• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 19.10.2018Meniny má Kristián
10°Bratislava

Muži, ktorí nosia tento druh spodnej bielizne, majú podľa vedcov kvalitnejšie spermie

  • 21:43 09.08.2018
  • Harvard
Muži, ktorí nosia tento druh spodnej bielizne, majú podľa vedcov kvalitnejšie spermie

Vedci podnikli dosiaľ najrozsiahlejšiu štúdiu zameranú na preskúmanie vzťahu medzi spodnou bielizňou a kvalitou spermií.

Debata o tom, či je pre muža lepšie nosenie trenírok, boxeriek alebo slipov, už viac nie je len o vkuse. Štúdia, publikovaná v žurnále Human Reproduction, ktorá je zároveň najväčšou zbierkou informácií tohto druhu, poukázala na to, že muži, ktorí nosia trenírky, sa môžu tešiť z vyššieho množstva a koncentrácie spermií než muži, ktorí sa cítia lepšie v tesnej spodnej bielizni.

Štúdia tiež objasnila, že u mužov nosiacich trenírky sa vytvára menej folitropínu, ktorý stimuluje produkciu spermií ako náhradu za poškodenie semenníkov v dôsledku zvýšenej teploty a nižšieho počtu spermií.

Štúdia, ktorá si vzala na mušku predtým neprebádané faktory ako poškodenie DNA spermií a rozmnožovacích hormónov, podrobila výskumu 656 mužov vo veku od 18 do 56 rokov. Podľa slov výskumníkov z Harvardovej univerzity bolo zapojenie týchto premenných kľúčovým krokom k pochopeniu vplyvu spodnej bielizne na mužský sexuálny vývin.

Pýtate sa, ako sa vedcom podarilo nájsť vhodné objekty na testovanie tejto súvislosti? Do pokusu boli zapojení muži z párov, ktoré medzi rokmi 2000 až 2017 hľadali riešenie svojej neplodnosti. Ich priemerný BMI index sa pohyboval okolo čísla 26.

Dobrovoľníci vedcom odovzdali vzorky krvi a spermií, a následne vyplnili dotazník o detailoch svojej obľúbenej spodnej bielizne. Na záver mali odpovedať na otázku, ktorý druh mužskej spodnej bielizne za posledné tri mesiace nosili najčastejšie.

53 percent mužov uviedlo, že najčastejšie nosia trenírky. V porovnaní s ostatnými účastníkmi práve do tejto skupiny patrili chudší a mladší muži. Zároveň však mali o 25 percent vyššiu koncentráciu spermií a o 17 percent viac spermií než tí, ktorí neobľubovali trenírky. Počas jedinej ejakulácie tiež vyprodukovali o 33 percent viac plávajúcich spermií.

Vedúca autorka štúdie doktorka Lidia Mínguez-Alarcónová pre britský denník Independent uviedla, že výsledky jej štúdie sa zhodujú s výsledkami predošlých výskumov zameraných na vzťah medzi výberom spodnej bielizne a produkciou spermií.

Podľa Alarcónovej však ide o vôbec prvú štúdiu, ktorá dokázala, že muži, ktorí nosia tesnejšie spodky, majú tiež vyššiu úroveň folitropínu. Doktorka sa nazdáva, že by to u nich mohlo indikovať vytvorenie „kompenzačného mechanizmu potencie“.

„Tieto výsledky by sa mohli využiť pri skvalitňovaní a zvyšovaní počtu spermií u mužov. Pomáha tomu aj fakt, že typ spodnej bielizne sa dá zmeniť, a spermatogenéza (tvorba spermií) sa tak urýchli už do 90 dní.

Výsledky tejto štúdie sú veľmi praktické pre mužov, ktorí by chceli skvalitniť svoju produkciu spermií jednoduchou zmenou typu spodnej bielizne na trenírky.“

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, independent.co.uk, eshre.eu, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Káva a jej účinok na pleť: Vedci odhaľujú doteraz nepoznané skutočnosti

Káva a jej účinok na pleť: Vedci odhaľujú doteraz nepoznané skutočnosti

VČERA - 20:08Zdravie

Okrem nespočetného množstva doteraz uznaných výhod pravidelného pitia kávy sme sa najnovšie dozvedeli o ďalšej, ktorá má čo do činenia s krásou pokožky.

Krvné testy: 7 vecí, ktoré by ste mali vedieť

Krvné testy: 7 vecí, ktoré by ste mali vedieť

VČERA - 19:28Zdravie

Lekári svojim pacientom často nehovoria všetky detaily ohľadom odberu krvi a výsledkov testov. Prinášame vám osem faktov, ktoré by mal vedieť každý.

Výrazné žily: Z týchto dôvodov ich máte viditeľnejšie

Výrazné žily: Z týchto dôvodov ich máte viditeľnejšie

VČERA - 19:05Zdravie

Prečo majú niektorí ľudia výraznejšie žily ako iní? Prinášame vám dôvody, prečo sú vaše žily viac viditeľné.

Chcete sa dožiť vyššieho veku? Najlepšiu šancu máte v týchto krajinách

Chcete sa dožiť vyššieho veku? Najlepšiu šancu máte v týchto krajinách

20:42 17.10.2018Zdravie

Síce v nich nenájdete bájny Kameň mudrcov, vďaka ktorému by ste mohli žiť večne, no v týchto krajinách sa do dvadsiatich rokov má natoľko zvýšiť životnosť obyvateľstva, že ostatných rýchlo predbehnú.

Traja cukrovkári držali prerušovaný pôst. Lekári boli z ich výsledkov prekvapení

Traja cukrovkári držali prerušovaný pôst. Lekári boli z ich výsledkov prekvapení

20:13 17.10.2018Zdravie

Lekári sledovali troch pacientov, ktorí dodržovali prerušovaný pôst. Výsledky štúdie boli prekvapivé.

TV program