• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 26.6.2016Meniny má Adriána
22°Bratislava

Akcionár Yahoo žiada odvolanie celej správnej rady

  • 11:59 26.03.2016
  • Sunnyvale/New York
Akcionár Yahoo žiada odvolanie celej správnej rady

Starboard podľa vlastných údajov vlastní 1,7 % akcií a patrí tak k najväčším akcionárom. Do správnej rady navrhol deväť nových členov, medzi nimi aj svojho šéfa Jeffreyho Smitha.

Newyorská finančná spoločnosť Starboard pritvrdila konfrontáciu s vedením internetového koncernu Yahoo. Starboard totiž v otvorenom liste žiada odvolanie celej správnej rady a vymenovanie nových členov. Informovala o tom agentúra DPA.

Starboard podľa vlastných údajov vlastní 1,7 % akcií a patrí tak k najväčším akcionárom. Do správnej rady navrhol deväť nových členov, medzi nimi aj svojho šéfa Jeffreyho Smitha. Yahoo stručne zareagoval vyjadrením, že návrhy preskúma.

Finančná firma je v spore s vedením Yahoo už dlhší čas a okrem iného žiada odvolanie šéfky Marissy Mayerovej. Starboard ako dôvod uvádza, že Mayerová nebola tri roky schopná oživiť príjmy z reklamy, kým konkurenti, ako Facebook či Google, dosiahli výrazný nárast. Starboard vytýka správnej rade okrem iného nedostatočné riadenie a prehľad. Správne rady v USA majú väčší vplyv než v Nemecku, keďže okrem kontrolnej funkcie rozhodujú aj o stratégii.

Investorov hnevajú neustále okľuky v súvislosti so zatiaľ nedokončeným predajom miliardových podielov v čínskom internetovom gigante Alibaba. Peniaze mali podľa pôvodného plánu získať práve akcionári. Keď Yahoo zistilo, že nie je isté, či transakciu bude nutné zdaniť, preveruje oddelenie alebo predaj kľúčovej internetovej oblasti.

Podľa informácií médií z dobre informovaných zdrojov v Yahoo by správna rada chcela z predaja získať 10 miliárd USD (8,97 miliardy eur). Prípadným záujemcom o kúpu chce finančnú podporu údajne poskytnúť Microsoft. Yahoo má v súčasnosti burzovú hodnotu 33 miliárd USD, väčšinu z toho však tvoria podiely v spoločnosti Alibaba.

(1 EUR = 1,1154 USD)
Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Bratislavský kraj podporí 24 projektov miest a obcí za 100-tisíc eur

Bratislavský kraj podporí 24 projektov miest a obcí za 100-tisíc eur

DNES - 19:05Ekonomické

Dotačný mechanizmus schválil kraj koncom apríla a začiatkom mája vyhlásil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie.

Čína chce znížiť oceliarske kapacity o 45 miliónov ton

Čína chce znížiť oceliarske kapacity o 45 miliónov ton

DNES - 18:44Ekonomické

Tento krok bude znamenať presun 700.000 zamestnancov uhoľného sektora a 180.000 pracovníkov v oceliarňach.

Miliardár G. Soros vyzýva k rozsiahlej rekonštrukcii EÚ

Miliardár G. Soros vyzýva k rozsiahlej rekonštrukcii EÚ

DNES - 18:18Ekonomické

Soros prirovnáva dôsledky pre reálnu ekonomiku k finančnej kríze z rokov 2007 až 2008. Podľa jeho názoru EÚ prestala uspokojovať potreby a želania svojich občanov.

Prevzatie Gabčíkova štátom L. Sólymos hodnotiť nebude

Prevzatie Gabčíkova štátom L. Sólymos hodnotiť nebude

DNES - 17:31Ekonomické

Ministrovým záujmom je, aby Vodohospodárska výstavba mala nové vedenie, ktoré bude schopné zabezpečiť dobré hospodárske výsledky a rozvoj štátneho podniku.

Mocné centrálne banky sú pripravené podporiť finančné trhy

Mocné centrálne banky sú pripravené podporiť finančné trhy

DNES - 17:15Ekonomické

Niektoré z najväčších bánk sveta už v piatok 24. júna ponúkli finančnú pomoc, aby podporili trhy a niektoré intervenovali na devízových trhoch.

TV program