• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 21.1.2021Meniny má Vincent
Bratislava

Drake a Lupe Fiasco oznámili názvy nových albumov

  • 13:16 11.02.2013
  • BRATISLAVA
Drake a Lupe Fiasco oznámili názvy nových albumov

Kanadský spevák, rapper a herec Drake uviedol, že jeho pripravovaná tretia štúdiovka sa bude volať Nothing Was The Same.

Dvadsaťšesťročný rodák z Toronta to prezradil počas rozhovoru s Ryanom Seacrestom pred nedeľným slávnostným odovzdávaním cien Grammy, kde so štúdiovkou Take Care (2011) triumfoval v kategórii Najlepší rapový album.

Termín vydania ani žiadne iné detaily o novom albume zatiaľ Drake neoznámil, krátko pred udeľovaním Grammy však zverejnil video k prvému singlu Started From The Bottom.

Okrem Drakea v nedeľu pred udeľovaním Grammy oznámil názov nového albumu aj rapper Lupe Fiasco, ktorý len prednedávnom vyhlásil, že pokračovanie jeho vlaňajšej štúdiovky Food & Liquor II: The Great American Rap Album Pt. 1 tento rok nevyjde.

Namiesto toho chce Fiasco vydať album s názvom Tetsuo & Youth, na ktorom už začal pracovať. "Na Food & Liquor II: The Great American Rap Album Pt. 2 som nahral veľa skladieb, ale momentálne tento projekt odkladám na neurčito. Teraz som však začal pracovať na novom albume, ktorý som nazval Tetsuo & Youth. Ten sa bude niesť v odlišnom duchu," uviedol rapper pre magazín Fuse.

Video: Spevák Drake

Drake, celým menom Aubrey Drake Graham, po odchode zo strednej školy začínal ako herec v seriáli Degrassi: The Next Generation (2001). Na hudobnej scéne debutoval v roku 2006 mixtapeom Room For Improvement, neskôr vydal štúdiové albumy Thank Me Later (2010) a Take Care (2011), ktoré sa oba umiestnili na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200 a tiež sa stali platinovými.

Spolupracoval s interpretmi ako Rihanna, Lil Wayne, Young Jeezy, Kanye West, Eminem či Jay-Z. Na konte má okrem Grammy napríklad aj tri JUNO Awards, tri BET Awards či dve Teen Choice Awards. Ako herec sa okrem spomínaného seriálu Degrassi: The Next Generation objavil napríklad v snímkach Charlie Bartlett (2007) alebo Breakaway (2011).

Tridsaťročný Lupe Fiasco, vlastným menom Wasalu Muhammad Jaco, pochádza z Chicaga a na hudobnej scéne sa pohybuje od roku 2006, keď vydal debutový album Food & Liquor. Ten obsahoval hity ako napríklad Kick, Push alebo Daydreamin. O rok neskôr vydal svoju druhú štúdiovku s názvom The Cool, na ktorej hosťoval napríklad aj Snoop Dogg.

V roku 2008 oznámil, že jeho ďalším albumom bude trojdisková nahrávka LupE.N.D., ktorá bude zároveň aj jeho poslednou. Práce na tomto albume však neskôr odložil na neurčito a namiesto toho nahral album Lasers (2011), s ktorým dobyl americký rebríček Billboard 200. Vlani naň nadviazal spomínanou nahrávkou Food & Liquor II: The Great American Rap Album Pt. 1.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Sima Martausová: Rok 2020 nebol ľahký, preveril naše hodnoty a vzťahy

Sima Martausová: Rok 2020 nebol ľahký, preveril naše hodnoty a vzťahy

10:27 18.01.2021Kultúra

Speváčka a skladateľka Sima Martausová sa už sedem rokov nesie na vlne úspechu.

Držiteľka cien Emmy a Zlatého glóbusu Kirstie Alley jubiluje

Držiteľka cien Emmy a Zlatého glóbusu Kirstie Alley jubiluje

7:39 12.01.2021Kultúra

Americkú herečku Kirstie Alleyovú si fanúšikovia pamätajú z úspešnej komediálnej série Pozri, kto to hovorí, alebo zo sitkomov Na zdravie či Veronika.

Udeľovanie cien Grammy odložili pre koronavírus na marec

Udeľovanie cien Grammy odložili pre koronavírus na marec

5:55 06.01.2021Kultúra

Slávnostné udeľovanie hudobných cien Grammy odložili pre pandémiu koronavírusu z januára na marec.

Spevák Ed Sheeran zverejnil novú skladbu Afterglow

Spevák Ed Sheeran zverejnil novú skladbu Afterglow

8:12 22.12.2020Kultúra

Spevák Ed Sheeran prekvapivo zverejnil novú nahrávku. Skladba má názov Afterglow a je k dispozícii na všetkých digitálnych službách. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me

Huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me

11:30 21.12.2020Kultúra

Doma aj vo svete známy huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me.