• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 22.7.2018Meniny má Magdaléna
22°Bratislava

Video: Muž za 12 hodín schudol 6 kíl. Takúto to malo dohru

  • 22:31 13.07.2018
  • Santa Catarina
Video: Muž za 12 hodín schudol 6 kíl. Takúto to malo dohru

Pre niekoho trýznenie, pre iného spôsob, ako si zarobiť. Niektorí ľudia s podobnými drastickými diétami musia zápasiť pravidelne.

Profesionálny brazílsky kickboxer Vitor Miranda mnohých šokoval, keď na svojom YouTubovom kanále uverejnil video zobrazujúce jeho extrémne chudnutie. Z jeho pohľadu nešlo ani tak o návod, pretože zápasník si sám uvedomuje, že neskúseného človeka by mohla táto kúra zabiť – Vitor sa skôr snažil popísať to, čo sa u zápasníkov a bodybuilderov stáva čoraz bežnejšou praxou.

V 12-minútovom videu nám Miranda ukazuje 12-hodinový príbeh jeho extrémnej premeny. Do nového dňa vstupuje ako zdravý 90-kilový muž. Po 12 hodinách sa z neho stáva vyčerpaný a nemohúci o 6 kíl ľahší zápasník.

Vitorov deň začína skromnými raňajkami v podobe praženice a jahôd. Miranda si následne oblieka špeciálny plášť stimulujúci tvorbu potu, ktorý má na sebe po zvyšok dňa. V tomto plášti striedavo cvičí a leží zabalený do uterákov. Podstatou tejto „saunovej kúry“ je vytvorenie takého množstva potu, ktoré bude predstavovať aspoň 4 kilogramy vody. Je dôležité poznamenať, že Vitor od raňajok nemôže prehltnúť ani dúšok vody, a rovnako nemá dovolené jesť.

Po vyčerpávajúcom dni sa zápasník ukladá na spánok. Na ďalší deň ho čaká kúpanie v extrémne horúcej vode. Tu Vitor vypotí zvyšné potrebné množstvo tekutín. Celý proces jeho extrémnej premeny monitoruje tím lekárov, ktorí sa starajú o bezpečnosť priebehu.

Prečo to robí?

Spôsob, akým sa nielen Vitor Miranda, ale aj tisíce zápasníkov po celom svete zbavujú hmotnosti, je pre telo extrémne škodlivý a vystavuje ho nadmernej fyzickej a psychickej záťaži. Dehydratácia by bez lekárskeho drobnohľadu mohla viesť až k omdletiu a smrti. Ako vidno aj na videu, sprevádzajú ju aj problémy so sústredením, nesúvislé myšlienky a problémy s pamäťou. Za žiadnych okolností túto očistu preto neskúšajte doma!

Jediný dôvod, pre ktorý sa Vitor dal na túto saunovú kúru, je jeho práca. Každý zápasník spadá do jednej z početných váhových kategórií, pričom keď máte pár kíl naviac, obvykle vás to stavia do výhodnej pozície.

Vitor sa týmto spôsobom chystá na váženie hmotnosti pred zápasom v amerických Ultimate Fighting Championship (UFC), ktoré sa vykonáva približne 24 hodín pred zápasom. Stratou hmotnosti sa zápasník dostane do nižšej váhovej kategórie. Pýtate sa, prečo niekoľko týždňov pred zápasom radšej nestaví na zdravšiu diétu ?

Na túto otázku Vitor odpovedá vo videu. Je to preto, že keď nárazovo schudne niekoľko kilogramov, do začiatku zápasu ich môže nárazovo získať späť, vďaka čomu sa dostane do zmieňovanej výhodnej pozície oproti svojim chudším súperom. Tieto praktiky sprevádzajú svet profesionálneho boxu a iných zápasníckych štýlov už od jeho počiatkov.

Upozornenie: Video je dostupné len s anglickými titulkami. Podobné kúry rozhodne neskúšajte doma!

Príprava profesionála na zápas v lige môže vyzerať aj takto

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, YouTube, Video: YouTube
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Temperamentná speváčka a skladateľka Iva Bittová má v nedeľu narodeniny

Temperamentná speváčka a skladateľka Iva Bittová má v nedeľu narodeniny

DNES - 7:36Zaujímavosti

Hviezda alternatívnej hudobnej scény, temperamentná speváčka, huslistka a skladateľka Iva Bittová má široký rozsah hudobných žánrov

Video: Muž sa predvádzal na Lamborghini. Po tomto sa mu celá ulica smiala

Video: Muž sa predvádzal na Lamborghini. Po tomto sa mu celá ulica smiala

21:22 20.07.2018Zaujímavosti

Priateľka v aute nebola z jeho konania nijak nadšená.

Video: Nechutné zábery vám pripomenú, prečo príprave rýb treba venovať dostatok času

Video: Nechutné zábery vám pripomenú, prečo príprave rýb treba venovať dostatok času

21:17 20.07.2018Zaujímavosti

Po tomto videu si nabudúce lepšie rozmyslíte, či ešte niekedy budete jesť sushi, alebo sa radšej uspokojíte s tepelne spracovaným rybím mäsom.

Svetoznámy astronaut prezradil, akú najstrašidelnejšiu vec videl vo vesmíre

Svetoznámy astronaut prezradil, akú najstrašidelnejšiu vec videl vo vesmíre

21:11 20.07.2018Zaujímavosti

Aké strašidelné veci sa skrývajú vo vesmíre? Okrem tejto otázky sa ľudia pýtali Scotta Kellyho aj iné zaujímavé otázky.

Video: V tomto obleku môžete lietať ako superhrdina

Video: V tomto obleku môžete lietať ako superhrdina

20:26 20.07.2018Zaujímavosti

Do predaja sa dostal vynález, ktorý majiteľovi umožňuje vznášať sa nad zemou podobne ako komixoví superhrdinovia.

TV program