Štvrtok, 25.4.2024Meniny má Marek
Bratislava

• 7:45 09.01.2017
  • Madrid

V záverečnom nedeľňajšom zápase 17. kola španielskej futbalovej La Ligy remizoval majster FC Barcelona na pôde Villarrealu 1:1.

Tretiu ligovú prehru „Barcy" v sezóne odvrátil v 90. minúte Lionell Messi utešenou strelou z priameho kopu, domáci viedli od začiatku druhého polčasu po góle 25-ročného talianskeho útočníka Nicolu Sansoneho.

Domáci dokonca siahali na víťazstvo, ale Kataláncov v predposlednej minúte riadneho hracieho času zachránil Lionel Messi. Villarreal viedol od 50. minúty, keď ukážkový rýchly protiútok zakončil presne Nicola Sansone.

Hosťom sa napriek enormnému tlaku podarilo už len vyrovnať, keď priamy kop presne zakrútil Messi. Pre Argentínčana to bol jubilejný 30. gól z priameho kopu v kariére.

Hráči Barcelony sa po zápase sťažovali na hlavného rozhodcu Ignacia Iglesiasa, ktorý podľa nich prehliadol ruku Bruna Soriana v pokutovom území.

„Nie raz, ale súper zahral rukou v šestnástke dokonca dvakrát. A rozhodca nič. Mali to byť jasné penalty v náš prospech,“ hneval sa stopér Gerard Pique.

Podľa trénera Kataláncov Luisa Enriqueho mal jeho tím brať všetky tri body.

„Zaslúžili sme si vyhrať, namiesto toho sme predĺžili negatívnu sériu. Villarreal má výbornú obranu, veď nie bez dôvodu inkasoval najmenej gólov v súťaži. Na výkon mojich zverencov sa sťažoval nemôžem, snažili sa o maximum. Musíme jednoducho nájsť spôsob, ako pre výhru urobiť ešte viac,“ hodnotil duel Enrique.

Domáci tak pokrstili nové meno domovského stánku Estadio de la Ceramica (predtým El Madrigal) remízou proti favoritovi.

„Som veľmi hrdý na svojich hráčov. Barcelona dominovala, čo sme čakali, napriek tomu sme ju do vyložených šancí nepustili. Najmä preto som so zápasom veľmi spokojný,“ tešil sa kouč Villarrealu Fran Escriba.

Barca po ďalšej strate stráca na vedúci Real päť bodov, mužstvo z hlavného mesta má navyše zápas k dobru.

„Obhajobu titulu už nemáme len vo vlastných rukách. Avšak ešte nie je za nami ani polovica sezóny, takže uvidíme. Musíme zostať pozitívni,“ dodal Luis Enrique.

V prvom zápase dňa remizoval Athletic Bilbao s Alavesom 0:0. V súboji tímov z dolnej časti tabuľky zvíťazil Betis Sevilla nad Leganes 2:0 vďaka presným zásahom Rubena Castra a striedajúceho Cristiana Picciniho.

Celta Vigo prerušila trojzápasovú sériu bez výhry, keď zdolala Malagu 3:1. Domáci po siedmom triumfe v sezóne poskočili v tabuľke na deviate miesto.