18°Bratislava

Podbrezová šokovala Žilinu, Trnava vyhrala súboj Spartakov

• 21:00 03.10.2015
  • BRATISLAVA

Po piatkovej predohrávke, v ktorej bratislavský Slovan zdolal Zlaté Moravce, sa v sobotu hrali ďalšie zápasy 12. kola Fortuna ligy.

Viac o piatkovej predohrávke 12. kola Fortuna ligy:

Slovan uspel tretíkrát v rade, Zlaté Moravce odišli bez bodu

"Ruža" naplno bodovala u nováčika

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili na ihrisku MFK Skalica najtesnejším rozdielom 1:0. Hrdinom hosťujúceho mužstva bol Dominik Kružliak - jeho presná hlavička po priamom kope zo 64. minúty rozhodla o tom, že Ružomberčania v Skalici uchmatli tri body.

V súboji Spartakov uspela Trnava, ktorá zdolala Myjavu 2:1. Skóre zápasu otvoril už v 2. minúte domáci Ivan Schranz, päť minút pred koncom prvého polčasu nechcene pomohol Trnavčanom vlastným gólom Tomáš Marček. V 68. minúte znížil na rozdiel jediného zásahu Peter Sládek, ďalší gól však už hostia nepridali a z troch bodov sa pred početnou kulisou 6112 divákov tešili domáci "andeli".

Trenčín navýšil svoj náskok na čele tabuľky

Prekvapenie sa zrodilo pod Dubňom, kde domáci Žilinčania podľahli Podbrezovej 1:3. "Šošoni" pred vlastnými fanúšikmi po 15 minútach hry viedli 1:0 - pokutový kop premenil Milan Škriniar. Po zmene strán však hostia skórovali trikrát v priebehu desiatich minút a ototčili skóre vo svoj prospech. Milovan Kapor najskôr vyrovnal v 67. minúte, už o štyri minúty neskôr poslal hosťujúce mužstvo do vedenia Peter Gál-Andrezly a ten istý hráč uzavrel skóre zápasu v 77. minúte.

Zaváhanie Žiliny využili futbalisti Trenčína, ktorí majú vďaka triumfu nad nováčikom z Michaloviec (2:0) na čele tabuľky päťbodový náskok. O úvodný zásah Trenčína sa v sobotu postaral Nigérijčan Ibrahim Rabiu, ktorý z hranice pokutového územia prekonal súperovho brankára prudkou strelou po trávniku k bližšej žrdi. V závere prialo Trenčanom aj šťastie: v 87. minúte najskôr z 20 metrov napálil loptu do brvna michalovský legionár Emmanuel Mensah, v nadstavenom čase druhého dejstva následne pridal po protiútoku gólovú poistku Matúš Bero.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 12. kolo - sobota:

MFK Skalica - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)
Gól: 64. D. Kružliak, ŽK: 43. Kurák - 12. Jakubko, rozhodovali: Straka - Benko, Petríček, 1307 divákov

Zostavy:
Skalica: A. Fišan - P. Vaško (78. Šebesta), Pavol Majerník, R. Konečný, Ciprys - Kurák - Marek Hlinka, Bariš (67. Ulrich), A. Čermák (81. P. Mazan), Michal Gašparík - Lietava
Ružomberok: Šavol - P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, L. Lupták - D. Kružliak - Faško (78. P. Masaryk), Ďubek, A. Lovás (62. Boszorád) - Jakubko, Lačný (88. Ondrek)

MŠK Žilina - FO ŽP Šport Podbrezová 1:3 (1:0)
Góly: 15. Škriniar (z pok. kopu) - 71. a 77. Gál-Andrezly, 67. Kapor, ŽK: 66. Vavro, 75. Paur - 14. Migaľa, 72. Gál-Andrezly, 85. Vaščák, 90.+ M. Kuciak, rozhodovali: Horváth - Tomčík, Roszbeck, 2218 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák - Špalek (58. Mabouka, 78. Hlohovský), Škriniar, Vavro, Mazáň - Pečovský - Paur, Káčer (69. Haskič), Bénes, J. Mihalík - William Alves de Oliveira
Podbrezová: M. Kuciak - Migaľa, Kupčík, P. Vajda, Andrič - Kapor, M. Kochan, Podio, Gál-Andrezly (90.+ Mehanovič), Viazanko (81. J. Pančík) - Vaščák (87. Sabler)

FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 2:1 (2:0)
Góly: 2. Schranz, 40. Marček (vlastný) - 68. Sládek, ŽK: 26. Schranz, 31. Miloš Nikolič, 44. Godál, 74. Majtán, 84. Benogo - 11. Marček, rozhodovali: Vnuk - Slyško, Jankovič, 6112 divákov

Zostavy:
Trnava: Kamenár - Janečka, Godál, Miloš Nikolič, Čonka - J. Casado, Baéz (79. Benogo), Schranz - Halilovič (69. Harba), Mikovič - Majtán (85. J. Vojtuš)
Myjava: Matúš Hruška - Karlík (46. P. Jánošík), Banovič, Marček, Ľ. Kolár - T. Kóňa - E. Daniel (78. D. Škutka), Bílovský, Š. Pekár, Piroska (46. Slančík) - Sládek

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 31. Rabiu, 90.+ Bero, bez kariet, rozhodovali: Marhefka - Mókoš, Bobko, 2315 divákov

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Kleščík, Rundič, Madu Kingsley - Koolwijk, Rabiu, Bero - Bala (46. Van Kessel), Wesley Moraes da Silva (86. Holúbek), Schet (56. Guba)
Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák - Sedlák, Grič (76. Hamuľak), M. Koscelník, Bayón (53. S. Danko) - E. Mensah, P. Nworah (53. Kunca)
Zdroj: WebNoviny.sk