Bratislava

Kližan uhral v druhom kole set, Djokovič mu vyjadril uznanie

• 10:01 29.03.2015
  • MIAMI

Martin Kližan sa otriasol z inkasovaného "kanára" a vyhral druhý set nad svetovou jednotkou Novakom Djokovičom, ale slovenský tenista napokon prehral v sobotnom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open v americkom Miami na Floride s favorizovaným Srbom 0:6, 7:5, 1:6. Premiérový vzájomný duel 25-ročného Bratislavčana a Belehradčana staršieho o dva roky trval 117 minút.

Súvisiace:

Hantuchová postúpila v Miami do druhého kola štvorhry

"Martinovi patrí uznanie za bojovnosť, svojou hrou ma nútil spraviť 'úder navyše'. V druhom sete to bolo o niečom úplne inom než v prvom. V takýchto situáciách som sa však ocitol mnohokrát v kariére, takže vďaka nadobudnutým skúsenostiam som našiel východisko. Bol som frustrovaný, o tom niet pochýb, ale každý športovec prechádza vzostupmi, pádmi a rôznymi emóciami v zápase ako bol tento. Je dôležité zachovať sebadôveru a pokoj," uviedol Djokovič na oficiálnom webe ATP.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open v americkom Miami na Floride:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Martin Kližan (SR) 6:0, 5:7, 6:1 za 117 minút