• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 30.6.2016Meniny má Melánia
30°Bratislava

Tri policajné autá sprevádzali kontajner s alobalom

  • 16:29 21.12.2015
  • BRATISLAVA
Tri policajné autá sprevádzali kontajner s alobalom

Myslím, že sme západoeurópsky priestor, kde sloboda má svoju hodnotu a že Slovensko nie je Byzanciou, kde všetko vymeníme za misku ryže, vraví Alojz Hlina.

Kontajner obalený alobalom z bratislavského námestia SNP na Železnú studničku sprevádzali minulý týždeň tri policajné autá, pričom na mieste poriadok zabezpečovalo desať policajtov. Počas dnešnej parlamentnej rozpravy k novele Trestného zákona, ktorou Smer reaguje na teroristické útoky v Paríži, to povedal člen poslaneckého klubu KDH Alojz Hlina.

"Desať policajtov sa odbavovalo na jednom živnostníkovi," povedal Hlina. Policajti podľa Hlinu živnostníkovi povedali, že ak sa odkloní od trasy, majú príkaz obmedziť ho na slobode. "Komunisti naháňali režisérov, hercov, umelcov. Smer naháňa živnostníkov," konštatoval Hlina s tým, že nerozumie, ako niekto môže určiť trasu obyčajnému kontajneru. Desať policajtov s tromi policajnými autami podľa Hlinu strážilo kontajner preto, lebo sa báli, že ho Hlina odvezie pred byt premiéra Roberta Fica. "Chlap mi povedal, už vám nikdy nič neodveziem. Mňa to auto živí, mám ženu a dve deti," dodal Hlina na margo šoféra. Upozornil, že vodič nákladného auta za nič nemohol, žiadnym spôsobom neporušil zákon, napriek tomu ho polícia šikanovala.

Všetci ľudia, ktorí pomáhali pri náklade, sa podľa Hlinu museli legitimovať a odpovedať na viaceré otázky policajtov. "Odvážali sme z Námestia SNP alobalový balík, kontajner. Smer sa tak bál, že im ho odveziem pred ich centrálu alebo pred dom, v ktorom býva Robert Fico, že nechali policajtov celú noc kontajner strážiť. Ráno, keď prišlo nákladné auto, začali sa hotové manévre," vysvetľoval opozičný poslanec.

Kontajner obalený alobalom mal symbolizovať sociálne balíčky prijímané Ficovou vládou, do alobalu balil podľa slov svojej manželky peniaze z Hornonitrianskych baní Prievidza niekdajší okresný predseda Smeru a poslanec Branislav Jánoš.

Hlina vládnych poslancov vyzval, aby išli Fica brániť vlastným telom, pretože v utorok mu kontajnerový balík donesie práve pre policajnú šikanu.

"Myslím, že sme západoeurópsky priestor, kde sloboda má svoju hodnotu a že Slovensko nie je Byzanciou, kde všetko vymeníme za misku ryže," uzavrel Hlina.
Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Mimoriadna schôdza začala, R. Kaliňák opäť čelí odvolávaniu

Mimoriadna schôdza začala, R. Kaliňák opäť čelí odvolávaniu

DNES - 15:36Domáce

Minister vnútra Robert Kaliňák čelil opozičnému pokusu o zosadenie z funkcie aj 7. júna.

Novým šéfom SIS má byť Anton Šafárik

Novým šéfom SIS má byť Anton Šafárik

DNES - 15:27Domáce

Návrh na jeho menovanie teraz premiér Robert Fico predloží prezidentovi Andrejovi Kiskovi.

Kaliňák podľa Fica bojuje proti daňovým podvodom

Kaliňák podľa Fica bojuje proti daňovým podvodom

DNES - 15:01Domáce

Opozícia sa snaží vysloviť nedôveru ministrovi vnútra.

Za svoj byt či dom zaplatia Bratislavčania o 30 % vyššiu daň

Za svoj byt či dom zaplatia Bratislavčania o 30 % vyššiu daň

DNES - 14:46Domáce

Rozhodli o tom dnes mestskí poslanci po vyše štvorhodinovom rokovaní.

Ministri schválili program slovenského predsedníctva

Ministri schválili program slovenského predsedníctva

DNES - 13:27Domáce

Program hovorí aj o štyroch prioritách slovenského predsedníctva.

TV program