• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 26.10.2016Meniny má Demeter
12°Bratislava

Tri policajné autá sprevádzali kontajner s alobalom

  • 16:29 21.12.2015
  • BRATISLAVA
Tri policajné autá sprevádzali kontajner s alobalom

Myslím, že sme západoeurópsky priestor, kde sloboda má svoju hodnotu a že Slovensko nie je Byzanciou, kde všetko vymeníme za misku ryže, vraví Alojz Hlina.

Kontajner obalený alobalom z bratislavského námestia SNP na Železnú studničku sprevádzali minulý týždeň tri policajné autá, pričom na mieste poriadok zabezpečovalo desať policajtov. Počas dnešnej parlamentnej rozpravy k novele Trestného zákona, ktorou Smer reaguje na teroristické útoky v Paríži, to povedal člen poslaneckého klubu KDH Alojz Hlina.

"Desať policajtov sa odbavovalo na jednom živnostníkovi," povedal Hlina. Policajti podľa Hlinu živnostníkovi povedali, že ak sa odkloní od trasy, majú príkaz obmedziť ho na slobode. "Komunisti naháňali režisérov, hercov, umelcov. Smer naháňa živnostníkov," konštatoval Hlina s tým, že nerozumie, ako niekto môže určiť trasu obyčajnému kontajneru. Desať policajtov s tromi policajnými autami podľa Hlinu strážilo kontajner preto, lebo sa báli, že ho Hlina odvezie pred byt premiéra Roberta Fica. "Chlap mi povedal, už vám nikdy nič neodveziem. Mňa to auto živí, mám ženu a dve deti," dodal Hlina na margo šoféra. Upozornil, že vodič nákladného auta za nič nemohol, žiadnym spôsobom neporušil zákon, napriek tomu ho polícia šikanovala.

Všetci ľudia, ktorí pomáhali pri náklade, sa podľa Hlinu museli legitimovať a odpovedať na viaceré otázky policajtov. "Odvážali sme z Námestia SNP alobalový balík, kontajner. Smer sa tak bál, že im ho odveziem pred ich centrálu alebo pred dom, v ktorom býva Robert Fico, že nechali policajtov celú noc kontajner strážiť. Ráno, keď prišlo nákladné auto, začali sa hotové manévre," vysvetľoval opozičný poslanec.

Kontajner obalený alobalom mal symbolizovať sociálne balíčky prijímané Ficovou vládou, do alobalu balil podľa slov svojej manželky peniaze z Hornonitrianskych baní Prievidza niekdajší okresný predseda Smeru a poslanec Branislav Jánoš.

Hlina vládnych poslancov vyzval, aby išli Fica brániť vlastným telom, pretože v utorok mu kontajnerový balík donesie práve pre policajnú šikanu.

"Myslím, že sme západoeurópsky priestor, kde sloboda má svoju hodnotu a že Slovensko nie je Byzanciou, kde všetko vymeníme za misku ryže," uzavrel Hlina.
Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
VIDEO: V parlamente vládne anarchia ako nikdy predtým

VIDEO: V parlamente vládne anarchia ako nikdy predtým

VČERA - 19:30Domáce

Andrej Danko zverejnil zostrih parlamentných debát plných vulgarizmov.

VIDEO: Policajt napadol mladíka

VIDEO: Policajt napadol mladíka

VČERA - 17:33Domáce

Pozrite si, čo celému konfliktu predchádzalo.

FICO: V Smer-SD nastanú zmeny na najvyšších postoch

FICO: V Smer-SD nastanú zmeny na najvyšších postoch

VČERA - 16:15Domáce

Fico za kritikou Kolenčíkovej vidí neukojené politické ambície.

VIDEO: NAKA zadržala osem osôb, ktoré vyrábali a distribuovali drogy

VIDEO: NAKA zadržala osem osôb, ktoré vyrábali a distribuovali drogy

VČERA - 15:39Domáce

Vyšetrovateľ obvinil osem osôb z drogovej trestnej činnosti.

FOTO: Na horskom priechode zahynul mladý vodič

FOTO: Na horskom priechode zahynul mladý vodič

VČERA - 15:03Domáce

Vodič osobného vozidla utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Plamienok