• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 3.12.2020Meniny má Oldrich
Bratislava

Serena Williamsová sa osobne ospravedlnila Marii Šarapovovej

  • 20:41 23.06.2013
  • LONDÝN
Serena Williamsová sa osobne ospravedlnila Marii Šarapovovej

Americká tenistka Serena Williamsová na prahu Wimbledonu stiahla nohu z akcelerátora v rámci nečakane vyhrotenej nepriamej verejnej verbálnej prestrelky s Ruskou Mariou Šarapovovou.

"Uvedomila som si, že Maria, žiaľ, bola nechtiac vtiahnutá do situácie, v ktorej sa vôbec nemala ocitnúť. Osobne som sa jej ospravedlnila na hráčskej party. Som človek, ktorý sa usiluje konať práve takto, ak mám pocit, že niečo mohlo niektorým ľuďom ublížiť alebo sa nesprávne interpretovať. V tomto sa stále mám čo učiť. Preberám však plnú zodpovednosť. Povedala som jej, že veľmi ľutujem, ak sa jej dotklo vmanévrovanie do tejto záležitosti. Využila som príležitosť nasypať si popol na hlavu a vyjaviť jej, že ma to úprimne mrzí," skonštatovala Serena na nedeľňajšom stretnutí s novinármi v britskej metropole.

Tridsaťjedenročná líderka svetového rebríčka v interview pre Rolling Stone znevažujúco uviedla: "Ona začína každý rozhovor slovnými spojeniami typu ´som taká šťastná´- je to nudné. Stále nedostáva pozvania na ´cool´ večierky. A ak chce byť s chlapcom, ktorý nemá čisté svedomie, nech sa páči."
Ohromujúci protiútok

Šarapovová v sobotu vyrukovala s kontrou, akej je na kurte proti odvekej rivalke málokedy schopná (bilancia 2:14, naposledy 8. júna 4:6, 4:6 vo finále Roland Garros). "Mala by hovoriť o svojich úspechoch a výkonoch radšej než o čomkoľvek inom, čo len spôsobuje pozornosť a kontroverzie. Ak predsa len baží rozoberať niečo osobné, možno by mala porozprávať o svojom vzťahu so ženatým mužom, ktorý má deti a rozvádza sa," vyhlásila Ruska zjavne na margo zväzku Sereny s francúzskym koučom Patrickom Mouratoglouom, ktoré oficiálne podkladové materiály označujú ako trénerského konzultanta.

Agentúra AFP označila protiútok Rusky za ohromujúci a v rámci dotvárania kontextu podotkla, že terajšieho Šarapovovej priateľa, bulharského tenistu Grigora Dimitrova, spájali v minulosti práve so Serenou. Navyše, Dimitrov je Mouratoglouov bývalý zverenec.
Nepriliala olej do ohňa

Američanka v rámci predmetného článku v Roling Stone iniciovala kritiku aj pre svoj nie práve empatický postoj k znásilnenému opitému dievčaťu v Steubenville v Ohiu. WTA sa prostredníctvom svojej šéfky Stacey Allasterovej dištancovala od takýchto názorov, samotná respondentka dodatočne korigovala svoje vyhlásenia, spojila sa aj s rodinou dievčaťa a ospravedlnila sa.

O päť rokov od Šarapovovej staršia 31-ročná Serena v nedeľu na tlačovke opakovane dostávala otázky, na ktoré mohla priliať olej do ohňa. Odmietla však pristúpiť na takúto hru. Naopak - uviedla: "Vždy sme spolu mali skvelú interakciu. Určite teda verím, že prijala moje ospravedlnenie. Nebudem komentovať jej sobotňajšie vyhlásenia. Viem aj o tom, že mi odporučila koncentrovať sa na tenis. Myslím si, že je to nepochybne vhodná rada. Zariadim sa podľa nej."
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nádej pre Schumachera: Absolvuje dôležitú operáciu

Nádej pre Schumachera: Absolvuje dôležitú operáciu

9:45 11.06.2020Športové

Michael Schumacher absolvuje operáciu, pri ktorej mu aplikujú kmeňové bunky.

Volko v Madride na 60 m prekonal slovenský rekord o dve stotiny

Volko v Madride na 60 m prekonal slovenský rekord o dve stotiny

23:31 21.02.2020Športové

Slovenský šprintér Ján Volko skončil tretí v novom národnom rekorde 6,55 sekundy v piatkovom finále na 60 m na WAIT v Madride.

Zomrel bývalý reprezentant Vladimír Svitek

Zomrel bývalý reprezentant Vladimír Svitek

9:13 18.02.2020Športové

Vo veku 57 rokov zomrel dvojnásobný majster Československa.

Fantastická Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore

Fantastická Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore

14:42 16.02.2020Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore.

Vlhová vyhrala obrovský slalom spoločne s Brignoneovou

Vlhová vyhrala obrovský slalom spoločne s Brignoneovou

15:17 18.01.2020Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Sestriere.