• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 16.11.2018Meniny má Agnesa
Bratislava

5 znakov toho, že ste pre ostatných hrozbou kvôli svojej silnej osobnosti

  • 19:32 05.07.2017
  • Bratislava
5 znakov toho, že ste pre ostatných hrozbou kvôli svojej silnej osobnosti

Ak vám už niekto povedal, že máte silnú osobnosť, tak tento článok je rozhodne venovaný vám.

Skúsenosti v našom živote z nás robia ľudí, ktorými sme. Práca, vzťahy, rodina, lásky, problémy. Všetky tieto veci vplývajú na to, kým sme. Záleží však len na nás, aký pohľad zaujmeme v našom živote na všetky tieto aspekty. A možno práve toto je to, kde sa ľudia začínajú deliť na silné osobnosti a ľudí, ktorí len prežívajú.

Definovať silnú osobnosť je ťažké, pretože táto definícia človeka sa rozhodne odčleňuje od bežného správania väčšiny ľudí. Treba však vedieť, že títo ľudia sú otvorení, milí a s veľkým srdcom, aj keď ich osobnosť často vyznieva ako agresívna, arogantná a drzá.

Niekedy je však pravda inde. Toto je 5 znakov, ktoré definujú silné osobnosti a zastrašujú ostatných.

1. Netolerujú zámernú ignoranciu.

Silní ľudia si zakladajú na otvorenosti, a preto svoje názory otvorene prezentujú. Nadovšetko si cenia otvorený postoj, preto z duše neznášajú, ak ich niekto ignoruje. Preto netolerujú, ak niekto vo svojom vnútri drží niečo negatívne voči nim a tento postoj netolerujú.

2. Aj malý rozhovor je otravný.

Tieto osoby sa rozhodne nesnažia nadviazať malé rozhovory, napríklad o počasí, o iných ľuďoch, pretože ich tieto rozhovory nudia, intelektuálne nestimulujú a otravujú. Títo ľudia rovnako nemajú problém povedať iným svoj názor na klebety a nepodstatné rozhovory, ak ich prerušujú pri náročnejších úlohách, ktoré riešia.

3. Hľadajú možnosti tam, kde ich nikto iný nevidí.

Jednou z výhod otvorenej mysle je aj to, že vidíte možnosti aj tam, kde by nemali byť alebo iní ich tam nevidia. Všetko je totiž možné, ak máte správne nastavené myšlienkové pochody. Tento postoj vám pomôže prežiť všetky problémy. Rátajte však s tým, že u iných vyvoláte žiarlivosť na vaše schopnosti.

4. Zameriavajú sa na riešenia, nie na problémy.

Ľudia so silnou osobnosťou sú známi tým, že si idú za svojimi cieľmi a plnia svoje stanovené úlohy. Keď sa objavia problémy, nezameriavajú sa na ne, ale snažia sa nájsť ich riešenie. Vďaka tomuto zmýšľaniu nemajú zľutovanie nad inými a ich problémami. Ak sa niekto rozhodne pred takouto osobou sťažovať a nariekať a neriešia svoju situáciu, silná osobnosť sa o nich už nezaujíma. Silné osobnosti sú preto často individualisti.

5. Ich svet je pre nich všetko.

Ak máte silnú osobnosť, tak to, čo poviete, za tým si stojíte. Nikdy neporušujete sľuby a neklamete priateľom, preto si ľudia vo vašom okolí cenia vašu otvorenosť a jednajú s vami s rešpektom. Je však pravda, že títo ľudia majú veľa odporcov, ktorí ich neznášajú práve pre ich úprimnosť. Nezáleží pri tom, či svoje slová volíte slušne a srdečne. Títo ľudia preto vo svojom okolí majú málo klamárov. Svojich priateľov si vyberajú múdro.

Toto sú znaky, ktoré poukazujú na silnú osobnosť človeka. Je však dobré podotknúť, že ľudia so silnou osobnosťou sa nesnažia dominovať nad inými alebo ich urážať. Jednoducho však neznesú pretvarovanie sa iných ľudí, pretože ho považujú za otravné a nepotrebné.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, NJ, iheartintelligence.com Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Muži v Indii si líhajú na zem, aby po nich postúpali kravy

Video: Muži v Indii si líhajú na zem, aby po nich postúpali kravy

VČERA - 22:37Zaujímavosti

Ľudia veria, že keď sa nechajú podupať posvätnými kravami, prinesie im to zdravie a blahobyt.

Video: Najočakávanejšia vianočná reklama roka má Eltona Johna

Video: Najočakávanejšia vianočná reklama roka má Eltona Johna

VČERA - 21:28Zaujímavosti

Elton John sa predstavil v najočakávanejšej vianočnej reklame roka.

Suchý šampón: Ako často ho používať a do akej miery poškodzuje vlasy?

Suchý šampón: Ako často ho používať a do akej miery poškodzuje vlasy?

VČERA - 20:57Zaujímavosti

Používate suchý šampón častejšie ako jeho tekutú formu? Ako to vplýva na zdravie vašich vlasov a čo všetko tým riskujete?

Video: Rusi chceli silou-mocou prejsť cez most pre vozidlá. Prezliekli sa teda za autobus

Video: Rusi chceli silou-mocou prejsť cez most pre vozidlá. Prezliekli sa teda za autobus

VČERA - 20:36Zaujímavosti

Štyrom Rusom sa takmer podarilo prejsť skratkou na druhú stranu pobrežia.

TV program