtým, ako budeme rozhodovať na vláde, sa má uskutočniť dialóg - verejná diskusia. Túto diskusiu organizuje Americká obchodná komora,“ doplnil predseda vlády SR.

Informoval, že 17. mája vláda komunikovala s predstaviteľmi mimovládnych organizácií, ktoré vláde poslali kvôli výberu šéfa ÚVO otvorený list. „Priamo sme ich pozvali na verejné vypočutie. Mimovládne organizácie, Slovensko.Digital, Aliancia Fair Play. INESS, Ineko, Transparency International, Zastavme Korupciu, Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, Americká obchodná komora potvrdili účasť,“ priblížil.

Ráno na rokovaní vlády, v stredu budúci týždeň, bude podľa Fica verejnosti, médiám, aj mimovládnym organizáciám umožnená účasť na verejnom vypočutí. „Každý z kandidátov bude mať možnosť predstaviť, ako by sa mal vyvíjať ÚVO v budúcnosti. Ja, ako predsedajúci vláde, dám možnosť položiť niekoľko otázok aj verejnosti, ktorá bude prítomná na verejnom vypočutí,“ dodal premiér.

Pripomenul zároveň, že výzva pre kandidátov na post predsedu ÚVO bola zverejnená 30. marca. Návrhy na kandidátov na šéfa ÚVO bolo možné zaslať do 30. apríla. Komisia na kontrolu návrhov kandidátov bola vytvorená 15. apríla, návrhy kandidátov skontrolovala 4. mája. Úrad vlády (ÚV) SR podľa Fica 5. mája zverejnil mená tých kandidátov, ktorí splnili všetky podmienky.

Z Návrhu na verejné vypočutie kandidátov na predsedu ÚVO, ktorý zverejnil ÚV SR, vyplýva, že na základe vyhlásenej výzvy boli predložené štyri návrhy na kandidátov na predsedu ÚVO, a to Peter Kubovič, Zita Táborská (súčasná predsedníčka ÚVO), Juraj Méry a Elena Sivová.

Návrhy na kandidátov zhodnotila Komisia na kontrolu návrhov na kandidátov na predsedu ÚVO v zložení Robert Puci (predseda komisie navrhnutý Výborom NR SR pre hospodárske záležitosti), Martin Giertl (Splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti), Ľubomír Andrassy (navrhnutý predsedom Najvyššieho kontrolného úradu SR), Peter Rohaľ (zástupca ÚV SR) a Juraj Kormuth (tajomník komisie).

Komisia skonštatovala, že všetky návrhy boli doručené v stanovenej lehote a následne vykonala ich administratívnu kontrolu. Na základe kontroly komisia odporučila vláde SR tri návrhy na kandidáta na verejné vypočutie, a to Petra Kuboviča, Zitu Táborskú a Juraja Méryho. Návrh na kandidatúru Eleny Sivovej komisia vláde SR neodporúča na verejné vypočutie, pretože predložený návrh neobsahoval podstatnú časť podľa schválenej výzvy, a to kompletný štruktúrovaný životopis. Predložený životopis nebol kompletný (neobsahoval prvé dve strany).

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pošta pokračuje vo vyplácaní dôchodkov aj tento mesiac, 95 % doručuje na adresu

Pošta pokračuje vo vyplácaní dôchodkov aj tento mesiac, 95 % doručuje na adresu

DNES - 18:13Ekonomické

Vyplácanie dôchodkov naďalej pokračuje v súlade s legislatívou a stanovenými pravidlami Sociálnej poisťovne.

Prezidentka sa pre 13. dôchodky obrátila na Ústavný súd

Prezidentka sa pre 13. dôchodky obrátila na Ústavný súd

DNES - 18:09Ekonomické

Výhrady prezidentky sa týkajú výhradne legislatívneho procesu.

SP upozorňuje na pravidlá pre ľudí, ktorí nemôžu cestovať do zahraničia za prácou

SP upozorňuje na pravidlá pre ľudí, ktorí nemôžu cestovať do zahraničia za prácou

DNES - 15:22Ekonomické

Ak zamestnanec alebo SZČO začne vykonávať zárobkovú činnosť z domu, avšak stále vykonáva činnosť v inom členskom štáte EÚ, zmenu nie je potrebné hlásiť Sociálnej poisťovni.

Sulík: Navrhnem, aby sme otvorili predajne automobilov

Sulík: Navrhnem, aby sme otvorili predajne automobilov

DNES - 14:21Ekonomické

Sulík je za to, aby sa pokračovalo v otváraní prevádzok.

Zamestnávatelia a SZČO budú mať odklad splátok poistného o tri mesiace

Zamestnávatelia a SZČO budú mať odklad splátok poistného o tri mesiace

DNES - 14:10Ekonomické

Počíta s tým novela zákona o sociálnom poistení, ktorú v piatok schválil parlament. Rokoval o nej v skrátenom legislatívnom konaní.