• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 30.8.2016Meniny má Ružena
24°Bratislava

Pred centrálou Smeru sa zišla stovka ľudí, prídu aj o týždeň

  • 19:10 11.02.2016
  • BRATISLAVA
Pred centrálou Smeru sa zišla stovka ľudí, prídu aj o týždeň

Protest proti rozkrádaniu zdravotníctva s rolkami toaletného papiera organizuje opozičný poslanec Alojz Hlina.

Vyše stovka ľudí vrátane zdravotných sestier prišla dnes podvečer vyjadriť svoj protest so stavom slovenského zdravotníctva k centrále vládnej strany Smer-SD v Bratislave. Protest zorganizoval opozičný poslanec Alojz Hlina, ktorý vyzýval ľudí, aby si na protest so stavom slovenského zdravotníctva priniesli aj rolku toaletného papiera.

Ten účastníci dnešného protestu nakoniec nepoužili. Urobia tak až o týždeň, kedy Hlina plánuje akciu zopakovať. Vyzval ľudí, aby túto informáciu šírili ďalej. Podľa jeho informácií totiž zatiaľ pošta letáky o dnešnom proteste, za ktoré zaplatil, nedoručila ľudom.

Odporúčame:

Sestrám ponúkajú pri návrate do nemocníc nižšie platy

V parlamente sa strhol boj o balkón, obsadili ho dôchodcovia


"Doručujú 'zvratky', nie letáky o proteste," ozvalo sa z davu protestujúcich k tejto informácii. Na Slovensku zatiaľ nikto nemôže nikomu zakázať pokojne položiť k budove rolku toaletného papiera, vyzval ľudí k budúcotýždňovej aktivite Hlina. "Súmračná 25 je to správne miesto na vyjadrenie nesúhlasu," vyhlásil. V uliciach v bratislavskom Ružinove, kde je centrála Smeru-SD, už hodinu pred protestom hliadkovalo viacero štátnych aj mestských policajtov. Pohybovali sa aj pri domoch pri centrále, kde bolo zaparkovaných viacero policajných áut.

Hlina ako muž na proteste poďakoval ženám – zdravotným sestrám a učiteľkám, ktoré teraz v krajine prebrali iniciatívu, narovnali chrbty a rozhodli sa vyjadriť svoj názor. Je to smutná vizitka pre nás mužov, že teraz protestujú prevažne ženy. Je čas od nich prevziať štafetu, vyhlásil opozičný politik. Sme krajina krčmových hrdinov a ženy stihnú navariť, naučiť sa s deťmi a ešte ísť aj na protest, dodal. Priznal, že na Slovensku sa ľahšie posunie Lomničák o meter, ako sa niečo zmení. Je to o mravčej práci, každý chrám sa skladá z tehličiek a každá veľká lavína vznikne z malej snehovej gule, vyhlásil.

Na proteste boli aj zdravotné sestry z Prešova, Žiliny a Trnavy. Ich šéfka Iveta Lazorová uviedla, že tieto ženy sú nezamestnané, lebo zdvihli hlavu a povedali, že v takom zdravotníctve, ako je na Slovensku, nie sú ochotné pracovať. Vydržali podľa nej dva mesiace eštebáckych praktík, zažili šikanu, opľúvanie a vyhrážky za to, že poukázali na zlý stav v zdravotníctve. "Slovenské zdravotníctvo nemá dostatok sestier a nebude ich mať, ak nepríde k zmene," zdôraznila Lazorová. Sme hrdé sestry, odkázali premiérovi Roberovi Ficovi sestričky pri jeho straníckej centrále.
Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Lykožrút ničí zdravé tatranské lesy, podľa Matečnej nastal čas konať

Lykožrút ničí zdravé tatranské lesy, podľa Matečnej nastal čas konať

DNES - 18:45Domáce

Podľa ministerky pôdohospodárstva G. Matečnej prichádza Slovensko aj o jedinečné kúpele na liečbu dýchacích ciest

Zatiaľ najviac pracovných miest má vzniknúť v okrese Vranov nad Topľou

Zatiaľ najviac pracovných miest má vzniknúť v okrese Vranov nad Topľou

DNES - 18:35Domáce

V regióne, kde je číselne pomerne vysoká miera nezamestnanosti, je zo strany nezamestnaných ľudí častá neochota prijať ponúkanú prácu.

VIDEO: Požiar vo Svite zdemoloval desať garáží

VIDEO: Požiar vo Svite zdemoloval desať garáží

DNES - 18:25Domáce

Hasiči z garáží vytiahli autá a ostatné nebezpečné látky, ktoré by zapríčinili šírenie požiaru.

Ministerstvo hľadá nového šéfa pre operačné stredisko záchranárov

Ministerstvo hľadá nového šéfa pre operačné stredisko záchranárov

DNES - 18:16Domáce

Do výberového konania na post riaditeľa, ktoré zverejnilo na svojom webe, sa uchádzači môžu prihlásiť do 16. septembra.

Z vraždy nitrianskeho podnikateľa Dalibora P. obvinili dvoch mužov

Z vraždy nitrianskeho podnikateľa Dalibora P. obvinili dvoch mužov

DNES - 18:08Domáce

Prokurátor má dôvodnú obavu, že obvinení ujdú alebo sa budú skrývať, aby sa vyhli trestnému konaniu. Tiež, že budú pokračovať v trestnej činnosti.

TV program