• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 24.9.2020Meniny má Ľuboš, Ľubor
24°Bratislava

Vysoký policajný funkcionár podporoval zločineckú skupinu

  • 13:32 04.07.2013
  • BRATISLAVA
Vysoký policajný funkcionár podporoval zločineckú skupinu

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na vzatie do väzby ôsmich osôb, medzi ktorými je aj vedúci funkcionár Policajného zboru v Piešťanoch.

Sú obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, vydierania, lúpeže, poisťovacieho podvodu, poškodzovania cudzej veci, informovala agentúru SITA hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

"Zločinecká skupina Róberta B. pôsobila najmä v Piešťanoch a okolí. Pre túto skupinu mal byť činný aj vedúci funkcionár PZ v Piešťanoch. V súčasnosti polícia vyšetruje sedem skutkov. Podľa obvinenia zastrašovaním vymáhali pohľadávky od rôznych podnikateľov," uviedla.

V tejto súvislosti Úrad špeciálnej prokuratúry vyzýva prípadných ďalších podnikateľov, ktorí čelili podobným mafiánskym praktikám, aby sa obrátili na Národnú kriminálnu agentúru alebo priamo na špeciálnu prokuratúru. Hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková pre agentúru SITA potvrdila, že súd v Banskej Bystrici bude o väzbe rozhodovať v piatok.

Televízia Markíza v stredu informovala, že kukláči zadržali šéfa kriminálky v Piešťanoch. Podľa televízie vraj pracoval pre údajného bossa nitrianskeho podsvetia Ľuboša F. Polícia spolu s ním zatkla aj ďalších osem ľudí. Podľa televízie ide o skupinu okolo údajného bossa nitrianskeho podsvetia, ktorý momentálne sedí vo väzbe pre obvinenie z účasti na vražde Miroslava Sýkoru.
Kriminalisti rozbili zločineckú skupinu, obvinili 12 osôb

Národná kriminálna agentúra rozbila zločineckú skupinu, ktorá operovala na území západného a stredného Slovenska.

Policajti obvinili 12 osôb zo siedmich skutkov, medzi nimi aj jedného policajta zaradeného na kriminálke. Informovala o tom policajná hovorkyňa Andrea Dobiášová.

Akcia sa uskutočnila v utorok v skorých ranných hodinách v Trnavskom, Trenčianskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji.

Rozsiahla razia bola v mestách Piešťany, Trnava, Hlohovec, Martin, Trenčín a Veľký Krtíš súčasne a zúčastnilo sa na nej 150 policajtov. Zadržali deväť osôb z dvanástich. Po jednej osobe je vyhlásené pátranie a zvyšné dve sa nachádzajú vo väzbe za inú trestnú činnosť.

Obvinení sa podľa policajných informácií dopúšťali ako zločinecká skupina násilnej a ekonomickej trestnej činnosti, páchali ju minimálne od roku 2010. Takto sa údajne obohatili o státisíce eur. Policajt, ktorý v tom období pracoval na oddelení služby kriminálnej polície, údajne zneužil svoju právomoc a v rozpore so zákonom informoval ostatných členov skupiny o podrobnostiach vyšetrovania v ich trestnej veci.

Vyšetrovateľ všetkých 12 osôb obvinil z trestného činu založenia zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, vydierania, lúpeže, poisťovacieho podvodu a poškodzovania cudzej veci. Policajt je obvinený aj z porušovania právomoci verejného činiteľa. Na osem osôb je spracovaný návrh na väzobné stíhanie. Hrozí im trest odňatia slobody na päť až desať rokov.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Premiér: Konzílium diskutuje o opatreniach, ktoré by sa mohli postupne zapínať

Premiér: Konzílium diskutuje o opatreniach, ktoré by sa mohli postupne zapínať

DNES - 13:48Domáce

Matovič tvrdí, že opatrenia majú v rukách všetci ľudia.

NAKA opäť zasashuje vo viacerých firmách

NAKA opäť zasashuje vo viacerých firmách

DNES - 13:42Domáce

Policajná akcia OKO prebieha aj vo štvrtok.

Čaputová podpísala so Zelenským dve dohody

Čaputová podpísala so Zelenským dve dohody

DNES - 12:51Domáce

Jedna z dohôd Ukrajine umožní využívanie vzdušného priestoru Slovenskej republiky na letisku v Užhorode.

Koronavírusom sa nakazilo 41 ľudí z domova dôchodcov

Koronavírusom sa nakazilo 41 ľudí z domova dôchodcov

DNES - 11:56Domáce

Na Slovensku vzniklo nové ohnisko nákazy koronavírusom.

Kollár zvolal poslanecké grémium, pre mimoriadnu schôdzu o to požiadal Fico

Kollár zvolal poslanecké grémium, pre mimoriadnu schôdzu o to požiadal Fico

DNES - 11:30Domáce

Fico chce podľa vlastných slov pripomenúť koalícii existenciu ústavného zákona.