• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 30.8.2016Meniny má Ružena
22°Bratislava

Časť opozície stále hľadá nepriateľa, myslí si Procházka

  • 10:46 14.01.2015
Časť opozície stále hľadá nepriateľa, myslí si Procházka

Časť opozície je podľa predsedu Siete Radoslava Procházku postihnutá permanentným hľadaním nepriateľa všade okolo seba, aj tam, kde je v skutočnosti vystretá ruka. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, riešiť ostatných však prestal.

"Oslobodil som sa od toho, čo si kto o mne v parlamente myslí, alebo čo hovorí. Pre mňa sú dôležití ľudia v teréne," vyhlásil s tým, že opoziční kolegovia stále o ňom hovorili zle. "Ale mne je úprimne ľahostajné, čo si o mne myslia iní politici. To nie je známka povýšeneckého postoja, ale sústredenie sa na to, čo považujem za dôležité. Odmietam byť v permanentnej konfrontácii. Potrebujem čas a energiu na to, aby sme pripravili čo najlepší program," konštatoval.

Odporúčame aj:

Radoslava Procházku zbavili obvinenia z krátenia dane

Procházka: Sieť má na východe silný protismerácky sentiment


Ak sa strana uchádza o poverenie, musí ísť podľa Procházku o poverenie na praktickú a konkrétnu službu. "Model časti opozície je sústredený na vlastné prežitie. To je výlučne snaha o vlastnú politickú reprodukciu, ešte raz tam byť. Niektorí sa k tomu aj priznávajú. Vyzývajú ľudí, aby ich prišli podporiť na námestie, ale zároveň tvrdia, že žiadnou alternatívou nie sú. Sieť ňou chce byť. To sa dá len tak, že povieme ľuďom, čo pre nich urobíme, ak nám na to dajú príležitosť," zdôraznil s tým, že preto robili v komunálnych voľbách richtársku prísahu. A budú z nej robiť aj pravidelný odpočet, aby to ľudia mohli kontrolovať, pretože vo verejnom priestore dnes asi najviac podľa Procházku chýba práve zodpovednosť za vlastný výkon.

Sieť bude podľa Procházku ponúkať konkrétny obsah v dôležitých veciach. Má ísť o praktickú pomoc rodinám, základnú spravodlivosť v štáte. "Jednoduchý a funkčný servis pre ľudí, verejné služby, na ktoré sa budú môcť spoľahnúť a rovnovážny vzťah medzi občanom a štátom tak, aby štát neukladal len povinnosti ľudom, ale si voči nim aj dôsledne plnil tie svoje," dodal.
Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ľudia môžu pomôcť znevýhodneným školákom na Spiši

Ľudia môžu pomôcť znevýhodneným školákom na Spiši

DNES - 8:56Domáce

Slovenská katolícka charita organizuje zbierku školských pomôcok - pier, peračníkov či pravítiek, ktorá je predĺžená až do 15. septembra.

V 3. kole voľby šéfa OSN skončil M. Lajčák druhý

V 3. kole voľby šéfa OSN skončil M. Lajčák druhý

DNES - 8:50Domáce

Mandát súčasného generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna, ktorý túto funkciu zastáva druhé funkčné obdobie - spolu 10 rokov - sa končí na konci roka.

M. Lajčák bude v Bukurešti rokovať o predsedníctve i o brexite

M. Lajčák bude v Bukurešti rokovať o predsedníctve i o brexite

DNES - 8:04Domáce

Okrem toho sa minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR stretne aj s prezidentom Rumunska a v centre Bukurešti odhalí bustu slovenskému reformnému politikovi Alexandrovi Dubčekovi.

Uznávaná politička Edit Bauer jubiluje

Uznávaná politička Edit Bauer jubiluje

DNES - 7:30Domáce

V roku 2012 bruselský magazín The Parliament vyhlásil Edit Bauer za poslanca roka.

Vláda zasadne vo Vranove, rozhodovať bude o akčnom pláne pre región

Vláda zasadne vo Vranove, rozhodovať bude o akčnom pláne pre región

DNES - 6:55Domáce

Po rokovaní vo Vranovskom okrese čaká vládny kabinet v stredu rokovanie aj vo Svidníku.

TV program