• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 20.10.2018Meniny má Vendelín
14°Bratislava

Prečo máte široké členky a 7 spôsobov, ako to napraviť

  • 20:34 16.05.2018
  • Bratislava
Prečo máte široké členky a 7 spôsobov, ako to napraviť

Široké členky môžu byť vážnym problémom. Prezradíme vám, ako ich zmenšiť.

Mnohých ľudí trápia široké alebo silné členky, ktoré sa ťažko rozoznávajú od lýtka. Ale kým mnohí z nás ich považujú za nepríjemné, v skutočnosti môžu byť príznakom vážnych zdravotných stavov.

Tu je niekoľko tipov, ako riešiť široké členky. Opatrne si ich skontrolujte a pamätajte, že každý prípad si vyžaduje špecifický prístup, takže ak máte nejaké obavy, obráťte sa na vášho lekára.

Robte viac cvičení na nohy

Príčina: Obezita.

Bohužiaľ, vaše telo môže v tejto oblasti ľahko hromadiť nadbytočný tuk. Ak máte niekoľko kilogramov navyše, vaše široké členky môžu byť len dôsledkom nezdravého stravovania a sedavého životného štýlu. Strata tuku na nohách je pravdepodobne to najpozitívnejšie, čo môžete urobiť.

Čo robiť: Urobte si cvičebný plán a pokúste sa ho pravidelne dodržovať. Existuje veľa efektívnych cvikov na nohy, ktoré môžete vyskúšať. Skúste sa striedavo stavať na špičky a klesať pätami k zemi. Už po pár minútach pocítite, ako sa vaše svaly na nohách posilňujú.

Vyhýbajte sa sodíku

Príčina: Zadržiavanie vody.

Hoci je sodík nevyhnutný pre mozgové funkcie a udržanie rovnováhy tekutín a objemu krvi, potrebujeme len určitú dávku. Dospelí by mali prijať maximálne 2 300 mg denne a ideálne len 1 500 mg denne. V priemere však prijímame až 3 300 mg sodíka denne. Výsledkom je, že naše telá sú zavodnené, pretože v našom systéme je priveľa sodíka.

Čo robiť: Nestačí sa len vyhýbať soli, pretože sodík sa nachádza aj v spracovaných potravinách, ako sú hranolky, konzervované potraviny, nápoje, atď. Redukcia sodíka by mala sprevádzať strava obohatená o draslík.

Vyložte si nohy

Príčina: Tehotenstvo.

Ženy majú počas tehotenstva opuchnuté členky, pretože telo zadržiava viac tekutín, aby zaistilo potreby dieťaťa. Áno, niekedy tehotenstvo spôsobuje, že vaše nohy vyzerajú ako slonie, ​​ale nie je potrebné sa obávať, pretože je to dočasné, rovnako ako všetky ostatné "vedľajšie účinky" tehotenstva.

Čo robiť: Trpezlivo čakajte na jeden z najšťastnejších dní vášho života. Medzitým môžete znížiť príjem soli (ale nie vody) a tiež vyskúšať vyložiť si opuchnuté nohy nad úroveň srdca po dobu 10-15 minút niekoľkokrát denne.

Používajte kompresné pančuchy.

Príčina: Cievne ochorenie.

Ľudia trpiaci vaskulárnymi ochoreniami alebo chronickými venóznymi poruchami často hlásia opuch ako jeden z najčastejších príznakov.

Čo robiť: Ako prvé by ste mali navštíviť lekára. Okrem predpísaných liekov, skúste nosiť kompresné pančuchy, ktoré pomáhajú prietoku krvi nahor smerom k srdcu. Vyloženie nôh nad úroveň srdca vám môže tiež pomôcť.

Pite prírodné diuretické tekutiny.

Príčina: Zadržiavanie nápoje.

Vaše telo sa stále snaží udržať správne množstvo kvapalín, aby zabezpečilo správnu funkciu všetkých systémov. Existuje však veľa príčin, ktoré menia túto rovnováhu a vaše telo sa snaží uložiť vodu v oblastiach od pása nadol. Patria medzi ne problémy s obličkami a srdcom, tehotenstvo, nedostatok telesnej aktivity, vedľajšie účinky liekov a ďalšie.

Čo robiť: Poraďte sa so svojim lekárom o presnom dôvode zadržiavania vody. Tiež môžete vyskúšať prírodné diuretické čaje, ktoré pomáhajú vášmu telu vyplaviť nadbytočné tekutiny, ako je púpavový, zelený a petržlenový čaj.

Objavte krásu svojho tela

Príčina: Genetická predispozícia.

Verte tomu alebo nie, ale niekedy za všetko môžu len gény. Ak vaša mama aj stará mama mali rovnaký problém, musíte sa s týmto problémom vyrovnať a nájsť svoje vlastné riešenia a triky. Alebo ešte lepšie, nepozerajte sa na vaše členky ako na problém.

Čo robiť: Uistite sa, že vaša situácia nesúvisí so žiadnymi zdravotnými problémami. Môžete vyskúšať všetky navrhnuté triky a nájsť spôsob, ako sa s výzorom vašich členkov vyrovnať. Aktívny životný štýl, zdravé stravovanie a pozitívny postoj sú vaši najlepší priatelia, pokiaľ ide o prijatie skutočnej krásy vášho tela. Ak však máte veľmi vážne problémy, váš lekár môže navrhnúť invazívne metódy.

Venujte pozornosť vašim liekom.

Príčina: Choroby (ochorenie obličiek, zlyhanie srdca, krvná zrazenina alebo upchatie lymfatického systému atď.)

Čo robiť: Ak váš predpísaný liek funguje, nemali by ste mať žiadne negatívne účinky. Takže ak sa vaše nohy začali zväčšovať skoro potom, ako ste začali užívať nové tabletky, ihneď sa poraďte so svojím lekárom, pretože v mnohých prípadoch môže opuch indikovať vážne zdravotné ťažkosti.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, ncbi.nlm.nih.gov, sodiumbreakup.heart.org, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Muškátový oriešok: 2 skvelé spôsoby, ako vám zlepší spánok

Muškátový oriešok: 2 skvelé spôsoby, ako vám zlepší spánok

VČERA - 21:01Zdravie

Prinášame vám recepty, vďaka ktorým sa vám bude lepšie spať.

Každá tehotná žena by sa mala dať zaočkovať proti chrípke. Lekári vysvetľujú, prečo

Každá tehotná žena by sa mala dať zaočkovať proti chrípke. Lekári vysvetľujú, prečo

VČERA - 20:40Zdravie

Jeseň je okrem dozretých sadov a farebných listov na stromoch typická aj príležitosťou nechať sa zaočkovať proti chrípke. Viete, prečo by sa tejto povinnosti nemali vyhýbať zvlášť tehotné ženy?

94-ročný doktor prezradil, akému jedlu vďačí za to, že nikdy neprechladne ani neochorie

94-ročný doktor prezradil, akému jedlu vďačí za to, že nikdy neprechladne ani neochorie

VČERA - 19:33Zdravie

Čo plánujete v 94 rokoch robiť vy? Tento vitálny dedko dodnes denne prichádza do kontaktu s chorými, no len málokedy sa nakazí. Vďačí za to jedlu, ktoré sa zrejme nájde aj vo vašej chladničke.

Káva a jej účinok na pleť: Vedci odhaľujú doteraz nepoznané skutočnosti

Káva a jej účinok na pleť: Vedci odhaľujú doteraz nepoznané skutočnosti

20:08 18.10.2018Zdravie

Okrem nespočetného množstva doteraz uznaných výhod pravidelného pitia kávy sme sa najnovšie dozvedeli o ďalšej, ktorá má čo do činenia s krásou pokožky.

Krvné testy: 7 vecí, ktoré by ste mali vedieť

Krvné testy: 7 vecí, ktoré by ste mali vedieť

19:28 18.10.2018Zdravie

Lekári svojim pacientom často nehovoria všetky detaily ohľadom odberu krvi a výsledkov testov. Prinášame vám osem faktov, ktoré by mal vedieť každý.

TV program