• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 13.2.2016Meniny má Arpád
Bratislava

Protest v Bratislave sa zvrhol, zasahovala polícia

  • 21:48 09.11.2013
  • BRATISLAVA
Protest v Bratislave sa zvrhol, zasahovala polícia

Účastníci verejného zhromaždenia v Bratislave v sobotu rozbili na budove Slovenského rozhlasu sklenenú výplň na dverách.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa bratislavských policajtov Karina Považanová, polícia v súvislosti so sobotňajším ohláseným verejným zhromaždením nezaznamenala pokus o vniknutie do budovy Slovenského rozhlasu.

"Skupina približne 100 ľudí sa presunula okolo 17:50 z Námestia slobody na Mýtnu ulicu pred budovu Slovenského rozhlasu. Tu niektorí zo zhromaždených hodili do vstupných dverí budovy nejaký predmet a rozbili sklenenú výplň dverí. Následne sa zhromaždení spred budovy Slovenského rozhlasu rozutekali," informovala Považanová a dodala, že pre podozrenie z protiprávneho konania v tejto súvislosti zaistili a eskortovali na príslušné policajné oddelenie niekoľko osôb.
 

Podľa Považanovej situáciu v hlavnom meste polícia naďalej monitoruje a je pripravená pomôcť zvolávateľovi ako aj mestskej polícii zabezpečiť verejný poriadok, ochranu života, zdravia a majetku občanov a postarať sa o bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke.

Verejné zhromaždenie organizovala skupina Alternatívna cesta. Ako skupina informovala na svojej facebookovej stránke, cieľom protestu nazvaného Občiansky odpor bolo aktívne sa postaviť politikom na odpor.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ekonomika šliape ako hodinky, Smer predstavil nové ciele

Ekonomika šliape ako hodinky, Smer predstavil nové ciele

DNES - 15:35Domáce

Smer - SD v prípade účasti vo vláde pristúpi k ďalšiemu zvyšovaniu minimálnej mzdy s cieľom dosiahnuť úroveň 500 eur v roku 2020.

Pellegrini: Vyššie platy učiteľov nezlepšia  gramotnosť detí

Pellegrini: Vyššie platy učiteľov nezlepšia gramotnosť detí

DNES - 15:08Domáce

Šéf SNS Andrej Danko by bol radšej, keby o školách viac rozhodoval štát a keby sa neprodukovalo tak veľa napríklad politológov, ale aby sa posilnilo duálne vzdelávanie.

Mimoriadna schôdza nebola o riešeniach, tvrdí Pellegrini

Mimoriadna schôdza nebola o riešeniach, tvrdí Pellegrini

DNES - 14:20Domáce

Richard Sulík povedal, že schôdza NR SR mala poukázať na to, v akom stave sú školstvo a zdravotníctvo ostatných desať rokov, z ktorých osem vládne Smer-SD.

Hlina kritizoval Kaliňáka za mobilné policajné stanice

Hlina kritizoval Kaliňáka za mobilné policajné stanice

DNES - 13:53Domáce

Mobilné policajné stanice sa mali využívať na riešenie závažnejších udalostí v rómskych osadách. Doteraz neboli zriadené.

Do školských jedálničkov chcú zaradiť recepty od žiakov

Do školských jedálničkov chcú zaradiť recepty od žiakov

DNES - 12:09Domáce

Ministerstvo školstva očakáva, že zaradenie obľúbených receptov do jedálnych lístkov prispeje k zvýšeniu počtu stravníkov v školských jedálňach.

TV program