Bratislava

Trnava porazila Žilinu, šláger videlo vyše 13-tisíc divákov

• 22:35 30.08.2015
  • BRATISLAVA

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 7. kola Fortuna ligy 2015/2016 nad MŠK Žilina 2:0 (1:0) a svojmu súperovi pripravili prvú prehru v najvyššej slovenskej súťaži v aktuálnom ročníku.

Trnavčanov poslal do vedenia hneď v úvode strelou obranca Marek Janečka, zisk troch bodov poistil v 76. minúte Aldo Baéz.

Odporúčame:

Szarka sa blysol štyrmi gólmi, Slovan aj Trenčín zvíťazili

Žilina je top mužstvo, tréner Guľa pochvaľuje vysokú kvalitu

Jarábek nezvládol veľký tlak, na trnavskej lavičke skončil

Zverenci dočasného trénera Branislava Mráza sa v tabuľke posunuli na 6. miesto hneď za Žilinčanov. Hostia, ktorí sa vo štvrtok rozlúčili s účinkovaním v Európskej lige, nevyužili vyše 75-minútovú presilovku o jedného hráča po vylúčení brankára Spartaka Ľuboša Kamenára po štvrťhodine hry.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 7. kolo - nedeľa:

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 2:0 (1:0)
Góly: 4. Janečka, 76. Baéz, ŽK: 66. Čonka, 86. Vojtuš - 72. Jelič, ČK: 15. Kamenár (Trnava), rozhodovali: Vnuk - Mókoš, Hancko, 13 340 divákov

Zostavy:
Trnava: Kamenár - Janečka, Godál, Nikolič, Čonka - Baéz (82. Casado), Halilovič - Schranz (19. A. Jakubech), Mikinič (40. Vojtuš), Mikovič - Majtán
Žilina: Volešák - Špalek (46. Bénes), Králik (81. Klec), Škriniar, Letič - Pečovský - Paur, Káčer, Škvarka (60. William Alves de Oliveira, Mihalík - Jelić

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po nedeľňajšom stretnutí 7. kola:

1. AS Trenčín 7 6 1 0 12:2 19
2. DAC 1904 Dunajská Streda 7 4 2 1 14:6 14
3. ŠK Slovan Bratislava 7 4 2 1 12:6 14
4. Spartak Myjava 7 4 1 2 10:9 13
5. MŠK Žilina 6 3 2 1 16:8 11
6. FC Spartak Trnava 7 2 2 3 8:10 8
7. MFK Skalica 7 2 1 4 10:13 7
8. FK Senica 7 1 3 3 6:13 6