• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 11.8.2022Meniny má Zuzana
15°Bratislava

Iron Maiden na Topfest prilákali vyše 30-tisíc ľudí

  • 18:48 28.06.2013
  • BRATISLAVA
Iron Maiden na Topfest prilákali vyše 30-tisíc ľudí

Štvrtkový otvárací večer jubilejného 10. ročníka festivalu Topfest patril najmä headlinerovi v podobe legendárnych Iron Maiden, ktorí na piešťanské letisko prilákali vyše 30-tisíc ľudí.

Rockeri oprášili turné k albumu Seventh Son Of a Seventh Son (1988), po ktorom nasledoval VHS záznam Maiden England. Podľa kapely to bola skvelá koncertná šou, ktorá stála za to, aby ju ponúkli vo vynovenom šate a podobe, v akej sa dá odprezentovať v roku 2013.

"Som neskutočne šťastný, že koncert prebehol hladko, že sme zvládli aj nápor fanúšikov, aký tu ešte nebol, napriek tomu, že ako už býva zvykom, u nás všetci prídu tesne pred začiatkom a najradšej by boli ihneď v areáli, ale predsa len taký dav skontrolovať pri vstupe a vydať náramok, to nie je na desať minút. Už v prvý deň festivalu sme prekonali 30-tisícovú návštevnosť, čo je skvelé. Od našich vodičov viem, že skupina si slovenské publikum veľmi pochvaľovala, veľmi sme ich prekvapili vrelým privítaním, ako sme poznali ich repertoár a nemenej príjemne ostali prekvapení aj zo slovenského vína – vraj to bola hlavná debata cestou do bratislavského hotela,“ povedal Dušan Drobný z organizačného tímu Topfestu.

Ani minútu navyše sa však na rozdiel od zvyšku na Slovensku nezdržal kapely spevák Bruce Dickinson. Ihneď po poslednej skladbe sa podobne ako zvyšok kapely ešte na pódiu úplne vyzliekol z prepotených šiat a iba v trenírkach prebehol do pripraveného automobilu, kde už ho čakal župan a jedlo na cestu. O necelých 40 minút už jeho súkromné lietadlo vzlietlo nad Bratislavou.

Počas prvého dňa festivalu sa na hlavnom pódiu predstavili aj Smola a Hrušky, Desmod, VooDoo Six či Konflikt. Piatkový deň bude patriť najmä skupinám Billy Talent či Ska-P, ale chýbať nebudú ani Tomáš Klus, IMT Smile, Gladiator, Polemic a Slobodná Európa. Už od obeda pokračujú aj koncerty na B-stage a v noci sa na tom istom pódiu v rámci Top Trance stanu predstavia aj dídžeji Lucca, Orjan Nilsen, či Eddie Sender. Vstupné na posledný deň je ešte k dispozícii na mieste v cene 30 eur. Agentúru SITA informoval PR manažér festivalu Ján Kakaščík.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Od narodenia významného spisovateľa Vladimíra Mináča uplynulo 100 rokov

Od narodenia významného spisovateľa Vladimíra Mináča uplynulo 100 rokov

VČERA - 7:51Kultúra

Jeho prozaická, esejistická, ale aj publicistická tvorba takmer polstoročie dodávala impulzy vývinu nielen slovenskej literatúre, ale aj spoločnosti a kultúre. Od narodenia Vladimíra Mináča uplynie v stredu 100 rokov.

V Mníchove má byť koncert Rammsteinu pre 145.000 ľudí

V Mníchove má byť koncert Rammsteinu pre 145.000 ľudí

18:34 09.08.2022Kultúra

Úrady v bavorskej metropole Mníchov sa ešte nerozhodli, či nemeckej rockovej skupine Rammstein povolia usporiadať silvestrovský koncert pre približne 145.000 ľudí.

Oceňovaný americký herec Dustin Hoffman slávi 85. narodeniny

Oceňovaný americký herec Dustin Hoffman slávi 85. narodeniny

6:33 08.08.2022Kultúra

Herec, ktorý upútava svojím dôsledne prepracovaným herectvom, má dnes 85 rokov.

Jubilant Mistrík: Divadlo je choroba, kto dostane bacila Thálie, ťažko sa z toho vylíže

Jubilant Mistrík: Divadlo je choroba, kto dostane bacila Thálie, ťažko sa z toho vylíže

7:29 03.08.2022Kultúra

Na divadelné dosky sa postavil už ako šesťročný. Pôsobil v Slovenskom národnom divadle (SND) a v iných slovenských divadlách.

Giancarlo Giannini, taliansky herec známy aj z

Giancarlo Giannini, taliansky herec známy aj z "bondoviek", má 80 rokov

6:31 01.08.2022Kultúra

Patrí k najznámejším talianskym hercom. Nominácie na Oscara sa dočkal už v druhej polovici 70. rokov minulého storočia za účinkovanie vo filme Pasqualino Sedmikráska.