Bratislava

Nezastaviteľný Cavendish vyhral v Katare ďalšiu etapu

• 15:39 08.02.2013
  • DAUHA

Britský cyklista Mark Cavendish vyhral záverečnú šiestu etapu na pretekoch Okolo Kataru zo Sealine Beach Resortu do Dauha Corniche a suverénne obhájil pozíciu celkového lídra pretekov.

Špurtérsky špecialista a majster sveta z roku 2011 je po návrate do tímu Omega Pharma-Quick-Step zo Sky opäť vo svojej koži, dokázal to štyrmi etapovými víťazstvami na katarskom podujatí za sebou, čo sa v histórii pretekov ešte nikomu nepodarilo.

V piatok ho nedokázali zdolať Bielorus Jevgenij Hutarovič ani Holanďan Barry Markus, ktorí sa v klasifikácii etapy zoradili za ním. Celkové poradie sa na prvých troch miestach nezmenilo, druhý skončil Brent Bookwalter, tretí ďalší Američan Taylor Phinney, obaja z tímu BMC Racing.

V roku 2007 vyhral na Okolo Kataru štyri etapy Belgičan Tom Boonen, ale nie bez prerušenia.

Slovák Martin Velits zaostal v cieli za svojím tímovým kolegom Cavendishom o 2:03 min a klasifikovali ho na 118. priečke. Celkovo skončil 63.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Kataru:

6. etapa (Sealine Beach Resort - Dauha Corniche, 116 km): 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Omega Pharma-Quick Step 3:24:31 h, 2. Jevgenij Hutarovič (Biel.) Ag2R La Mondiale, 3. Barry Markus (Hol.) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team, 4. Adam Blythe (V. Brit.) BMC Racing Team, 5. Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team, 6. Kenny Robert Van Hummel (Hol.) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team - všetci rovnaký čas ako víťaz, ... 118. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +2:03 min

Konečné poradie: 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Omega Pharma-Quick Step 15:55:20 h, 2. Brent Bookwalter BMC Racing +25 s, 3. Taylor Phinney (obaja USA) BMC Racing +26, 4. Adam Blythe (V. Brit.) BMC Racing +30, 5. Bernhard Eisel (Rak.) Sky Procycling +32, 6. Greg Van Avermaet (Belg.) BMC Racing +32, ... 63. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +5:25 min