• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 23.6.2018Meniny má Sidónia
16°Bratislava

Foto: Matka dvoch detí zverejnila fotografiu, ktorou upozorňuje na riziko rakoviny kože

  • 19:51 12.03.2018
  • Iowa
Foto: Matka dvoch detí zverejnila fotografiu, ktorou upozorňuje na riziko rakoviny kože

Bezradná matka chce touto fotografiou aspoň sčasti pomôcť ostatným rodičom, a poradiť, čo by mali svojim deťom zakázať.

Mallory Lubbocková je matkou dvoch detí, ktorá dnes doplatila na svoju záľubu z rokov, keď bola ešte mladá a bezstarostná. Len nedávno jej z hornej pery odstránili zhubné znamienko, ktoré vzniklo v dôsledku nadmerného používania solárií v období, keď bola Mallory tínedžerkou.

26-ročná Mallory sa po bolestivom zákrokou rozhodla zverejniť fotografie zobrazujúce jej tvár na Facebooku, kde vyjadrila obavu z budúcich kontrol u lekára a nevyhla sa ani kritike svojho mladšieho „ja“, ktoré milovalo soláriá.

„Takže dnes mi odstránili prvé zhubné znamienko. Budú mi musieť ešte vybrať stehy a skontrolovať hojenie rany, prezrieť CELÉ telo, na určitý čas DÔSLEDNÉ rutinné kontroly a ďalšie kontroly na celý život, a takmer na 100% oveľa viac bolestivých zákrokov na odstránenie rakoviny z môjho tela.“

Mallory priznáva, že v období, keď mala 16 rokov, holdovala samoopaľovaniu každý deň po dobu dvoch rokov. „Spravím všetko preto, aby moja dcéra nenavštívila jediné solárium kým býva pod mojou strechou a dúfam, že bude stačiť, keď bude vidieť, čím všetkým si musí prejsť jej mama.“ Mallory odporúča všetkým rodičom, aby si jej radu vzali k srdcu, a svoje deti nepustili do nebezpečného solária.

„Teraz je zo mňa mama, ktorá na pláži leží pod slnečníkom a bohato sa natiera krémom na opaľovanie s ochranným faktorom spf 100. Nikdy v živote som si nepomyslela, že by sa mi toto mohlo stať (kto by si to myslel)?“

Ako môžete vidieť na fotografiách, operácia nechala na pokožke Mallory hlbokú jazvu, ktorá siaha až k nosu. Pacientka dúfa, že fotografiami odstraší ľudí od využívania solárií. Sama Mallory pritom v minulosti na podobné upozornenia nereagovala: „Pamätám si, že som na Facebooku videla fotky ľudí s rakovinou pokožky, a vtedy som si myslela – och, to sa mne nikdy nestane.“

Na nebezpečnosť solárií upozorňuje aj portál zasvätený boju proti rakovine pokožky SkinCancer.org: „Ľudia, ktorí prvýkrát navštívia solárium pred dovŕšením 35. roku, zvyšujú riziko melanómu o 75 percent.“

Melanóm je najagresívnejšou formou rakoviny kože a aj keď nie je najbežnejší, práve on najčastejšie spôsobuje smrť pacientov.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, Mallory Lubbock (FB), independent.co.uk, skincancer.org, Foto: FB
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prijímate dostatok omega-3 mastných kyselín? Tu sú príznaky, že ich potrebujete doplniť

Prijímate dostatok omega-3 mastných kyselín? Tu sú príznaky, že ich potrebujete doplniť

DNES - 20:21Zdravie

Viete, ako sa prejavuje nedostatok omega-3 mastných kyselín a čo to pre telo znamená?

5 zvykov, ktoré vám skutočne predĺžia život

5 zvykov, ktoré vám skutočne predĺžia život

DNES - 19:30Zdravie

Chcete vedieť, o koľko rokov si predĺžite život ak nebudete fajčiť, alebo budete pravidelne behať? Máme pre vás prekvapivé odpovede.

7 vecí, ktoré nám počas dňa zbytočne uberajú energiu

7 vecí, ktoré nám počas dňa zbytočne uberajú energiu

DNES - 18:04Zdravie

Každý z nás potrebuje počas dňa čo najviac energie, aby sme zvládali všetky povinnosti a úlohy. Niekedy si ale sami škodíme a energiu uberáme, či už tým, čo konzumujeme, alebo niektorými našimi návykmi.

Máte problém sústrediť sa? Môže byť za tým pečivo, ktoré jete

Máte problém sústrediť sa? Môže byť za tým pečivo, ktoré jete

VČERA - 20:18Zdravie

Konzumácia chleba či iného pečiva sa môže podpísať aj na vašom duševnom výkone.

Poznáte 5 najsilnejších účinkov listovej zeleniny?

Poznáte 5 najsilnejších účinkov listovej zeleniny?

VČERA - 20:12Zdravie

Sú bežnou súčasťou šalátov, no väčšina z nás nevie, aké poklady v sebe ukrýva špenát, rímsky šalát, púpava alebo mangold. Prezradíme vám, ako chránia naše zdravie.

TV program