Najkrajšie momenty z deviateho dňa Australian Open

• 13:10 27.01.2015

Český tenista Tomáš Berdych, Brit Andy Murray a Rusky Maria Šarapovová a Jekaterina Makarovová sa stali prvými semifinalistami dvojhry mužov a žien na melbournských grandslamových Australian Open.

Všetky správy z Australian Open nájdete ----> TU.

Ďalšie štyri duely v tejto fáze vrátane súboja Dominiky Cibulkovej so Serenou Williamsovou prídu na rad v stredu. Zápas slovenskej jednotky a americkej líderky svetového rebríčka v stredu nezačne pred 2.30 h SEČ. Na hlavnom dvorci Rod Laver Arena budú bojovať po tom, ako svoj štvrťfinálový duel v rovnakej polovici "pavúka" absolvujú Američanky Venus Williamsová a Madison Keysová (1.00 h SEČ).

Slovenská tenistka Tereza Mihalíková zvíťazila v utorňajšom stretnutí 2. kola dvojhry junioriek nad Švajčiarkou Jil Belen Teichmannovou nasadenou ako druhou za 143 minút tesne 5:7, 7:6 (5), 7:5. V druhom sete sa pritom dostala z manka 1:3 a neskôr aj 3:4 s brejkom, v rozhodujúcej časti si poradila so skóre 2:4.

Mihalíková neskôr v utorok uspela aj v osemfinálovom 2. kole juniorskej štvorhry. Po boku Bielorusky Very Lapkovej, s ktorou sa radovala z deblovej trofeje na minulotýždňovom prípravnom turnaji ITF v Traralgone, zdolala domáci pár Destanee Aiavová, Kimberly Birrellová nasadený ako siedmy za 50 minút jasne 6:3, 6:1.

V utorňajšom zápase osemfinálového 2. kola štvorhry juniorov sa darilo aj Alexovi Molčanovi, ktorý spoločne s Poliakom Hubertom Hurkaczom porazili domáci páro Mitchell Harper, Jack Jaede za 59 minút tesne 6:2, 4:6, 10:6 (zápasový tajbrejk).