• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.1.2022Meniny má Nataša
Bratislava

Poslankyňa zmenila politické tričko, odvolali ju z komisie

  • 20:46 02.07.2013
  • NITRA
Poslankyňa zmenila politické tričko, odvolali ju z komisie

Nitrianska mestská poslankyňa Anna Šmehilová ml. už nie je členkou mestskej sociálnej komisie. Poslanci ju z tohto postu odvolali.

Nahradí ju František Refka z KDH, ktorý sa stal zároveň predsedom tejto komisie. Dôvodom je, že Šmehilová vystúpila zo strany KDH, ktorú v tejto komisii zastupovala a vstúpila do strany Nová väčšina – Dohoda.

Šmehilová hovorí o mečiarovských praktikách a víťazstve politiky nad odbornosťou, poslanci za KDH zas argumentujú, že post v komisii patrí ich strane a Šmehilová s tým mala počítať.

„Pani poslankyňa bola jedinou zástupkyňou nášho poslaneckého klubu v tejto komisii, preto po dohode poslaneckých klubov sme sa rozhodli riešiť situáciu takýmto spôsobom,“ zdôvodnil predseda poslaneckého klubu KDH Ján Vančo. Podľa jeho názoru si Šmehilová mala zvážiť dôsledky, keď vystupovala z ich politickej strany. „Napriek tomu, že som vlani zmenila politickú stranu, tak som vyjadrila lojálnosť poslaneckému klubu KDH tým, že som požiadala o možnosť byť naďalej členkou tohto klubu. Toto som od mojich kolegov nečakala,“ reagovala Šmehilová.

Šmehilová pôsobí roky v sociálnej oblasti, poslanci ju však preradili do komisie dopravy a životného prostredia. Nepomohla jej ani petícia obyvateľov, pod ktorú sa za dva dni podpísalo 737 ľudí. „Bola potretá vôľa a verejný záujem občanov. Som presvedčená, že ľudia si ma zvolili aj preto, že pôsobím odborne v sociálnej oblasti a v tejto oblasti viem pre mesto a občanov urobiť najviac,“ povedala pre médiá Šmehilová, ktorá bola ešte donedávna aj predsedníčkou sociálnej komisie.

Tohto postu sa však sama vzdala a chcela v komisii zostať aspoň ako radová členka. „K takejto dohode neprišlo na zasadnutí poslaneckých klubov. Z môjho pohľadu by bolo nespravodlivé, keby náš poslanecký klub, ktorý tam mal svojho člena, ho takýmto spôsobom stratil,“ reagoval Vančo. Zároveň dodal, že Šmehilovej ponúkol, že keď nechce pracovať v komisii dopravy, môže ísť do komisie kultúry, cestovného ruchu a zahraničných vzťahov, v ktorej pracovala predtým osem rokov. Tá to však odmietla. „Pre mňa to nerieši môj prvoradý záujem pôsobiť odborne v sociálnej oblasti pre mesto Nitra,“ zdôvodnila.

Okrem jedinej poslankyne má KDH v tejto komisii ešte nominantku z radov odbornej verejnosti Petru Ajdariovú, ktorá pracuje so zrakovo postihnutými. Podľa poslankyne Renáty Kolenčíkovej (Smer-SD) poslanci nie sú do mestského zastupiteľstve volení ako odborníci, ale ako zástupcovia občanov, ktorí majú hájiť ich záujmy. Šmehilová s tým nesúhlasí. „Štatút mesta hovorí, že ide o odbornú komisiu, tak v prvom rade by tam mali sedieť ľudia, ktorí aspoň nejakým spôsobom tú odbornosť dosahujú,“ myslí si.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Záchranári HZS aj dnes pátrali po nezvestnom poľskom turistovi

Záchranári HZS aj dnes pátrali po nezvestnom poľskom turistovi

VČERA - 19:26Domáce

Ani počas dnešného 4. dňa pátrania sa záchranárom HZS a ani záchranárom poľského TOPR nepodarilo nájsť nezvestného 58 – ročného poľského turistu.

SHMÚ vydal na pondelok viacero výstrah, v niektorých okresoch až 3. stupňa

SHMÚ vydal na pondelok viacero výstrah, v niektorých okresoch až 3. stupňa

VČERA - 16:50Domáce

Na horách niektorých severnejších okresoch Slovenska môže byť v pondelok (17. 1.) poriadne veterno.

Jaroslav Naď a Juraj Blanár sa nezhodujú v otázke obrannej dohody s USA

Jaroslav Naď a Juraj Blanár sa nezhodujú v otázke obrannej dohody s USA

VČERA - 15:06Domáce

Minister obrany Jaroslav Naď a podpredseda Národnej rady Juraj Blanár (Smer-SD) sa nezhodujú v otázke obrannej zmluvy s USA, ktorú tento týždeň schválila vláda.

Obvineného Norberta Bödöra prepustil ŠTS zo zadržania na slobodu

Obvineného Norberta Bödöra prepustil ŠTS zo zadržania na slobodu

VČERA - 14:50Domáce

Obvineného nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra prepustili zo zadržania na slobodu.

Fico kritizuje zmluvu s USA, Korčok hovorí o zavádzaní a šírení strachu

Fico kritizuje zmluvu s USA, Korčok hovorí o zavádzaní a šírení strachu

VČERA - 13:32Domáce

Robert Fico tvrdí, že obranná dohoda s USA odovzdáva slovenské letiská i vzdušný priestor cudzím ozbrojeným silám, umožňuje nástup ozbrojených síl USA na Slovensko a približuje USA k ruskej hranici.