Španieli zdolali Bosnu, Ukrajina otočila s Rumunskom

• 7:21 30.05.2016
  • Bratislava

Španieli sa pripravujú na EURO 2016 vo Francúzsku, kde sa budú usilovať o obhajobu titulov z rokov 2008 a 2012.

Futbalisti Španielska zvíťazili v nedeľňajšom prípravnom zápase vo švajčiarskom St. Gallene nad reprezentáciou Bosny a Hercegoviny 2:1.

Zverenci trénera Vicenteho del Bosqueho viedli po dvoch presných zásahoch kanoniera Celty Vigo Durana Nolita. Za hostí po pol hodine hry znížil Emir Spahič, ale v závere polčasu zbytočne oslabil svoj tím, keď od rozhodcu videl červenú kartu. Po zmene strán sa favorit herne trápil a nedostával sa do nebezpečných šancí. Až v nadstavenom čase spečatil jeho triumf Pedro.

Ukrajinci dokázali otočiť nepriaznivý vývoj duelu s Rumunskom, nad ktorým triumfovali 4:3. Ukrajinci, ktorí boli súpermi Slovenska v C-skupine kvalifikácie EURO 2016, strelili po zmene strán v rozpätí jedenástich minút tri góly. Rumunom sa v závere podarilo už len znížiť.

Taliani si na maltskom národnom štadióne v Ta'Qali poradili 1:0 so Škótskom, ktoré bude jedným zo súperov Slovenska v kvalifikácii MS 2018.

Portugalskí futbalisti zvíťazili v Porte nad Nórskom 3:0.

sumáre - prípravné zápasy:
Španielsko - Bosna a Hercegovina 3:1 (2:1)

Góly: 11. a 18. Nolito, 90.+5 Pedro - 29. Spahič, ČK: 45.+1 Spahič

Albánsko - Katar 3:1 (2:1)
Góly: 23. Ajeti, 40. Lenjani, 64. Sadiku - 1. Hassan

Rumunsko - Ukrajina 3:4 (1:1)
Góly: 23. Torje, 74. Alibec, 85. Stanciu - 43. Zozuľa, 48. Zinčenko, 54. Konopľanka, 59. Jarmolenko

Turecko - Čierna Hora 1:0 (0:0)
Gól: 90.+5 Topal

Taliansko - Škótsko 1:0 (0:0)