• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 20.4.2018Meniny má Marcel
13°Bratislava

Lekárka varuje ženy pred aplikovaním „uhorkovej očistnej kúry“

  • 21:43 22.10.2017
  • Svet
Lekárka varuje ženy pred aplikovaním „uhorkovej očistnej kúry“

Nebezpečná kúra, ktorá sa prebojovala do pozornosti čitateliek po celom svete, medzi odborníkmi na zdravie vyvolala vlnu zdesenia. Lekári zdvíhajú varovný prst.

Uhorka dokáže poslúžiť na množstvo vecí. Môžete ju napríklad pridať do šalátu alebo obloženého chlebíka, alebo ju jednoducho zjete bez iných ingrediencií.

Uhorka sa v súčasnosti stala aj nástrojom na očistu vagíny. Sociálne siete od začiatku roka stihli obletieť príspevky žien, ktoré holdujú takémuto užívaniu inak zdravej zeleniny.

Napríklad Gigi Dowellová vo svojom facebookovom príspevku ženám radí, ako pri očiste postupovať: „Ošúpte uhorku a vložte ju do vagíny. Točte ňou a opakujte pohyby smerom von a dnu do vagíny.“ Podľa Dowellovej má táto praktika pozitívny dopad na pH v tomto prostredí. Okrem toho vám to „tam dole“ bude pekne voňať a môže sa stať, že si privodíte orgazmus.

So how do you cleanse your vajayjay? This is my cucumber I carved for what I'm about to share..... If you didn't...

Posted by Gigi Dowell on 19. január 2017

Gigi má na Facebooku množstvo sledovateliek, ktoré jej kúru berú niekedy až do extrému: „Spala som s uhorkou vo vagíne. Keď som vstala, voňala som, akoby som práve prišla z kúpeľov,“ znel jeden z komentárov. Iná zástankyňa zas tvrdí, že uhorku používa pravidelne raz za mesiac, vždy po menštruácii.

O tom, ako postupovať pri kúre, už vzniklo mnoho videí

Doktorka Jen Gunterová na Gigin príspevok reaguje slovami, podľa ktorých sa nielen zbytočne pripravujete o chutnú zeleninu, ale si dokonca môžete uškodiť.

„Myšlienka o tom, že vagína potrebuje nejakú očistu – či už formou uhorky alebo vaginálnych sprejov, ktoré sa predávajú v drogériách – je výplodom čejsi fantízie. Vagíny nie sú špinavé,“ uvádza Gunterová na svojom blogu.

„Poškodením laktobacilov a hlienu na stenách vagíny sa žena vystavuje zvýšenému riziku nákazy HIV alebo kvapavky. Paradoxom je, že vagína po takejto „očistnej kúre“ ešte viac zapácha.“

Doktorka ďalej pokračuje vo vyvracaní domnienky, že uhorka dokáže zlepšiť pH vagíny – podľa nej sa táto zásluha môže pripísať výhradne „dobrým“ baktériám, ktoré sa tam už nachádzajú.

Poslednou výstrahou je výskyt plesní na ošúpanej uhorke a možnosť, že pri používaní uhorky postupom, aký je zmienený vo facebookovom príspevku, môže dôjsť k jej prieniku do močového mechúra.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, iflscience.com, wordpress.com, FB, YouTube, Foto: Gigi Dowell (FB)
Najnovšie v kategóriiViac článkov
 10 najlepších potravín pre duševné zdravie

10 najlepších potravín pre duševné zdravie

VČERA - 21:18Zdravie

Ľudia, ktorí konzumovali túto stravu, boli viac pozitívni a mali väčšiu šancu na šťastný život s nižším rizikom depresie.

4 spôsoby, ktorými vám telo chce naznačiť, že vám chýbajú najdôležitejšie vitamíny

4 spôsoby, ktorými vám telo chce naznačiť, že vám chýbajú najdôležitejšie vitamíny

21:06 18.04.2018Zdravie

Vitamíny nášmu telu môžu chýbať, aj keď je zdanlivo všetko v poriadku. Ak ich máte nedostatok, telo vám to určite oznámi jedným z týchto spôsobov.

Toto je najlepší predpoklad dlhého života

Toto je najlepší predpoklad dlhého života

19:38 18.04.2018Zdravie

K nájdeniu lieku na nesmrteľnosť máme síce ešte ďaleko, ale život nám dokáže výrazne predĺžiť práve tento faktor.

14 znakov emocionálneho vyhorenia

14 znakov emocionálneho vyhorenia

19:11 18.04.2018Zdravie

Emocionálne vyhorenie vám môže brániť v tom, aby ste viedli plnohodnotný život. Tu sú príznaky, ktoré by ste si mali všímať.

Obličkové kamene: Čo ich spôsobuje, symptómy, liečba a prevencia

Obličkové kamene: Čo ich spôsobuje, symptómy, liečba a prevencia

20:18 17.04.2018Zdravie

Zistite, čo môže spôsobovať obličkové kamene a čo s tým robiť.

TV program