• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 21.11.2014Meniny má Elvíra
Bratislava

Protest v Bratislave sa zvrhol, zasahovala polícia

  • 21:48 09.11.2013
  • BRATISLAVA

Účastníci verejného zhromaždenia v Bratislave v sobotu rozbili na budove Slovenského rozhlasu sklenenú výplň na dverách.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa bratislavských policajtov Karina Považanová, polícia v súvislosti so sobotňajším ohláseným verejným zhromaždením nezaznamenala pokus o vniknutie do budovy Slovenského rozhlasu.

"Skupina približne 100 ľudí sa presunula okolo 17:50 z Námestia slobody na Mýtnu ulicu pred budovu Slovenského rozhlasu. Tu niektorí zo zhromaždených hodili do vstupných dverí budovy nejaký predmet a rozbili sklenenú výplň dverí. Následne sa zhromaždení spred budovy Slovenského rozhlasu rozutekali," informovala Považanová a dodala, že pre podozrenie z protiprávneho konania v tejto súvislosti zaistili a eskortovali na príslušné policajné oddelenie niekoľko osôb.
 

Podľa Považanovej situáciu v hlavnom meste polícia naďalej monitoruje a je pripravená pomôcť zvolávateľovi ako aj mestskej polícii zabezpečiť verejný poriadok, ochranu života, zdravia a majetku občanov a postarať sa o bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke.

Verejné zhromaždenie organizovala skupina Alternatívna cesta. Ako skupina informovala na svojej facebookovej stránke, cieľom protestu nazvaného Občiansky odpor bolo aktívne sa postaviť politikom na odpor.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V Bratislave začali Vianočné trhy, svieti stromček

V Bratislave začali Vianočné trhy, svieti stromček

DNES - 20:46Domáce

Rozsvietením vianočného stromčeka sa dnes na Hlavnom námestí v Bratislave začali tradičné Vianočné trhy. Oficiálne ich v piatok podvečer otvoril končiaci

Zlodeji vykradli predajňu v Trsticiach dvakrát

Zlodeji vykradli predajňu v Trsticiach dvakrát

DNES - 17:52Domáce

V prípade odsúdenia hrozí mužom až dvojročné väzenie.

Smer vybral nástupcu Pavla Pašku, meno taja

Smer vybral nástupcu Pavla Pašku, meno taja

DNES - 16:41Domáce

Smer-SD už vybral nového predsedu Národnej rady SR. Podľa informácií agentúry SITA vedenie Smeru-SD sa už dohodlo na nástupcovi Pavla Pašku na pozícii predsedu

V Košiciach už stojí vianočný stromček

V Košiciach už stojí vianočný stromček

DNES - 16:35Domáce

Vianočný stromček slávnostne rozsvietia 5. decembra.

Pokračoval súd s exstarostom, ktorý spreneveril státisíce

Pokračoval súd s exstarostom, ktorý spreneveril státisíce

DNES - 15:51Domáce

Podľa obžaloby bývalý starosta Hermanoviec spreneveril okolo 300-tisíc eur, v čom boli nevyúčtované zálohy aj výbery z obecných účtov a pôžičky.

TV program