• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 22.7.2018Meniny má Magdaléna
19°Bratislava

Minimálna mzda sa mení: Aký je váš nárok na mzdu podľa stupňa náročnosti práce?

  • 18:32 12.01.2018
  • Bratislava
Minimálna mzda sa mení: Aký je váš nárok na mzdu podľa stupňa náročnosti práce?

Podľa zákonníka práce existuje šesť stupňov náročnosti práce, podľa ktorých sa odvíja vaša mzda.

Minimálna mzda od 1.1.2018 vzrástla zo 435 eur na 480 eur mesačne, čo predstavuje oproti minulému roku zvýšenie o 10,34 %. Minimálna hodinová mzda zamestnancov tak dosiahne 2,759 eura. Vyplýva to z návrhu ministerstva práce, ktorý v minulom roku schválila vláda.

Na Slovensku však podľa zákonníka práce existuje 6 stupňov náročnosti pracovných miest, ktoré majú odlišné sadzby minimálnych mzdových nárokov. Minimálna mzda sa počíta ako násobok sumy minimálnej mzdy a koeficientu minimálnej mzdy pre príslušný stupeň náročnosti. Suma 480 eur platí len pre 1. stupeň náročnosti práce. Pre kvalifikovanejšie miesta platia vyššie minimálne mzdy a pre najkvalifikovanejších ľudí je minimálna mzda dvojnásobok, teda 960 eur.

Sadzby minimálnej mzdy od 1.1.2018:

Stupeň náročnosti Koeficient Minimálna mzda
1 1,0 480 €
2 1,2 576 €
3 1,4 672 €
4 1,6 768 €
5 1,8 864 €
6 2,0 960 €

1. stupeň náročnosti práce

Tento typ práce charakterizuje výkon pomocných, prípravných alebo manipulačných prác podľa presných postupov a pokynov.

2. stupeň náročnosti práce

Výkon ucelených obslužných rutinných prác alebo odborných rutinných kontrolovateľných prác podľa daných postupov alebo prevádzkových režimov, alebo prác spojených s hmotnou zodpovednosťou; výkon jednoduchých remeselných prác; výkon sanitárnych pracovných činností v zdravotníctve; výkon opakovaných, kontrolovateľných prác administratívnych, hospodárskosprávnych, prevádzkovo - technických alebo ekonomických podľa pokynov alebo ustanovených postupov,

3. stupeň náročnosti práce

Výkon rôznorodých odborných alebo ucelených odborných prác alebo samostatné zabezpečovanie menej zložitých agend; samostatný výkon individuálnych tvorivých remeselných prác; riadenie alebo operatívne zabezpečovanie chodu zariadení alebo prevádzkových procesov spojené so zvýšenou duševnou námahou s prípadnou zodpovednosťou za zdravie a bezpečnosť iných osôb alebo za ťažko odstrániteľné škody,

4. stupeň náročnosti práce

Samostatné zabezpečovanie odborných agend alebo výkon čiastkových koncepčných, systémových a metodických prác spojený so zvýšenou duševnou námahou; poskytovanie zdravotnej starostlivosti, odborné činnosti v zdravotníctve so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia alebo koordinácia zložitých procesov alebo rozsiahleho súboru veľmi zložitých zariadení s prípadnou zodpovednosťou za životy a zdravie iných osôb,

5. stupeň náročnosti práce

Výkon špecializovaných systémových, koncepčných, tvorivých alebo metodických prác s vysokou duševnou námahou; komplexné zabezpečovanie najzložitejších úsekov a agend s určovaním nových postupov v rámci systému; výkon odborných a špecializovaných činností v príslušnom odbore zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia veľmi zložitých procesov a systémov vrátane voľby a optimalizácie postupov a spôsobov riešenia,

6. stupeň náročnosti práce

Tvorivé riešenie úloh neobvyklým spôsobom s nešpecifikovanými výstupmi s vysokou mierou zodpovednosti za škody s najširšími spoločenskými dôsledkami; výkon špecializovaných a certifikovaných činností v zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie a životy ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia najzložitejších systémov so zodpovednosťou za neodstrániteľné hmotné a morálne škody so značnými nárokmi na schopnosť riešiť zložité a konfliktné situácie spojené spravidla so všeobecným ohrozením najširšej skupiny osôb.

Ako uvádza Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny:

"Zamestnávateľ je povinný priradiť stupeň náročnosti každému pracovnému miestu porovnaním najnáročnejšej pracovnej činnosti s charakteristikami stupňov náročnosti pracovných miest."

Mnohí ľudia zarábajú oveľa menej, ako im určujú sadzby a zamestnávateľ často znevažuje vysokokvalifikovanú prácu svojich zamestnancov. Nízke mzdy pre zamestnancov zároveň znamenajú aj nízke dôchodky. Ak minimálne mzdové nároky zamestnanca nie sú dodržané, môže sa domáhať nápravy súdnou cestou.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, TASR, employment.gov.sk, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zateplenie bytovej budovy musí spĺňať požiadavky energetickej hospodárnosti

Zateplenie bytovej budovy musí spĺňať požiadavky energetickej hospodárnosti

VČERA - 14:40Ekonomické

Legislatívne podmienky poskytovania podpory zo Štátneho fondu sú nastavené tak, že stavby, pri ktorých bude financované zateplenie bytovej budovy, musia spĺňať minimálne požiadavky na energetickú hospodárnosť.

Po prvej etape oddlžovania nemocníc pôjde veriteľom vyše 338 miliónov eur

Po prvej etape oddlžovania nemocníc pôjde veriteľom vyše 338 miliónov eur

VČERA - 13:11Ekonomické

Po prvej etape oddlžovania nemocníc poputuje k ich veriteľom vyše 338 miliónov eur. Okrem dodávateľov dostanú peniaze aj Sociálna poisťovňa a veritelia Národnej transfúznej služby SR.

Česko zažíva karavanový rozmach

Česko zažíva karavanový rozmach

VČERA - 12:43Ekonomické

Dopyt po karavanoch a obytných vozidlách v Česku v poslednom období prudko rastie.

Konštrukcia pilierov diaľničného mosta D4 môže byť nebezpečná

Konštrukcia pilierov diaľničného mosta D4 môže byť nebezpečná

VČERA - 8:12Ekonomické

Pri výstavbe diaľničného mosta D4 cez Dunaj sa má použiť konštrukcia pilierov, ktorá nebola nikde na svete použitá na riekach s rýchlosťou toku podobnou Dunaju

OĽaNO: Podklady k prípadu pochybného prideľovania pôdy dáme vedeniu SPF

OĽaNO: Podklady k prípadu pochybného prideľovania pôdy dáme vedeniu SPF

14:57 20.07.2018Ekonomické

Remišová na tlačovej konferencii informovala o ďalšom prípade pochybného prideľovania pôdy osobám bez akéhokoľvek právneho titulu k pozemkom.

TV program