• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 22.7.2018Meniny má Magdaléna
22°Bratislava

Toto je 10 najšpinavších predmetov, ktorých sa každý deň dotknete v práci

  • 18:56 05.12.2017
  • Svet
Toto je 10 najšpinavších predmetov, ktorých sa každý deň dotknete v práci

Každý deň sa v práci dotknete hneď niekoľkých predmetov, ktoré sú dokonca špinavšie ako záchodová doska. Ktoré to sú?

Robotník, ktorý pracuje v podniku pri stroji, si je dobre vedomý toho, že jeho pracovné prostredie nie je práve najčistejšie. Ale čo taká pekná moderná kancelária? Ľudia, ktorí pracujú v takomto prostredí si myslia, že je ich pracovisko čisté. Ani netušia, ako veľmi sa mýlia.

10 najšpinavších predmetov na pracovisku

Viete, ktoré miesta alebo predmety na vašom pracovisku sú najšpinavšie? Portál Mashable zverejnil výsledky špeciálneho ATP testu, ktorý zhodnotil čistotu rôznych kancelárskych povrchov. Tony Lee ukázal, ktoré sú na tom najhoršie.

Týchto predmetov sa bežne dotýkate každý deň, no je na nich toľko baktérií, ako na záchodovej doske. Zoradené sú od najmenej po najviac špinavé predmety.

10. Rýchlovarná kanvica

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko rúk sa denne dotkne rýchlovarnej kanvice alebo kávovaru? Existuje pri tom celkom slušná šanca, že nie všetky tieto ruky sú úplne čisté. Podľa portálu Mashable 48% kanvíc obsahuje škodlivé baktérie, takže po ich použití by ste si radšej mali umývať ruky.

9. Počítačová myš

Ak pracujete v kancelárii, počítačová myš je pravdepodobne jedným z najpoužívanejších nástrojov, ktoré pri práci potrebujete. Pravidelne by ste ich preto mali čistiť, pretože čo sa týka baktérií na ich povrchu, od svojich zvieracích menovkýň ani nemajú ďaleko.

8. Toaleta

O záchodovom sedadle ste určite ani doteraz nemali vysokú mienku a možno by ste ho čakali na čele tohto rebríčka. Experiment ukázal, že máte v práci ešte niekoľko predmetov, na ktorých je baktérií viac. Záchodová doska je tu však rovnako oprávnene.

7. Predajné automaty

Baktérie sú konkrétne na tlačidlách, ktorých sa denne dotknú desiatky rúk. Ak máte v práci výťah, tlačidlá v ňom na tom zaiste nie sú o nič lepšie.

6. Fontánky s vodou

Na Slovensku zväčša fontánky s vodou v práci nemáme, v letných mesiacoch sa nachádzajú skôr v uliciach miest. V niektorých firmách, možno skôr v zahraničí, sa však nachádzajú a na tomto zozname sú práve kvôli tlačidlu, ktorým si môžete pustiť vodu. Hoci vás osviežia, kvôli baktériám môžu priniesť viac škody, ako osohu. Tlačidlo totiž obsahuje množstvo baktérií.

5. Chladnička

Čo sa týka počtu baktérií, rúčka dverí chladničky sa už dostáva na nebezpečnú úroveň. Všetko, čo dosiahlo na testovacej škále nad 300 bodov, môže byť potenciálnym zdrojom ochorení. Rúčka chladničky toto číslo dosiahla.

4. Klávesnica

Hraničnú hodnotu 300 dosiahla aj vaša klávesnica. Keď budete nabudúce jesť pri počítači, určite si na to spomeňte.

3. Mikrovlnná rúra

O zohrievaní jedla v mikrovlnnej rúre sa hovorí, že nie je veľmi zdravé. Tlačidlá, ktorými mikrovlnnú rúru nastavujete, sú zároveň plné baktérií. Bolo zistené, že 48% všetkých rúčok mikrovlnných rúr priam „pláva” v baktériách, tiež ich teda treba pravidelne čistiť.

2. Vodovodné batérie

Páka vodovodnej batérie je rajom pre baktérie. Je to logické. Keď máte špinavé ruky, dotknete sa páky, keď si ich chcete umyť. Je to ako začarovaný kruh. A to platí rovnako na toalete, ako aj v kuchynke. Zistilo sa, že až 75% z nich môže byť skutočným zdrojom ochorení.

1.Mobilný telefón

Hoci je na vašom pracovisku množstvo predmetov, ktoré sú pokryté baktériami, najhoršie je na tom aj tak váš smartfón, ktorý tomuto rebríčku kraľuje. Len si spomeňte na to, ako ho používate v mestskej hromadnej aj kdekoľvek inde. Úroveň na priemernom smartfóne je podľa portálu Mashable až na úrovni 900 bodov. Aby ste sa vyhli ochoreniam, jeho povrch minimálne raz za čas vyčistite.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Info.sk, IB, Mashable.com, indy100.com, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kávu nemusíte iba piť. Takto vám pomáha jej vôňa

Kávu nemusíte iba piť. Takto vám pomáha jej vôňa

20:50 20.07.2018Zdravie

Pozitívne účinky kávy môžete ťažiť aj s jej arómy.

Nové dôkazy: Rybí olej a omega-3 nemajú takmer žiadne účinky na zdravie srdca

Nové dôkazy: Rybí olej a omega-3 nemajú takmer žiadne účinky na zdravie srdca

19:34 20.07.2018Zdravie

Milióny ľudí po celom svete pravidelne užívajú doplnky s omega-3 mastnými kyselinami. Rozsiahla štúdia však spochybnila ich účinok na kardiovaskulárne zdravie.

Po prečítaní tohto článku sa nikdy viac nenajete tesne pred spaním

Po prečítaní tohto článku sa nikdy viac nenajete tesne pred spaním

21:02 19.07.2018Zdravie

Ak ste aj doteraz holdovali neskorým večerám pred spaním, toto vedecké zistenie vám vezme chuť na jedlo.

Konzumácia tohto mäsa môže spôsobovať manické epizódy

Konzumácia tohto mäsa môže spôsobovať manické epizódy

20:12 19.07.2018Zdravie

Manické epizódy si často vyžadujú hospitalizáciu.

Žena sa z prechádzky vrátila s popáleninami. Môže za to rastlina, ktorá rastie aj u nás

Žena sa z prechádzky vrátila s popáleninami. Môže za to rastlina, ktorá rastie aj u nás

19:33 19.07.2018Zdravie

S touto rastlinou ste sa na Slovensku určite stretli už aj vy. Poznáte všetky jej tajomstvá?

TV program