• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 27.1.2022Meniny má Bohuš
Bratislava

Vysoký policajný funkcionár podporoval zločineckú skupinu

  • 13:32 04.07.2013
  • BRATISLAVA
Vysoký policajný funkcionár podporoval zločineckú skupinu

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na vzatie do väzby ôsmich osôb, medzi ktorými je aj vedúci funkcionár Policajného zboru v Piešťanoch.

Sú obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, vydierania, lúpeže, poisťovacieho podvodu, poškodzovania cudzej veci, informovala agentúru SITA hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

"Zločinecká skupina Róberta B. pôsobila najmä v Piešťanoch a okolí. Pre túto skupinu mal byť činný aj vedúci funkcionár PZ v Piešťanoch. V súčasnosti polícia vyšetruje sedem skutkov. Podľa obvinenia zastrašovaním vymáhali pohľadávky od rôznych podnikateľov," uviedla.

V tejto súvislosti Úrad špeciálnej prokuratúry vyzýva prípadných ďalších podnikateľov, ktorí čelili podobným mafiánskym praktikám, aby sa obrátili na Národnú kriminálnu agentúru alebo priamo na špeciálnu prokuratúru. Hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková pre agentúru SITA potvrdila, že súd v Banskej Bystrici bude o väzbe rozhodovať v piatok.

Televízia Markíza v stredu informovala, že kukláči zadržali šéfa kriminálky v Piešťanoch. Podľa televízie vraj pracoval pre údajného bossa nitrianskeho podsvetia Ľuboša F. Polícia spolu s ním zatkla aj ďalších osem ľudí. Podľa televízie ide o skupinu okolo údajného bossa nitrianskeho podsvetia, ktorý momentálne sedí vo väzbe pre obvinenie z účasti na vražde Miroslava Sýkoru.
Kriminalisti rozbili zločineckú skupinu, obvinili 12 osôb

Národná kriminálna agentúra rozbila zločineckú skupinu, ktorá operovala na území západného a stredného Slovenska.

Policajti obvinili 12 osôb zo siedmich skutkov, medzi nimi aj jedného policajta zaradeného na kriminálke. Informovala o tom policajná hovorkyňa Andrea Dobiášová.

Akcia sa uskutočnila v utorok v skorých ranných hodinách v Trnavskom, Trenčianskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji.

Rozsiahla razia bola v mestách Piešťany, Trnava, Hlohovec, Martin, Trenčín a Veľký Krtíš súčasne a zúčastnilo sa na nej 150 policajtov. Zadržali deväť osôb z dvanástich. Po jednej osobe je vyhlásené pátranie a zvyšné dve sa nachádzajú vo väzbe za inú trestnú činnosť.

Obvinení sa podľa policajných informácií dopúšťali ako zločinecká skupina násilnej a ekonomickej trestnej činnosti, páchali ju minimálne od roku 2010. Takto sa údajne obohatili o státisíce eur. Policajt, ktorý v tom období pracoval na oddelení služby kriminálnej polície, údajne zneužil svoju právomoc a v rozpore so zákonom informoval ostatných členov skupiny o podrobnostiach vyšetrovania v ich trestnej veci.

Vyšetrovateľ všetkých 12 osôb obvinil z trestného činu založenia zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, vydierania, lúpeže, poisťovacieho podvodu a poškodzovania cudzej veci. Policajt je obvinený aj z porušovania právomoci verejného činiteľa. Na osem osôb je spracovaný návrh na väzobné stíhanie. Hrozí im trest odňatia slobody na päť až desať rokov.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kolíková: Miera nenávisti a agresie v spoločnosti prekračuje únosné hranice

Kolíková: Miera nenávisti a agresie v spoločnosti prekračuje únosné hranice

DNES - 10:15Domáce

Miera nenávisti a agresie v spoločnosti a na internete prekračuje únosné hranice. Na sociálnej sieti to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková pri príležitosti štvrtkového Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu.

COVID-19 môže zhoršiť chronické ochorenia, upozornila handlovská lekárka

COVID-19 môže zhoršiť chronické ochorenia, upozornila handlovská lekárka

DNES - 10:11Domáce

Prekonanie ochorenia COVID-19 môže u pacientov často zhoršiť i ich chronické ochorenia. Špecifickými sú pacienti s cukrovkou, ktorí musia prejsť z tabletiek na liečbu inzulínom.

Zubné ambulancie sú na omikron pripravené, tvrdí komora. Potrebné je objednávanie

Zubné ambulancie sú na omikron pripravené, tvrdí komora. Potrebné je objednávanie

DNES - 10:09Domáce

Slovenská komora zubných lekárov pripomína, že na vyšetrenie sa treba objednať aj v prípade, ak ide o akútny stav.

Korčok: Voči nenávistným prejavom musíme byť ostražití už pri ich zárodku

Korčok: Voči nenávistným prejavom musíme byť ostražití už pri ich zárodku

DNES - 9:46Domáce

Korčok pripomína, že jednou z priorít slovenskej diplomacie je pokračovať v boji proti všetkým formám rasizmu, xenofóbie a intolerancie a podporovať slobodu náboženského vyznania.

ŠTS vzal do väzby Mariána Magáta obvineného z extrémizmu

ŠTS vzal do väzby Mariána Magáta obvineného z extrémizmu

DNES - 9:25Domáce

Rozhodnutie nie je právoplatné, o sťažnosti obvineného bude rozhodovať Najvyšší súd SR.