Piatok, 29.3.2024Meniny má Miroslav
15°Bratislava

• 20:31 29.01.2015

Kontinentálna hokejová liga (KHL) pokračovala vo štvrtok tromi stretnutiami, v ktorých sa predstavili mužstvá z Východnej konferencie. Vo všetkých troch zápasoch zvíťazili domáci, dva zápasy rozhodovali až samostatné nájazdy.

Metallurg Novokuzneck zvíťazil nad Admiralom Vladivostok 5:4 po samostatných nájazdoch. Dvomi gólmi sa v drese domácich blysol Kirill Kaprizov. Hostia si gólom v poslednej minúte tretej tretiny síce vynútili predĺženie, ale ani jeden tím sa v ňom nepresadil. V nájazdoch rozhodol zápas pre Metallurg Ryan Stoa. Admiral má na poslednej postupovej priečke do play-off jednobodový náskok pred Avtomobilistom Jekaterinburg.

Súvisiace:

Slovan šokoval Ľadový palác, Kovaľčuk po prehre nadával

Posledný tým KHL Amur Chabarovsk prehral na ľade aktuálne druhého tímu Východnej konferencie Sibiru Novosibirsk 1:4. V drese hostí nastúpila trojica slovenských útočníkov. Rastislav Špirko, Michel Miklík ani Marcel Haščák sa však bodovo nepresadili.

Takisto sa nepresadil ani slovenský obranca Peter Podhradský v tíme Lady Togliatti. Jeho tím podľahol na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 3:4 po samostatných nájazdoch. Lada si v závere tretej tretiny vybojovala predĺženie, ale nakoniec nezvíťazila. O víťazstve domácich rozhodol samostatný nájazd Jegora Milovzorova. Neftechimik má v tabuľke pred Ladou náskok jedného bodu a na play-off stráca tri body.

Výsledky štvrtkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Metallurg Novokuzneck - Admiral Vladivostok 5:4 po sam. nájazdoch (2:3, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. M. Plotnikov (Mitriakov), 20. Kaprizov, 22. Kaprizov (A. Galimov, Fairchild), 30. Komaristyj (Turukin, Plotnikov), rozhodujúci sam. nájazd Stoa - 11. K. Sokolov (Gynge), 14. Vladislav Ušenin (Zemčionok), 16. Bergfors (Wandell, Lisin), 60. Heshka (Kolář, I. Zubov)

Sibir Novosibirsk - Amur Chabarovsk 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 32. Vorošilo (V. Bobrov), 36. Kopejkin (Ullström, Hersley), 39. Koskiranta (Kugryšev, V. Belov), 51. Ožiganov (Ullström) - 35. Litovčenko (Pereťagin, Baškirov)

Neftechimik Nižnekamsk - Lada Togliatti 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. J. Aľševskij (P. Kulikov, Jevsejenkov), 32. Riasenskij (S. Aľševskij, Milovzorov), 39. Anderson (Žukov), rozhodujúci sam. nájazd Milovzorov - 17. Belousov (z tr. strieľania), 30. Šarov (Zatovič, Bočarov), 59. Golubev (Hunkes, Černikov)