• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 18.10.2018Meniny má Lukáš
13°Bratislava

Lekárka varuje ženy pred aplikovaním „uhorkovej očistnej kúry“

  • 21:43 22.10.2017
  • Svet
Lekárka varuje ženy pred aplikovaním „uhorkovej očistnej kúry“

Nebezpečná kúra, ktorá sa prebojovala do pozornosti čitateliek po celom svete, medzi odborníkmi na zdravie vyvolala vlnu zdesenia. Lekári zdvíhajú varovný prst.

Uhorka dokáže poslúžiť na množstvo vecí. Môžete ju napríklad pridať do šalátu alebo obloženého chlebíka, alebo ju jednoducho zjete bez iných ingrediencií.

Uhorka sa v súčasnosti stala aj nástrojom na očistu vagíny. Sociálne siete od začiatku roka stihli obletieť príspevky žien, ktoré holdujú takémuto užívaniu inak zdravej zeleniny.

Napríklad Gigi Dowellová vo svojom facebookovom príspevku ženám radí, ako pri očiste postupovať: „Ošúpte uhorku a vložte ju do vagíny. Točte ňou a opakujte pohyby smerom von a dnu do vagíny.“ Podľa Dowellovej má táto praktika pozitívny dopad na pH v tomto prostredí. Okrem toho vám to „tam dole“ bude pekne voňať a môže sa stať, že si privodíte orgazmus.

So how do you cleanse your vajayjay? This is my cucumber I carved for what I'm about to share..... If you didn't...

Posted by Gigi Dowell on 19. január 2017

Gigi má na Facebooku množstvo sledovateliek, ktoré jej kúru berú niekedy až do extrému: „Spala som s uhorkou vo vagíne. Keď som vstala, voňala som, akoby som práve prišla z kúpeľov,“ znel jeden z komentárov. Iná zástankyňa zas tvrdí, že uhorku používa pravidelne raz za mesiac, vždy po menštruácii.

O tom, ako postupovať pri kúre, už vzniklo mnoho videí

Doktorka Jen Gunterová na Gigin príspevok reaguje slovami, podľa ktorých sa nielen zbytočne pripravujete o chutnú zeleninu, ale si dokonca môžete uškodiť.

„Myšlienka o tom, že vagína potrebuje nejakú očistu – či už formou uhorky alebo vaginálnych sprejov, ktoré sa predávajú v drogériách – je výplodom čejsi fantízie. Vagíny nie sú špinavé,“ uvádza Gunterová na svojom blogu.

„Poškodením laktobacilov a hlienu na stenách vagíny sa žena vystavuje zvýšenému riziku nákazy HIV alebo kvapavky. Paradoxom je, že vagína po takejto „očistnej kúre“ ešte viac zapácha.“

Doktorka ďalej pokračuje vo vyvracaní domnienky, že uhorka dokáže zlepšiť pH vagíny – podľa nej sa táto zásluha môže pripísať výhradne „dobrým“ baktériám, ktoré sa tam už nachádzajú.

Poslednou výstrahou je výskyt plesní na ošúpanej uhorke a možnosť, že pri používaní uhorky postupom, aký je zmienený vo facebookovom príspevku, môže dôjsť k jej prieniku do močového mechúra.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, iflscience.com, wordpress.com, FB, YouTube, Foto: Gigi Dowell (FB)
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Chcete sa dožiť vyššieho veku? Najlepšiu šancu máte v týchto krajinách

Chcete sa dožiť vyššieho veku? Najlepšiu šancu máte v týchto krajinách

VČERA - 20:42Zdravie

Síce v nich nenájdete bájny Kameň mudrcov, vďaka ktorému by ste mohli žiť večne, no v týchto krajinách sa do dvadsiatich rokov má natoľko zvýšiť životnosť obyvateľstva, že ostatných rýchlo predbehnú.

Traja cukrovkári držali prerušovaný pôst. Lekári boli z ich výsledkov prekvapení

Traja cukrovkári držali prerušovaný pôst. Lekári boli z ich výsledkov prekvapení

VČERA - 20:13Zdravie

Lekári sledovali troch pacientov, ktorí dodržovali prerušovaný pôst. Výsledky štúdie boli prekvapivé.

Jedným z prvých príznakov Parkinsonovej choroby je aj zmena hlasu. Všímajte si tieto znaky

Jedným z prvých príznakov Parkinsonovej choroby je aj zmena hlasu. Všímajte si tieto znaky

19:45 16.10.2018Zdravie

Príznaky Parkinsonovej choroby sa postupom času zhoršujú, a spočiatku je ťažké spozorovať ich. Ak na sebe alebo niekom zo svojho okolia spozorujete tieto zmeny pri rozprávaní, môže ísť o jeden z príznakov.

Chrípku možno dostať aj viackrát za sezónu

Chrípku možno dostať aj viackrát za sezónu

9:08 15.10.2018Zdravie

Od októbra do apríla trvá chrípková sezóna.

Vedci spojili rakovinu ústnej dutiny s novým rizikovým faktorom

Vedci spojili rakovinu ústnej dutiny s novým rizikovým faktorom

20:06 12.10.2018Zdravie

Taiwanským vedcom sa podarilo objasniť nový rizikový faktor vzniku rakoviny v oblasti ústnej dutiny, ktorý sa viac alebo menej týka takmer celej populácie.

TV program