• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 20.9.2020Meniny má Ľuboslav(a)
12°Bratislava

Trenčianske Teplice v znamení hudby

  • 12:03 04.07.2013
  • BRATISLAVA
Trenčianske Teplice v znamení hudby

Jeho 68. ročník otvorí 19. júla v nádhernej kúpeľnej dvorane slávnostným koncertom Metropolitný orchester Bratislava. Ako sólisti vystúpia jeden z najobsadzovanejších slovenských tenoristov Otakar Klein a argentínska sopranistka Ana Carolina Diz. Hudobné leto prebieha v Trenčianskych Tepliciach až do 6. septembra. Počas jeho trvania v Koncertnej dvorane a na Kúpeľnom námestí predstaví v 16 produkciách viac ako 200 umelcov.

Pre milovníkov klasickej hudby sú pripravené vystúpenia Metropolitného orchestra Bratislava so sólistami Otokarom Kleinom, Anou Karolinou Diz a dirigentom Davidom Hernandom Ricom. Koncertne vystúpia aj Cigánski diabli, štyri sympatické gitaristky zo zoskupenia GuitAristas, ktoré interpretujú klasiku v súčasnej transkripcii a mnohí ďalší.

Festival tohto druhu by nebol dramaturgicky kompletný bez vystúpenia klasického sláčikového kvarteta. Tento rok to bude Muchovo kvarteto – štyria mladí, talentovaní hudobníci, ktorí sa už môžu pochváliť viacerými domácimi a zahraničnými oceneniami. Symbiózu mužného barytónu s virtuóznou gitarou v latino rytme predvedú Pavol Remenár, sólista Opery SND a gitarová virtuózka Miriam Rodriguez Brullová.

Humor do festivalového diania prinesú prvotriedni herci Kamila Magálová a Marián Geišberg brilantnou detektívnou komédiou Štúdia L+S s názvom Ani za milión! Tešiť sa môžete aj na herecké trio Maroš Kramár, Jozef Vajda a Peter Šimun v škandalóznej salónnej komédii Lordi.

V poradí už štvrté vystúpenie Orchestra Slovenskej filharmónie Bratislava bude exkluzívnou hudobnou bodkou za tohtoročným Hudobným letom.

„Vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR, ako aj aktivite našich umeleckých garantov, sa v priebehu festivalu uskutočnia Majstrovské interpretačné kurzy v odbore operný spev, ktoré sú prirodzenou súčasťou hudobných festivalov s dlhoročnou tradíciou, a to najmä v kúpeľných centrách,“ predstavila novinku festivalu Andrea Puskailer, generálna riaditeľka Kúpeľov Trenčianske Teplice. Laureáti majstrovských kurzov sa predstavia na samostatnom slávnostnom koncerte. Nad kurzami prevzali záštitu renomovaní umelci a pedagógovia. „Teší nás, že gestorstvo, ako aj realizáciu kurzov prijali svetová sopranistka Marina Shoguch, vokálna pedagogička a operná sólistka Božena Ferancová, renomovaný dirigent Peter Feranec ako aj umelecký garant festivalu, operný sólista Otokar Klein,“ doplnil Martin Stuška, jeden zo spoluorganizátorov Hudobného leta. Hlavným cieľom projektu je podchytiť najmladšiu generáciu interpretov a v tvorivom procese pod vedením špičkových odborníkov prispieť k ich umeleckému rastu. Viac informácií nájdete na www.kupele-teplice.sk.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

14:23 27.07.2020Tlačové správy

Wargaming a World of Tanks Console v spolupráci s WWE (World Wrestling Entertainment) oznamujú aktualizáciu 5.0 začatím 1. sezóny - World of Tanks: SummerSlam!

Pánske kraťasy na športové aktivity – ako nájsť tie najvhodnejšie?

Pánske kraťasy na športové aktivity – ako nájsť tie najvhodnejšie?

6:12 28.06.2020Tlačové správy

Nákup správnych šortiek na šport je v súčasnosti oveľa ťažší, ako kedysi, keď ešte nebolo k dispozícii toľko štýlov, materiálov a modelov na rôzne typy cvičenia.

World of Tanks Blitz oslavuje šieste výročie

World of Tanks Blitz oslavuje šieste výročie

13:06 18.06.2020Tlačové správy

World of Tanks Blitz získa nový vzhľad, viac tankov, špeciálny event a časovo obmedzený herný mód.

Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

13:53 15.05.2020Tlačové správy

Na Slovensku naďalej pretrváva zákaz všetkých veľkých podujatí. Svetové kapely preto svoje koncerty rušia, alebo presúvajú na rok 2021.

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

13:26 14.05.2020Tlačové správy

Populárny slovenský herec, komik a hudobník uverejňuje nový videoklip ku skladbe “Pyžamový deň”. Jeho hudobný projekt Čosi úsmevné je nielen pre deti, ale na svoje si prídu aj rodičia.