• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 22.9.2018Meniny má Móric
17°Bratislava

Video: Muž za 12 hodín schudol 6 kíl. Takúto to malo dohru

  • 22:31 13.07.2018
  • Santa Catarina
Video: Muž za 12 hodín schudol 6 kíl. Takúto to malo dohru

Pre niekoho trýznenie, pre iného spôsob, ako si zarobiť. Niektorí ľudia s podobnými drastickými diétami musia zápasiť pravidelne.

Profesionálny brazílsky kickboxer Vitor Miranda mnohých šokoval, keď na svojom YouTubovom kanále uverejnil video zobrazujúce jeho extrémne chudnutie. Z jeho pohľadu nešlo ani tak o návod, pretože zápasník si sám uvedomuje, že neskúseného človeka by mohla táto kúra zabiť – Vitor sa skôr snažil popísať to, čo sa u zápasníkov a bodybuilderov stáva čoraz bežnejšou praxou.

V 12-minútovom videu nám Miranda ukazuje 12-hodinový príbeh jeho extrémnej premeny. Do nového dňa vstupuje ako zdravý 90-kilový muž. Po 12 hodinách sa z neho stáva vyčerpaný a nemohúci o 6 kíl ľahší zápasník.

Vitorov deň začína skromnými raňajkami v podobe praženice a jahôd. Miranda si následne oblieka špeciálny plášť stimulujúci tvorbu potu, ktorý má na sebe po zvyšok dňa. V tomto plášti striedavo cvičí a leží zabalený do uterákov. Podstatou tejto „saunovej kúry“ je vytvorenie takého množstva potu, ktoré bude predstavovať aspoň 4 kilogramy vody. Je dôležité poznamenať, že Vitor od raňajok nemôže prehltnúť ani dúšok vody, a rovnako nemá dovolené jesť.

Po vyčerpávajúcom dni sa zápasník ukladá na spánok. Na ďalší deň ho čaká kúpanie v extrémne horúcej vode. Tu Vitor vypotí zvyšné potrebné množstvo tekutín. Celý proces jeho extrémnej premeny monitoruje tím lekárov, ktorí sa starajú o bezpečnosť priebehu.

Prečo to robí?

Spôsob, akým sa nielen Vitor Miranda, ale aj tisíce zápasníkov po celom svete zbavujú hmotnosti, je pre telo extrémne škodlivý a vystavuje ho nadmernej fyzickej a psychickej záťaži. Dehydratácia by bez lekárskeho drobnohľadu mohla viesť až k omdletiu a smrti. Ako vidno aj na videu, sprevádzajú ju aj problémy so sústredením, nesúvislé myšlienky a problémy s pamäťou. Za žiadnych okolností túto očistu preto neskúšajte doma!

Jediný dôvod, pre ktorý sa Vitor dal na túto saunovú kúru, je jeho práca. Každý zápasník spadá do jednej z početných váhových kategórií, pričom keď máte pár kíl naviac, obvykle vás to stavia do výhodnej pozície.

Vitor sa týmto spôsobom chystá na váženie hmotnosti pred zápasom v amerických Ultimate Fighting Championship (UFC), ktoré sa vykonáva približne 24 hodín pred zápasom. Stratou hmotnosti sa zápasník dostane do nižšej váhovej kategórie. Pýtate sa, prečo niekoľko týždňov pred zápasom radšej nestaví na zdravšiu diétu ?

Na túto otázku Vitor odpovedá vo videu. Je to preto, že keď nárazovo schudne niekoľko kilogramov, do začiatku zápasu ich môže nárazovo získať späť, vďaka čomu sa dostane do zmieňovanej výhodnej pozície oproti svojim chudším súperom. Tieto praktiky sprevádzajú svet profesionálneho boxu a iných zápasníckych štýlov už od jeho počiatkov.

Upozornenie: Video je dostupné len s anglickými titulkami. Podobné kúry rozhodne neskúšajte doma!

Príprava profesionála na zápas v lige môže vyzerať aj takto

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, YouTube, Video: YouTube
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Toto sa môže stať, keď autom zastanete na priechode pre chodcov

Video: Toto sa môže stať, keď autom zastanete na priechode pre chodcov

VČERA - 21:59Zaujímavosti

Neposlušný vodič dostal za nedodržanie predpisov krátku príručku.

Video znechuteného zákazníka odhaľuje šokujúce praktiky s batožinou na letisku

Video znechuteného zákazníka odhaľuje šokujúce praktiky s batožinou na letisku

VČERA - 21:28Zaujímavosti

Strata batožiny počas letu je bežná vec, a viaceré spoločnosti sa tomuto incidentu bránia poistením. Ako však vyzerá bežné narábanie s batožinou na letisku?

Takto zistíte, či vám niekto v bare alebo na diskotéke otrávil pitie

Takto zistíte, či vám niekto v bare alebo na diskotéke otrávil pitie

VČERA - 20:23Zaujímavosti

Informujte o týchto bezpečnostných krokoch aj svoju dcéru a syna - môže od toho závisieť ich život.

Video: Toto sa stane, keď vojaci nájdu v izbe obrovského pavúka

Video: Toto sa stane, keď vojaci nájdu v izbe obrovského pavúka

22:42 20.09.2018Zaujímavosti

Dvoch vojakov dostal do pozoru obrovský pavúk.

Prečo sú ľudia leniví? Mozgové testy odhalili príčinu

Prečo sú ľudia leniví? Mozgové testy odhalili príčinu

21:53 20.09.2018Zaujímavosti

Testy ukázali, že mozgy ľudí musia tvrdo pracovať, aby dokázali odolať lenivosti.

TV program