• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 18.1.2022Meniny má Bohdana
Bratislava

Polícia vyšetruje Toma Nicholsona za blog o tunelovaní VSS

  • 16:18 04.07.2013
  • BRATISLAVA
Polícia vyšetruje Toma Nicholsona za blog o tunelovaní VSS

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry dnes telefonoval novinárovi Tomovi Nicholsonovi, aby čo najskôr prišiel na výsluch na políciu.

Informuje o tom denník SME na svojej internetovej stránke sme.sk.

Na výsluch má novinár ísť v pondelok. "Má ísť o vyzradenie štátneho tajomstva a povedal, že sa to týka mojich blogov," povedal pre SME Nicholson.

Nicholson zatiaľ nevie, kto naňho podal trestné oznámenie. Ministerstvo obrany na otázky SME, či to bol minister alebo nejaký jeho iný predstaviteľ, neodpovedalo. "Ministerstvo obrany rešpektuje vyhlásenie špeciálneho prokurátora, ktorý si vyhradil právo až do skončenia vyšetrovania poskytovať informácie médiám len prostredníctvom Úradu špeciálnej prokuratúry, aby sme nemarili priebeh vyšetrovania," napísalo Glváčovo tlačové oddelenie.

Vo svojom nedávnom blogu Nicholson informoval o konkrétnych prípadoch, ako Vojenská spravodajská služba tunelovala svoj majetok. Vychádzal z tajnej správy, ktorú dostali viacerí novinári. Nicholson zverejnil aj fotografiu budovy, o ktorú išlo. Chcel, aby si ľudia urobili vlastný názor, či takáto budova môže mať hodnotu, za ktorú ju služba neskôr predala, keď sa jej zbavovala, píše SME.

Polícia na otázky SME, prečo Nicholsona vyšetrujú, neodpovedala s odvolaním sa na zákaz špeciálneho prokurátora. "Vec Vojenského spravodajstva je v štádiu vyšetrovania a preto sa nebudeme podrobne vyjadrovať. Zároveň však pripomíname, že všetky osoby, ktoré sa oboznámili s obsahom tohto materiálu, sú povinné zachovávať mlčanlivosť tak, ako to ukladá zákon číslo 215/2004 Z.z o ochrane utajovaných skutočností," povedala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Paragraf 4 tohto zákona hovorí, že "utajovanou skutočnosťou nemôže byť informácia o trestnej činnosti verejných činiteľov", či "nehospodárnom, neefektívnom a neúčelnom nakladaní s verejnými prostriedkami". Príslušníci tajnej služby sú verejnými činiteľmi a v celom prípade je na základe správ, ktoré polícii a prokuratúre odovzdali médiá, začaté trestné stíhanie pre trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, píše SME. Polícia pred niekoľkými dňami päť hodín vypočúvala redaktorku Hospodárskych novín Martinu Tvardzíkovú Ruttkayovú.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hlas a SNS kritizujú zmeny v preskripcii liekov, Krajčí hovorí o dezinformáciách

Hlas a SNS kritizujú zmeny v preskripcii liekov, Krajčí hovorí o dezinformáciách

VČERA - 20:54Domáce

Mimoparlamentné strany Hlas-SD aj SNS kritizujú zmeny v predpisovaní liekov, ktoré pozmeňujúcim návrhom presadili poslanci vládneho OĽANO.

Akvaparky, fitnescentrá či wellness môžu fungovať v režime OP plus

Akvaparky, fitnescentrá či wellness môžu fungovať v režime OP plus

VČERA - 19:59Domáce

Od stredy 19. januára sa môžu otvoriť prevádzky kúpalísk, wellness a akvaparkov.

Pre tieto prevádzky a podujatia bude platiť režim OP+

Pre tieto prevádzky a podujatia bude platiť režim OP+

VČERA - 19:04Domáce

Nový režim OP+, ktorý bude platiť od stredy 19. januára, bude podmienkou vstupu do vybraných prevádzok a bude platiť aj pre vysokorizikové podujatia.

Autoškoly sa sprístupnia aj pre testovaných

Autoškoly sa sprístupnia aj pre testovaných

VČERA - 18:57Domáce

Autoškoly sa zaradia k prevádzkam fungujúcim v režime OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19).

Lehota po prekonaní COVID-19 sa zatiaľ skracovať nebude

Lehota po prekonaní COVID-19 sa zatiaľ skracovať nebude

VČERA - 18:39Domáce

Prekonanie ochorenia je potrebné preukázať na základe pozitívneho výsledku RT-PCR testu.