Utorok, 23.4.2024Meniny má Vojtech
10°Bratislava

• 17:30 10.01.2017
  • Moskva

V prvom z troch utorkových zápasov KHL sa dvojici slovenských útočníkov nedarilo. Nebodovali a ich tím prehral.

Viťaz triumfoval na ľade čínskeho Kunlunu 2:1 a figuruje na poslednej ôsmej postupovej priečke v tabuľke Západnej konferencie.

O výhre ruského tímu nad nováčikom súťaže rozhodol Alexej Makejev, ktorý strelil oba góly v rozmedzí 144 sekúnd v prvej tretine.

Pred bratislavským Slovanom má teraz podmoskovský klub náskok 11 bodov, ale odohral o dva zápasy viac.

Marcinko odohral v zápase necelých 15 minút, no vyhral len päť zo 14 vhadzovaní (35,71 %). Bakoš si počas vyše 14 minút pripísal strelu a prehrané vhadzovanie.

Ufa privítala späť v zostave najlepšieho strelca nedávneho juniorského svetového šampionátu, Kirilla Kaprizova.

Ten nezaháľal a štyrmi bodmi za dva góly a dve asistencie pomohol k výhre 5:3 nad Spartakom Moskva. Vytvoril si tak osobné maximum v počte bodov v zápase.

Vyrovnaný duel medzi Čeľabinskom a Nižným Novgorodom rozhodli až samostatné nájazdy. Triumf Torpeda v nich zariadil Kaspar Daugavinš.

Červená hviezda Kunlun – HC Viťaz Moskovská oblasť 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 28. Rau – 15. Makejev, 18. Makejev

Traktor Čeľabinsk – Torpedo Nižný Novgorod 2:3 SN (0:0, 0:2, 2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 45. Pestunov, 55. Klimontov – 30. Galuzin, 30. Mozer, rozh. SN Daugavinš

Salavat Julajev Ufa – Spartak Moskva 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)

Góly: 21. Mertl, 25. Kaprizov, 35. Kaprizov, 40. Loginov, 60. Kuljaš – 1. Stoa, 9. Kalinin, 55. Kirillov

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR, Video: khl.ru