• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 18.10.2018Meniny má Lukáš
14°Bratislava

Minimálna mzda sa mení: Aký je váš nárok na mzdu podľa stupňa náročnosti práce?

  • 18:32 12.01.2018
  • Bratislava
Minimálna mzda sa mení: Aký je váš nárok na mzdu podľa stupňa náročnosti práce?

Podľa zákonníka práce existuje šesť stupňov náročnosti práce, podľa ktorých sa odvíja vaša mzda.

Minimálna mzda od 1.1.2018 vzrástla zo 435 eur na 480 eur mesačne, čo predstavuje oproti minulému roku zvýšenie o 10,34 %. Minimálna hodinová mzda zamestnancov tak dosiahne 2,759 eura. Vyplýva to z návrhu ministerstva práce, ktorý v minulom roku schválila vláda.

Na Slovensku však podľa zákonníka práce existuje 6 stupňov náročnosti pracovných miest, ktoré majú odlišné sadzby minimálnych mzdových nárokov. Minimálna mzda sa počíta ako násobok sumy minimálnej mzdy a koeficientu minimálnej mzdy pre príslušný stupeň náročnosti. Suma 480 eur platí len pre 1. stupeň náročnosti práce. Pre kvalifikovanejšie miesta platia vyššie minimálne mzdy a pre najkvalifikovanejších ľudí je minimálna mzda dvojnásobok, teda 960 eur.

Sadzby minimálnej mzdy od 1.1.2018:

Stupeň náročnosti Koeficient Minimálna mzda
1 1,0 480 €
2 1,2 576 €
3 1,4 672 €
4 1,6 768 €
5 1,8 864 €
6 2,0 960 €

1. stupeň náročnosti práce

Tento typ práce charakterizuje výkon pomocných, prípravných alebo manipulačných prác podľa presných postupov a pokynov.

2. stupeň náročnosti práce

Výkon ucelených obslužných rutinných prác alebo odborných rutinných kontrolovateľných prác podľa daných postupov alebo prevádzkových režimov, alebo prác spojených s hmotnou zodpovednosťou; výkon jednoduchých remeselných prác; výkon sanitárnych pracovných činností v zdravotníctve; výkon opakovaných, kontrolovateľných prác administratívnych, hospodárskosprávnych, prevádzkovo - technických alebo ekonomických podľa pokynov alebo ustanovených postupov,

3. stupeň náročnosti práce

Výkon rôznorodých odborných alebo ucelených odborných prác alebo samostatné zabezpečovanie menej zložitých agend; samostatný výkon individuálnych tvorivých remeselných prác; riadenie alebo operatívne zabezpečovanie chodu zariadení alebo prevádzkových procesov spojené so zvýšenou duševnou námahou s prípadnou zodpovednosťou za zdravie a bezpečnosť iných osôb alebo za ťažko odstrániteľné škody,

4. stupeň náročnosti práce

Samostatné zabezpečovanie odborných agend alebo výkon čiastkových koncepčných, systémových a metodických prác spojený so zvýšenou duševnou námahou; poskytovanie zdravotnej starostlivosti, odborné činnosti v zdravotníctve so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia alebo koordinácia zložitých procesov alebo rozsiahleho súboru veľmi zložitých zariadení s prípadnou zodpovednosťou za životy a zdravie iných osôb,

5. stupeň náročnosti práce

Výkon špecializovaných systémových, koncepčných, tvorivých alebo metodických prác s vysokou duševnou námahou; komplexné zabezpečovanie najzložitejších úsekov a agend s určovaním nových postupov v rámci systému; výkon odborných a špecializovaných činností v príslušnom odbore zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia veľmi zložitých procesov a systémov vrátane voľby a optimalizácie postupov a spôsobov riešenia,

6. stupeň náročnosti práce

Tvorivé riešenie úloh neobvyklým spôsobom s nešpecifikovanými výstupmi s vysokou mierou zodpovednosti za škody s najširšími spoločenskými dôsledkami; výkon špecializovaných a certifikovaných činností v zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie a životy ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia najzložitejších systémov so zodpovednosťou za neodstrániteľné hmotné a morálne škody so značnými nárokmi na schopnosť riešiť zložité a konfliktné situácie spojené spravidla so všeobecným ohrozením najširšej skupiny osôb.

Ako uvádza Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny:

"Zamestnávateľ je povinný priradiť stupeň náročnosti každému pracovnému miestu porovnaním najnáročnejšej pracovnej činnosti s charakteristikami stupňov náročnosti pracovných miest."

Mnohí ľudia zarábajú oveľa menej, ako im určujú sadzby a zamestnávateľ často znevažuje vysokokvalifikovanú prácu svojich zamestnancov. Nízke mzdy pre zamestnancov zároveň znamenajú aj nízke dôchodky. Ak minimálne mzdové nároky zamestnanca nie sú dodržané, môže sa domáhať nápravy súdnou cestou.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, TASR, employment.gov.sk, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tomáš: Obedy zadarmo by mali zlepšiť stravovacie návyky detí

Tomáš: Obedy zadarmo by mali zlepšiť stravovacie návyky detí

VČERA - 20:23Ekonomické

Priblížil to poslanec Smeru-SD a jeden z predkladateľov tohto návrhu Erik Tomáš.

Mihál: Nenájdete ekonóma, ktorý by podporoval zastropovanie dôchodkov

Mihál: Nenájdete ekonóma, ktorý by podporoval zastropovanie dôchodkov

VČERA - 17:29Ekonomické

Na Slovensku sa nenájde jeden ekonóm, ktorý by podporoval návrh na zastropovanie dôchodkového veku v Ústave SR. V rámci rozpravy k tomuto návrhu to v parlamente zdôraznil nezaradený poslanec Jozef Mihál.

Ministri sa pozrú na zastropovanie dôchodkového veku aj Vojenskú políciu

Ministri sa pozrú na zastropovanie dôchodkového veku aj Vojenskú políciu

VČERA - 8:10Ekonomické

Návrh na zastropovanie veku odchodu do dôchodku, ale aj nové úlohy pre Vojenskú políciu majú na stole ministri v rámci stredajšieho 124. zasadnutia kabinetu.

Najbližšie roky pôjdu ľudia do dôchodku skôr

Najbližšie roky pôjdu ľudia do dôchodku skôr

16:49 16.10.2018Ekonomické

Najbližšie roky pôjdu ľudia do dôchodku skôr ako to určoval pôvodný zákon. Prvé 2 roky určite a ďalších 6 rokov pravdepodobne.

Matečná: Financie z odvodu reťazcov pôjdu do agropotravinárskeho sektora

Matečná: Financie z odvodu reťazcov pôjdu do agropotravinárskeho sektora

16:05 16.10.2018Ekonomické

Všetky financie z 2,5-percentného mimoriadneho odvodu obchodných reťazcov, ktorý by mal priniesť do štátneho rozpočtu asi 120 miliónov eur, pôjdu naspäť do agropotravinárskeho sektora

TV program