• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 27.1.2022Meniny má Bohuš
Bratislava

Televízie Joj, Markíza a RTVS zaplatia pokuty, rozhodla rada

  • 20:57 02.07.2013
  • BRATISLAVA
Televízie Joj, Markíza a RTVS zaplatia pokuty, rozhodla rada

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) v utorok rozhodla o troch finančných sankciách dokopy za 12-tisíc eur pre vysielateľa programovej služby JOJ a JOJ PLUS, spoločnosť MAC TV.

Po jednej pokute udelili Markíze a RTVS, na porušenie zákona upozornili spoločnosť C.E.N., vysielateľa programovej služby TA3. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ Kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu Ľuboš Kukliš.

Pokutu 5 000 eur dostal vysielateľ MAC TV za porušenie počtu povolených prerušení programu reklamou v súvislosti s vysielaním programov Geronimo a Pasca v džungli dňa 27. januára a Nevyslovená pravda dňa 7. februára.

Vysielateľ v programoch tiež prekročil povolený 12-minútový čas na odvysielanie telenákupných šotov a reklamných blokov. Medzi 16:00 a 17:00 odvysielal telenákupné šoty a reklamné bloky v časovom rozsahu 18 minút a 35 sekúnd, povolený čas tak presiahol o viac ako 6,5 minúty.

Pokuta za Bučkovcov

Za porušenie ochrany ľudskej dôstojnosti v programe Bučkovci - Slnko, seno, dedina dňa 14. januára dostal vysielateľ pokutu 4 000 eur. Ako informoval Kukliš, program spôsobom svojho spracovania a svojím obsahom zasiahol do práva na súkromie účinkujúcich v programe označenom ako Jánovi rodičia.

Tretiu pokutu dostala spoločnosť MAC TV za to, že nedodala RVR na jej vyžiadanie súvislý záznam vysielania programov Experti zo dňa 4. februára, Kuriér zo dňa 6. februára , Dr. Dolittle zo dňa 10. februára a súvislý záznam vysielania štyroch záznamov zo dňa 10. februára. Za toto porušenie dostal vysielateľ pokutu 3 000 eur.

Sankciu vo výške 3 500 eur udelila Rada pre vysielanie a retransmisiu aj vysielateľovi Markíza-Slovakia za zvýšenú hladinu zvuku reklamného bloku vo filme Stroskotanec, priemerná hladina zvuku reklamy bola o 17,4 dB vyššia ako zvuková intenzita filmu.

Uložili aj upozornenia

Pokutu 3 000 eur dostal aj Rozhlas a televízia Slovenska za to, že odvysielaný program Prípad na vidieku nesprávne klasifikoval ako nevhodný pre deti do 7 rokov.

Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila aj dve upozornenia na porušenie zákona, tie dostala spoločnosť C.E.N., vysielateľ programovej štruktúry TA3.

Upozornenie dostal vysielateľ za príspevok Dva roky bez elektriny v Správach TA3, v ktorom boli prezentované jednostranné a neúplné informácie o prípade rodiny Kollárikovcov, pričom stanovisko dotknutej strany nebolo v príspevku sprostredkované, informoval Kukliš.

Druhé upozornenie dostal vysielateľ C.E.N. príspevok v Hlavných správach - Poslanecký prieskum nebude zo dňa 29. januára, v ktorom boli prezentované jednostranné, neúplné a nezrozumiteľné informácie o vyjadreniach Daniela Lipšica na adresu riaditeľa žilinskej nemocnice, pričom stanovisko dotknutej strany nebolo v príspevku sprostredkované.

V oboch prípadoch tak vysielateľ porušil paragraf o objektívnosti a nestrannosti spravodajských a politicko-publicistických programov, oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Naď: Na obete holokaustu ani udalosti, ktoré k nemu viedli, nemôžeme zabudnúť

Naď: Na obete holokaustu ani udalosti, ktoré k nemu viedli, nemôžeme zabudnúť

DNES - 10:35Domáce

Minister obrany vyzýva, aby sme sa poučili z minulosti.

Kolíková: Miera nenávisti a agresie v spoločnosti prekračuje únosné hranice

Kolíková: Miera nenávisti a agresie v spoločnosti prekračuje únosné hranice

DNES - 10:15Domáce

Miera nenávisti a agresie v spoločnosti a na internete prekračuje únosné hranice. Na sociálnej sieti to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková pri príležitosti štvrtkového Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu.

COVID-19 môže zhoršiť chronické ochorenia, upozornila handlovská lekárka

COVID-19 môže zhoršiť chronické ochorenia, upozornila handlovská lekárka

DNES - 10:11Domáce

Prekonanie ochorenia COVID-19 môže u pacientov často zhoršiť i ich chronické ochorenia. Špecifickými sú pacienti s cukrovkou, ktorí musia prejsť z tabletiek na liečbu inzulínom.

Zubné ambulancie sú na omikron pripravené, tvrdí komora. Potrebné je objednávanie

Zubné ambulancie sú na omikron pripravené, tvrdí komora. Potrebné je objednávanie

DNES - 10:09Domáce

Slovenská komora zubných lekárov pripomína, že na vyšetrenie sa treba objednať aj v prípade, ak ide o akútny stav.

Korčok: Voči nenávistným prejavom musíme byť ostražití už pri ich zárodku

Korčok: Voči nenávistným prejavom musíme byť ostražití už pri ich zárodku

DNES - 9:46Domáce

Korčok pripomína, že jednou z priorít slovenskej diplomacie je pokračovať v boji proti všetkým formám rasizmu, xenofóbie a intolerancie a podporovať slobodu náboženského vyznania.