• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 25.9.2016Meniny má Vladislav(a)
13°Bratislava

Akcionár Yahoo žiada odvolanie celej správnej rady

  • 11:59 26.03.2016
  • Sunnyvale/New York
Akcionár Yahoo žiada odvolanie celej správnej rady

Starboard podľa vlastných údajov vlastní 1,7 % akcií a patrí tak k najväčším akcionárom. Do správnej rady navrhol deväť nových členov, medzi nimi aj svojho šéfa Jeffreyho Smitha.

Newyorská finančná spoločnosť Starboard pritvrdila konfrontáciu s vedením internetového koncernu Yahoo. Starboard totiž v otvorenom liste žiada odvolanie celej správnej rady a vymenovanie nových členov. Informovala o tom agentúra DPA.

Starboard podľa vlastných údajov vlastní 1,7 % akcií a patrí tak k najväčším akcionárom. Do správnej rady navrhol deväť nových členov, medzi nimi aj svojho šéfa Jeffreyho Smitha. Yahoo stručne zareagoval vyjadrením, že návrhy preskúma.

Finančná firma je v spore s vedením Yahoo už dlhší čas a okrem iného žiada odvolanie šéfky Marissy Mayerovej. Starboard ako dôvod uvádza, že Mayerová nebola tri roky schopná oživiť príjmy z reklamy, kým konkurenti, ako Facebook či Google, dosiahli výrazný nárast. Starboard vytýka správnej rade okrem iného nedostatočné riadenie a prehľad. Správne rady v USA majú väčší vplyv než v Nemecku, keďže okrem kontrolnej funkcie rozhodujú aj o stratégii.

Investorov hnevajú neustále okľuky v súvislosti so zatiaľ nedokončeným predajom miliardových podielov v čínskom internetovom gigante Alibaba. Peniaze mali podľa pôvodného plánu získať práve akcionári. Keď Yahoo zistilo, že nie je isté, či transakciu bude nutné zdaniť, preveruje oddelenie alebo predaj kľúčovej internetovej oblasti.

Podľa informácií médií z dobre informovaných zdrojov v Yahoo by správna rada chcela z predaja získať 10 miliárd USD (8,97 miliardy eur). Prípadným záujemcom o kúpu chce finančnú podporu údajne poskytnúť Microsoft. Yahoo má v súčasnosti burzovú hodnotu 33 miliárd USD, väčšinu z toho však tvoria podiely v spoločnosti Alibaba.

(1 EUR = 1,1154 USD)
Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Moody's znížila rating Turecka do špekulatívneho pásma

Moody's znížila rating Turecka do špekulatívneho pásma

DNES - 19:00Ekonomické

Ako dôvod uviedla viaceré riziká v dôsledku krokov po neúspešnom pokuse o prevrat, čo podľa nej povedie k zhoršeniu vývoja ekonomiky.

Sterling dúfa, že počas nášho predsedníctva dôjde k dohode o TTIP

Sterling dúfa, že počas nášho predsedníctva dôjde k dohode o TTIP

DNES - 18:56Ekonomické

Americký veľvyslanec označil Transatlantické partnerstvo v oblasti obchodu a investícií za najotvorenejšie rokovania v histórii. Zároveň však treba zachovať aj istú mieru dôvernosti.

Goldman Sachs zruší štvrtinu miest v investičnom bankovníctve v Ázii

Goldman Sachs zruší štvrtinu miest v investičnom bankovníctve v Ázii

DNES - 18:35Ekonomické

Banke sa v tejto oblasti v regióne posledné obdobie príliš nedarí. Plány sa však netýkajú Japonska.

VW a Bosch odmietajú, aby dokumenty k emisiám mali z USA súdy v Európe

VW a Bosch odmietajú, aby dokumenty k emisiám mali z USA súdy v Európe

DNES - 18:26Ekonomické

Obe firmy sa teraz usilujú, aby približne 20 miliónov strán dokumentov súvisiacich s emisným škandálom nevyužil aj súd v nemeckom Braunschweigu, ktorý by mal prejednávať žaloby investorov.

Potravinové embargo Ruska by mohlo platiť ešte ďalšie roky

Potravinové embargo Ruska by mohlo platiť ešte ďalšie roky

DNES - 18:23Ekonomické

Dôvodom má byť to, že ruské produkty sú dostatočne konkurencieschopné. Ak by sa však zákaz zrušil, nič dramatické to pre ruských producentov znamenať nebude, tvrdí ruský minister poľnohospodárstva.

TV program