• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 24.9.2020Meniny má Ľuboš, Ľubor
24°Bratislava

Žilina začína v Európskej lige proti Torpedu Kutaisi

  • 6:07 04.07.2013
  • ŽILINA
Žilina začína v Európskej lige proti Torpedu Kutaisi

Pre futbalistov MŠK Žilina sa začne súťažná sezóna o niečo skôr ako zvyčajne.


Na "šošonov" čaká už vo štvrtok 4. júla prvý zápas 1. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 na ihrisku gruzínskeho tímu Torpedo Kutaisi, výkop je o 19.00 h SELČ.

Žilinčania odcestovali do Gruzínska už v pondelok v noci po podvečernej tréningovej jednotke.

Výhodou šesťnásobného slovenského šampióna je, že jeho zástupcovia mohli vidieť svojho prvého súťažného súpera v nadchádzajúcom ročníku v prípravných zápasoch so slovenskými mužstvami MFK Košice a ŽP Šport Podbrezová.

"Mali sme príležitosť zoznámiť sa s výkonnosťou tohto tímu a jeho aktuálnou formou. Niektoré veci ešte doladíme s ľuďmi, ktorí pracovali v Gruzínsku," prezradil na pondelkovej tlačovej konferencii športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník, ktorý označil za najvýraznejšiu zmenu v klube niekoľko mesiacov avizovaný príchod Adriána Guľu na post hlavného trénera A-mužstva.

Žilinčania cítia motiváciu pred zdolateľným súperom

"Vedeli sme, že nebudeme mať toľko času ako počas zimnej prestávky, ale je to realita. Snažili sme sa pracovať s hráčmi naplno od prvej sekundy, aby sme sa nachystali nielen na prvý zápas, ktorý nás čaká, ale aj celkovo na sezónu. Je to pre nás veľká výzva. Štvrtkový duel vnímame ako prvú prekážku, ktorá stojí pred nami. Vo filozofii máme myšlienku naučiť mužstvo vyhrávať, je jedno, kto proti nám nastúpi. Tešíme sa na to, príprava je jedna vec a toto druhá. Sme pripravení tvrdo pracovať a urobiť pre úspech maximum," povedal na stretnutí so zástupcami médií bývalý kouč AS Trenčín Adrián Guľa.

Podľa jeho slov nevyvodí vedenie klubu závery z prípravných zápasov, rozhodovať sa bude na ihrisku: "Na základe kvality a pracovitosti nášho tímu vieme, že súper je zdolateľný. Podstatné je, ako budeme pracovať počas oboch zápasov my. Chlapci cítia motiváciu a majú túžbu preskočiť túto prekážku."

Torpedo hrá kombinačný, technický futbal

FC Torpedo Kutaisi obsadil v uplynulej sezóne tretie miesto v najvyššej gruzínskej súťaži. Tím vedie španielsky tréner Gerard Zaragoza Mulet, ktorý prešiel akadémiou v Barcelone. Mužstvo pod jeho vedením sa snaží hrať kombinačný, technický futbal, na krátke prihrávky a prečíslenie v strede ihriska. "Nevnímame to ako hrozbu, ale ako skutočnosť, že potrebujeme mužstvo pripraviť aj na veci, ktoré nebudeme mať úplne pod kontrolou, ako je terén, divácke zázemie, mentalita gruzínskych hráčov. Veríme však v kvalitnú prácu tímu," doplnil nový tréner "žlto-zelených".

Tím spod Dubňa už má v Gruzínsku svojho zástupcu, ktorý má zmapovať situáciu ohľadom hygienických podmienok. "Budeme hráčov informovať, čoho sa majú vyvarovať. Ide predovšetkým o pitný a stravovací režim. Hráči by mali vedieť, čo môžu a nemôžu jesť a piť. Vieme, že tu mali niektoré športové kluby problémy. Je na nás, aby sme pripravili," poznamenal k tejto téme Karol Belaník.

Odvetné stretnutie 2. predkola kontinentálneho pohára číslo dva sa uskutoční na budúci štvrtok 11. júla pod Dubňom.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nádej pre Schumachera: Absolvuje dôležitú operáciu

Nádej pre Schumachera: Absolvuje dôležitú operáciu

9:45 11.06.2020Športové

Michael Schumacher absolvuje operáciu, pri ktorej mu aplikujú kmeňové bunky.

Volko v Madride na 60 m prekonal slovenský rekord o dve stotiny

Volko v Madride na 60 m prekonal slovenský rekord o dve stotiny

23:31 21.02.2020Športové

Slovenský šprintér Ján Volko skončil tretí v novom národnom rekorde 6,55 sekundy v piatkovom finále na 60 m na WAIT v Madride.

Zomrel bývalý reprezentant Vladimír Svitek

Zomrel bývalý reprezentant Vladimír Svitek

9:13 18.02.2020Športové

Vo veku 57 rokov zomrel dvojnásobný majster Československa.

Fantastická Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore

Fantastická Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore

14:42 16.02.2020Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore.

Vlhová vyhrala obrovský slalom spoločne s Brignoneovou

Vlhová vyhrala obrovský slalom spoločne s Brignoneovou

15:17 18.01.2020Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Sestriere.