• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.11.2018Meniny má Irma
12°Bratislava

Adam Ďurica predstavuje singel Holubička

  • 19:10 15.09.2018
  • Bratislava
Adam Ďurica predstavuje singel Holubička

V slovenskom rádiovom éteri rotuje nový singel Adama Ďuricu s názvom Holubička. Zároveň so singlom ponúka spevák aj videoklip. Hudbu zložil Adam, text mu napísala Sima Martausová.

Nová pesnička je úplne iná ako tá prvá z pripravovaného albumu, je to pre mňa špeciálna pesnička, pretože je iná, ako ma poznajú z tých produkcií, veľmi jemná, veľmi pokojná. V tejto pesničke je text od Simy Martausovej, ktorú som oslovil ja na spoluprácu a poslala mi úžasný text. Je zaujímavý aj tým, že baba napísala chlapský text, veľmi mi to sadlo. Nahrával som ju v Prahe, v štúdiu Sono, ktoré je legendou v Čechách. Nahrával som ju so skvelými muzikantmi, ktorých dal dokopy Milan Cimfe. Dal mi tipy na muzikantov a vznikol taký česko-slovenský mix pri nahrávaní. Som veľmi spokojný a mám z toho veľmi dobrý pocit. Neviem, čo povedia ľudia, ale neviem sa tej pesničky nabažiť. Už sme ju párkrát hrali naživo a ľudia veľmi pozorne počúvali, dokonca to celé stíchlo, keď som im povedal, že im ideme zahrať niečo z nového album. Cítim, že sa môže ľuďom páčiť, uvidíme," povedal pre TASR Adam.

K piesni Holubička nakrútil aj videoklip, ktorý vznikal v ateliéri na okraji Prahy, pod vedením skúseného Jakuba Mahdala. Adam s ním síce ešte nepracoval, ale s výsledkom je nadmieru spokojný. Jakubovi sa totiž dokonalo podarilo vystihnúť hlavnú myšlienku pesničky. Vo videoklipe si okrem profesionálnej tanečnice zahrala aj česká herečka Tereza Střihavková.

Už po niekoľkýkrát som nakrúcanie klipu zveril do rúk českého režiséra. Tentokrát to bol Jakub Mahdal. Cítil som, že potrebujem zmenu a keď som si pozeral rôzne klipy, či už české alebo slovenské, viackrát sa mi stalo, že sa mi páčila práve jeho práca. Okrem toho, Jakub je aj hudobník a to ma presvedčilo, aby som ho oslovil. A musím povedať že som veľmi spokojný," vyjadril Adam uznanie českému režisérovi.

Holubička je po Jazere už druhým singlom z pripravovaného albumu 30, ktorý Adam v týchto dňoch dokončuje a jeho vydanie je naplánované na budúci mesiac. Jeho piesne dostali vážnosť a textovo aj hudobne sú vyzretejšie. Adam sa nebál osloviť ani mnohých nových textárov, dá sa preto očakávať rôznorodý album.

Celý album 30 pre mňa znamená obdobie, ktoré zachytáva veľa zmien v mojom osobnom živote. Tie sa, pochopiteľne, následne prejavujú aj v mojej hudbe. Mateja Turcera som si vybral ako hlavného producenta albumu práve preto, aby som našiel môj nový 'sound' a aby moje ďalšie skladby dostali nový kabát. Musím povedať, že už teraz viem, že to bola tá najlepšia voľba, pretože s Matejom sme sa perfektne dopĺňali a mám silný pocit, že sme spolu urobili naozaj výnimočný album. Za seba môžem povedať, že to bola perfektná spolupráca," dodal na záver Adam Ďurica.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto:
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Skupina Modus prichádza na scénu s novým albumom ReGenerácia

Skupina Modus prichádza na scénu s novým albumom ReGenerácia

VČERA - 11:07Kultúra

Skupina Modus oslávila polstoročie od svojho založenia.

Skupina Rammstein odohrá v auguste 2019 vo Viedni až dva koncerty

Skupina Rammstein odohrá v auguste 2019 vo Viedni až dva koncerty

16:31 08.11.2018Kultúra

Nemecká kultová rocková formácia Rammstein si v auguste budúceho roka predĺži svoj pobyt vo Viedni.

Pred 105 rokmi sa narodil spisovateľ a filozof Albert Camus

Pred 105 rokmi sa narodil spisovateľ a filozof Albert Camus

7:08 07.11.2018Kultúra

Od narodenia Alberta Camusa uplynie v stredu 7. novembra 105 rokov.

Lenka Filipová vydáva nový album Oppidum, na jar ho predstaví aj na Slovensku

Lenka Filipová vydáva nový album Oppidum, na jar ho predstaví aj na Slovensku

9:38 06.11.2018Kultúra

Po dlhých pätnástich rokoch prichádza speváčka a gitaristka Lenka Filipová s novým štúdiovým albumom Oppidum, na ktorom oživuje príbehy z keltskej minulosti.

Spice Girls pripravujú nové turné, koncertovať budú bez jednej zo svojich piatich členiek

Spice Girls pripravujú nové turné, koncertovať budú bez jednej zo svojich piatich členiek

6:44 04.11.2018Kultúra

Britská dievčenská skupina Spice Girls, ktorá zažívala slávu na konci 90. rokoch, sa zrejme po dlhej odmlke čoskoro vráti na hudobnú scénu.

TV program