• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 26.9.2017Meniny má Edita
21°Bratislava

7 vecí, ktoré by mali ostať tajomstvom

  • 21:09 13.09.2017
  • Bratislava
7 vecí, ktoré by mali ostať tajomstvom

Úprimnosť je dobrá vec, ale uvedomte si, že málokto ju znesie. Skúste si preto ponechať pre seba aspoň týchto 7 tajomstiev.

Niekedy jednoducho neviete, ktoré veci by ste si mali nechať pre seba. Niekedy nielen známy človek, ale aj rodina, či priatelia, dokážu zneužiť informácie, o ktoré ste sa s nimi podelili. Preto by ste si mali nechať pre seba aspoň týchto 7 tajomstiev.

1. Plány do budúcnosti

Vaše ambície a plány do budúcnosti určite radi zdieľate s priateľmi a očakávate ich podporu. Niektorí z nich však môžu vaše očakávania potopiť a zabiť váš potenciál, pokiaľ nie ste dostatočne silná osoba, aby ste v seba verili a v kritike našli body, v ktorých by ste sa mali zlepšovať. Dávajte pozor s kým zdieľate svoje plány, lebo je možné, že nielenže vám ich budú závidieť, ale dokonca vám niektorí ľudia môžu prebrať vaše dobré nápady.

2. Tajomstvá vašich priateľov

To, čo si s priateľmi poviete medzi 4 očami, by ste nemali prezradiť nikomu. Pokiaľ sa to váš priateľ dozvie, môže to brať ako zradu. Rovnako sa snažte neohovárať a nesúdiť. Dobrí priatelia sa vedia pochopiť, vypočuť a nešíriť dôverné informácie ďalej.

3. Rodinné záležitosti

Hádky, rozvod, nevera? Snažte sa rodinné problémy nehovoriť iným. Nielenže budete vyzerať pred inými ako slabá osoba, ale rovnako budete svoje problémy vnímať ako hlbšie, keď ich budete neustále preberať. Ak máte problémy s partnerom, skúste ho neosočovať pred inými. Možno aj toto pomôže vášmu vzťahu, či ho už zachránite alebo počas rozchodu, aby prebehol dobre.

4. Milostný život

Nie je dobré, ak sa snažíte priateľom prezradiť každý detail zo svojho milostného a sexuálneho života. Tým, že to robíte, tak celkom búrate hranice vašej intimity a súkromia.

5. Vaše dobré skutky

Mnoho ľudí si myslí, že sú dobrí ľudia, nie každý človek však má pravdu. Ak skutočne chcete byť štedrý a dobrý človek, nemáte dôvod o tom hovoriť iným. Ak pomôžete bezdomovcovi, darujete niekomu potrebné veci, mal by vás hriať pocit pomoci vo vnútri. O tomto skutku nemusíte nikomu hovoriť, pokiaľ viete, že ste skutočne dobrý a štedrý človek.

6. Peňažná situácia

Toto je univerzálny fakt. Vaše príjmy a výdaje by nemali byť na pretrase. Ak sa vám bude dariť zrejme vzbudíte u iných závisť alebo možno budú chcieť vašu peňažnú situáciu zneužiť vo svoj prospech. Vyhnite sa tejto trpkej skúsenosti.

7. Životný štýl

Začali ste nový šport, diétu alebo sa začínate na život pozerať inak? Skúste si tieto fakty ponechať pre seba, väčšinou ako tajomstvo vám vydržia dlhšie a budete mať v nich pevnejšiu vôľu. Rovnako by ste s nikým nemali rozprávať o vašej viere a pravdách. Jedná sa totiž o veľmi delikátnu tému, ktorá môže viesť dokonca aj k hádkam.

Každý človek by mal mať svoje tajomstvá. Ak sa s týmito tajomstvami chcete podeliť, veľmi dobre si premyslite komu ich poviete.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: info.sk, NJ, curejoy.com Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
RADÍME: Pozor na nehodu so zverou

RADÍME: Pozor na nehodu so zverou

DNES - 9:13Zaujímavosti

Jesenné obdobie a chladnejšie počasie si vyžadujú od vodičov ostražitosť. Okrem šmykľavej cesty, hmly hrozí vodičom aj stret so zverou.

Edity sú materialisticky založené

Edity sú materialisticky založené

DNES - 6:46Zaujímavosti

Ženské meno Edita má anglický pôvod a v preklade znamená "bohatá, šťastná". Nositeľky tohto na Slovensku ojedinelého mena oslovujeme Editka, Dita, Ditka. Meniny majú 26. septembra.

Video: Na chlapca zaútočilo 17 psov, okoloidúci si jeho trápenie kamerovali

Video: Na chlapca zaútočilo 17 psov, okoloidúci si jeho trápenie kamerovali

VČERA - 21:29Zaujímavosti

Na štvorročného chlapca v Indii zaútočila svorka túlavých psov. Reakcia okolia na jeho utrpenie je vyslovene nechutná.

Video: Hendikepovaný chlapec deťom ukázal, ako sa hrá futbal

Video: Hendikepovaný chlapec deťom ukázal, ako sa hrá futbal

VČERA - 20:45Zaujímavosti

Z takéhoto výkonu by sa tešil nejeden profesionálny futbalista.

12 pracovných miest, na ktorých sa ľudia cítia najviac nešťastní

12 pracovných miest, na ktorých sa ľudia cítia najviac nešťastní

VČERA - 20:13Zaujímavosti

Hľadáte spokojnosť a šťastie v kariére? Potom si nevyberajte tieto povolania.

TV program