• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 27.11.2014Meniny má Milan
Bratislava

Protest v Bratislave sa zvrhol, zasahovala polícia

  • 21:48 09.11.2013
  • BRATISLAVA

Účastníci verejného zhromaždenia v Bratislave v sobotu rozbili na budove Slovenského rozhlasu sklenenú výplň na dverách.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa bratislavských policajtov Karina Považanová, polícia v súvislosti so sobotňajším ohláseným verejným zhromaždením nezaznamenala pokus o vniknutie do budovy Slovenského rozhlasu.

"Skupina približne 100 ľudí sa presunula okolo 17:50 z Námestia slobody na Mýtnu ulicu pred budovu Slovenského rozhlasu. Tu niektorí zo zhromaždených hodili do vstupných dverí budovy nejaký predmet a rozbili sklenenú výplň dverí. Následne sa zhromaždení spred budovy Slovenského rozhlasu rozutekali," informovala Považanová a dodala, že pre podozrenie z protiprávneho konania v tejto súvislosti zaistili a eskortovali na príslušné policajné oddelenie niekoľko osôb.
 

Podľa Považanovej situáciu v hlavnom meste polícia naďalej monitoruje a je pripravená pomôcť zvolávateľovi ako aj mestskej polícii zabezpečiť verejný poriadok, ochranu života, zdravia a majetku občanov a postarať sa o bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke.

Verejné zhromaždenie organizovala skupina Alternatívna cesta. Ako skupina informovala na svojej facebookovej stránke, cieľom protestu nazvaného Občiansky odpor bolo aktívne sa postaviť politikom na odpor.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V parlamente poslanci prerokujú pozemky a aj odvody

V parlamente poslanci prerokujú pozemky a aj odvody

DNES - 8:27Domáce

Diskusiou k novele zákona o pozemkových úpravách otvoria poslanci tretí deň 44. schôdze parlamentu. Slovenský pozemkový fond (SPF) by podľa návrhu mohol

Štvrtok bude zamračený, pozor si treba dávať na hmly

Štvrtok bude zamračený, pozor si treba dávať na hmly

DNES - 6:46Domáce

Miestami na horách a ojedinele aj v nižších polohách sa objaví slnko.

Slovensko čelí hrozbe, vysokoškoláci radšej študujú v Česku

Slovensko čelí hrozbe, vysokoškoláci radšej študujú v Česku

DNES - 6:18Domáce

Počet slovenských študentov, ktorí odchádzajú na vysoké školy do Česka, dramaticky stúpa. Je to najväčšia hrozba, ktorej Slovensko čelí, povedal to v

Harabin dostal jasné a konečné nie, tešia sa sudcovia i Čimo

Harabin dostal jasné a konečné nie, tešia sa sudcovia i Čimo

DNES - 6:03Domáce

Výsledok voľby člena Súdnej rady SR je lepší ako boli očakávania. Uviedol to staronový člen rady Dušan Čimo v reakcii na svoje zvolenie.

SDKÚ ostala miestnosť aj po tom, čo sa jej rozpadol klub

SDKÚ ostala miestnosť aj po tom, čo sa jej rozpadol klub

DNES - 6:01Domáce

Vedenie Národnej rady SR ponechalo poslancom strany SDKÚ-DS miestnosť aj po rozpade jej poslaneckého klubu. Agentúru SITA o tom informoval bývalý predseda klubu

TV program