• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 15.8.2018Meniny má Marcela
25°Bratislava

Nové vedecké dôkazy definitívne vyvrátili konšpiračné teórie o Hitlerovi

  • 19:20 22.05.2018
  • Bratislava
Nové vedecké dôkazy definitívne vyvrátili konšpiračné teórie o Hitlerovi

Nová štúdia vyvrátila rôzne dohady o úmrtí Adolfa Hitlera.

Adolf Hitler s určitosťou zomrel v roku 1945 v Berlíne po užití kyanidu a strelením guľky do hlavy. Potvrdila to skupina francúzskych výskumníkov, ktorí dostali ojedinelý prístup k úlomkom zubov tohto diktátora, ktoré boli uložené v Moskve.

"Zuby sú autentické, neexistujú o tom žiadne pochybnosti. Naša štúdia dokazuje, že Hitler zomrel v roku 1945," povedal profesor Philippe Charlier pre tlačovú agentúru AFP. Ako ďalej dodal:

"Môžeme zastaviť všetky konšpiračné teórie o Hitlerovi. Neutiekol do Argentíny v ponorke, nie je v tajnej základni v Antarktíde ani na odvrátenej strane mesiaca."

Štúdia, ktorú Charlier vypracoval spolu so štyrmi ďalšími výskumníkmi, bola uverejnená vo vedeckom časopise European Journal of Internal Medicine.

Analýza Hitlerových pokazených zubov a početných zubných protéz našla biely zubný kameň a žiadne stopy po vláknach mäsa - diktátor bol vegetarián, povedal Charlier.

V marci a júli 2017 Federálna bezpečnostná služba Ruskej federácie a ruské štátne archívy povolili tímu výskumníkov, aby po prvýkrát od roku 1946 preskúmali kosti Adolfa Hitlera.

Francúzsky tím sa mohol pozrieť na kúsok lebky, pričom na ľavej strane sa nachádzal otvor, ktorý bol pravdepodobne spôsobený prienikom guľky.

Vedci neboli oprávnení odoberať vzorky z tohto fragmentu. Morfológia fragmentu bola v súčasnosti "úplne porovnateľná" s röntgenovými snímkami Hitlerovej lebky, ktoré boli vyhotovené rok pred jeho smrťou, zistil výskum.

Ak táto štúdia potvrdí všeobecne prijatý názor, že Hitler zomrel 30. apríla 1945 v berlínskom bunkri spolu so svojou spoločníčkou Evou Braunovou, taktiež vrhá nové svetlo na presné príčiny smrti, povedal Charlier. Ako dodáva:

"Nevedeli sme, či použil ampulku s kyanidom, aby sa zabil, alebo či to bola strela do hlavy. Pravdepodobne to bolo oboje."

Po skúmaní zubov sa nenašli žiadne stopy prášku, čo naznačuje, že nebol strelený do úst, ale pravdepodobne do krku alebo čela.

Modré nánosy na jeho falošných zuboch môžu naznačovať "chemickú reakciu medzi kyanidom a kovom zo zubných protéz," povedal výskumník.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, afp.com, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Čína investuje do technológie 5G podstatne viac než USA

Čína investuje do technológie 5G podstatne viac než USA

13:50 12.08.2018Veda

Čína v posledných rokoch investovala do mobilných sietí novej generácie 5G o 24 miliárd USD (20,95 miliardy eur) viac než USA.

K Slnku odštartovala sonda Parker Solar Probe

K Slnku odštartovala sonda Parker Solar Probe

9:59 12.08.2018Veda

Z kozmodrómu na Myse Canaveral v americkom štáte Florida odštartovala v nedeľu na výskumnú misiu nová sonda Parker Solar Probe

Vedci varujú: Toto nás čaká do roku 2080

Vedci varujú: Toto nás čaká do roku 2080

20:03 07.08.2018Veda

Počet úmrtí z horúčav bude rásť, varujú vedci

Ako bude vyzerať koniec vesmíru? Veda pozná 4 pravdepodobné scenáre

Ako bude vyzerať koniec vesmíru? Veda pozná 4 pravdepodobné scenáre

21:29 06.08.2018Veda

Tak, ako dnes nevieme presne povedať, ako vesmír vznikol, rovnako sme neistí pri odpovedi na otázku, ako vesmír zanikne? Ak sa to však niekedy stane, bude to pravdepodobne prebiehať podľa jedného z týchto scenárov.

Tento typ internetového pripojenia ovplyvňuje váš spánok

Tento typ internetového pripojenia ovplyvňuje váš spánok

20:56 03.08.2018Veda

Internetové pripojenie dokáže výrazne skrátiť dĺžku spánku.

TV program