Piatok, 29.3.2024Meniny má Miroslav
18°Bratislava

• 7:00 11.01.2017
  • New York

V siedmich utorkových zápasoch NHL sa darilo aj slovenským hokejistom. Bodovali traja, pričom jeden z nich dvakrát a stal sa hviezdou duelu.

Richard Pánik strelil svoj 10. gól v sezóne, prvý od 20. decembra a pridal asistenciu, čím pomohol Chicagu zdolať Detroit 4:3 po predĺžení. S 18 bodmi už teraz prekonal osobné maximum z ročníka 2014/15. Marián Hossa pri výhre raz asistoval.

Proti nim nastúpil Tomáš Tatar, ktorý zaznamenal svoj 9. presný zásah v ročníku. Pánika vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

Blackhawks si natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy vďaka Duncanovi Keithovi, ktorý strelil svoj druhý gól v predĺžení v základnej časti NHL.

Zdeno Chára bol najvyťažovanejším hráčom duelu s časom 28 a pol minúty a na ľade v zápase, v ktorom jeho Boston zdolal St. Louis 5:3. Blues nevyhrali dva zápasy po sebe od 1. decembra 2016.

Kapitán Bruins nazbieral v dueli až tri plusové body, jeho spoluhráči David Pastrňák a Brad Marchand pre zmenu po tri kanadské.

Posledný Slovák v akcii, obranca Andrej Sekera, bol najvyťaženejším hráčom tímu s takmer 23 minútami v akcii, ale Edmonton podľahol San Jose 3:5. Najviac sa o to pričinil Mikkel Boedker, ktorý zaznamenal svoj štvrtý hetrik v NHL.

Brent Burns získal tri body a je lídrom obrancov súťaže so 16 gólmi aj 42 bodmi v 41 dueloch sezóny.

Nashville ukončil sériu šiestich domácich prehier zásluhou Calleho Järnkroka, ktorý ako prvý hráč v klubovej histórii skóroval v predĺžení vo vlastnom oslabení. Dokázal to tiež najneskôr v histórii Predators – až 1,5 sekundy pred koncom.

Jeff Skinner a Victor Rask si pripísali po tri body za gól a dve asistencie, čím doviedli Carolinu k domácej výhre 5:3 nad Columbusom.

Rovnakú bilanciu mal Sam Reinhart, ktorý pomohol Buffalu predĺžiť bodovú sériu na štyri zápasy po triumfe 4:1 nad Philadelphiou. Flyers prehrali už siedmy zápas na ľade súpera v sérii.

Brankár John Gibson zastavil všetkých 34 striel hráčov Dallasu pri svojom treťom čistom konte sezóny, ktorým doviedol Anaheim k domácemu triumfu 2:0.

Buffalo Sabres – Philadelphia Flyers 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 26. Reinhart (Ristolainen, O'Reilly), 29. Carrier (Fedun, O'Reilly), 40. Kane (Reinhart, Bogosian), 60. Foligno (Foligno, McCabe) – 58. Schenn (Giroux, Provorov). Brankári: Nilsson - Mason, strely na bránku: 27:40, 18.920 divákov

Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Góly: 23. Skinner (Rask, Ryan), 25. Ryan (Skinner, Rask), 34. McGinn (Tennyson, Hanifin), 44. Staal (Lindholm), 60. Rask (Skinner, Faulk) - 2. Atkinson (Johnson, Jenner), 29. Anderson, 40. Saad (Wennberg). Brankári: Ward - Forsberg, strely na bránku: 28:27, 9351 divákov

Nashville Predators – Vancouver Canucks 2:1 PP (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 21. Watson (Fisher, Josi), 65. Järnkrok (Josi) - 60. Sutter (Baertschi, Edler). Brankári: Rinne - Miller, strely na bránku: 26:30, 17.113 divákov

St. Louis Blues – Boston Bruins 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)

Góly: 24. Parayko (Perron, Schwartz), 51. Berglund (Perron, Pietrangelo), 60. Brodziak (Upshall) - 9. Vatrano (Krug, Pastrňák), 16. Carlo (Vatrano, Krejčí), 18. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 22. Krug (Spooner, Marchand), 59. Marchand (Pastrňák, Bergeron). Brankári: Allen (21. Hutton) - Rask, strely na bránku: 17:39, 19.342 divákov

Chicago Blackhawks – Detroit Red Wings 4:3 PP (2:0, 1:3, 0:0, 1:0)

Góly: 11. Campbell (HOSSA, Toews), 11. PÁNIK (Hartman, Keith), 39. Kero (Hartman, PÁNIK), 61. Keith (Panarin, Kane) - 22. Athanasiou (Vanek), 30. TATAR (Larkin), 40. Glendening (Miller, Nielsen). Brankári: Crawford - Mrázek, strely na bránku: 43:36, 22.019 divákov

Edmonton Oilers – San Jose Sharks 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Góly: 16. Caggiula (Pouliot, Kassian), 41. Benning (Lucic), 44. Klefbom (Nugent-Hopkins) - 2. Boedker (Haley, Burns), 20. Burns (Vlasic, Pavelski), 23. Boedker (Karlsson, Burns), 29. Boedker (Vlasic, Haley), 46. Couture. Brankári: Talbot - Jones, strely na bránku: 36:28, 18.347 divákov

Anaheim Ducks – Dallas Stars 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 35. Silfverberg (Vatanen, Perry), 55. Cogliano (Manson, Silfverberg). Brankári: Gibson - Niemi, strely na bránku: 38:34, 15.073 divákov