Bratislava

NHL: Halák po 40. shutoute v kariére: "V tretej tretine sme do toho vleteli"

• 9:34 02.12.2016
  • New York

Slovenský hokejista Marián Hossa rozhodol v noci na piatok v zámorskej NHL o triumfe Chicaga nad New Jersey 4:3 po predĺžení.

Elitný krídelník strelil v 62. minúte svoj 12. gól v sezóne, hosťom nepomohol ani hetrik Travisa Zajaca. Obranca Andrej Sekera prispel dvoma asistenciami k víťazstvu Edmontonu vo Winnipegu 6:3. Brankár Jaroslav Halák sa výrazným spôsobom podieľal na triumfe New Yorku Islanders na ľade Washingtonu Capitals (3:0), keď zneškodnil 38 striel a zaznamenal prvý shutout v sezóne, celkovo už 40. v kariére.

Halák naposledy vychytal čisté konto vo februári v dueli proti New Jersey. "Ostrovania" natiahli víťaznú sériu na tri zápasy. "Vedeli sme, že to bude tesný zápas. Po dvoch tretinách za bezgólového stavu sme si v šatni povedali, že od začiatku záverečného dejstva do toho naplno vletíme s cieľom získať dva body. Myslím, že sme odviedli skvelú prácu, v priebehu necelých piatich minút sme strelili tri rýchle góly a potom sme to už kontrolovali," povedal Halák pre oficiálnu stránku profiligy.

Los Angeles Kings aj vďaka gólovej prihrávke Mariána Gáboríka uspeli v Arizone proti Coyotes 4:3. Zápas nevyšiel Petrovi Budajovi, ktorý v prvej tretine inkasoval zo šiestich striel dva góly a musel prenechať miesto Jackovi Zatkoffovi. Detroit v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom prehral s Floridou 1:2 po predĺžení. Boston bez zraneného Zdena Cháru zdolal Carolinu 2:1 po nájazdovom rozstrele, o zisku dvoch bodov pre Bruins rozhodol český útočník David Pastrňák. V zápase medzi St. Louis a Tampou Bay (5:4) sa v drese domácich hetrikom blysol ruský kanonier Vladimir Tarasenko. Buffalo si vďaka dvom gólom Jacka Eichela poradilo s New Yorkom Rangers 4:3.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - CAROLINA HURRICANES 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 60. Krug (Pastrňák, Krejčí), rozh. nájazd Pastrňák - 28. Hanifin (Skinner, Ryan). Brankári: Chudobin - Ward, strely na bránku: 35:30, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - NEW YORK RANGERS 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Góly: 1. Larsson (McCabe, Gionta), 30. Gionta (M. Foligno), 53. Eichel (Okposo, Ristolainen), 55. Eichel (Reinhart, E. Kane) - 17. McDonagh (Stepan), 29. Nash (Vesey, Clendening), 32. Staal (Fast, Kreider). Brankári: Nilsson - Lundqvist, strely na bránku: 34:25, 18.047 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - DALLAS STARS 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Góly: 9. Cole (Kessel, Schultz), 28. Hörnqvist (Malkin, Crosby), 40. Crosby (Sheary, Hörnqvist), 57. Sheary (Crosby, Schultz), 58. Fehr (Kühnhackl, Letang), 58. Bonino (S. Wilson, Cole) - 12. D. Shore (Eaves, Johns), 32. Seguin (Spezza, Klingberg). Brankári: Fleury - Niemi, strely na bránku: 40:35, 18.420 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - NEW YORK ISLANDERS 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly: 44. Prince (Cizikas), 47. Nelson (Tavares, Bailey), 48. Chimera (Ladd). Brankári: Holtby - HALÁK, strely na bránku: 38:28, 18.506 divákov.

DETROIT RED WINGS - FLORIDA PANTHERS 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 2. Zetterberg - 19. Demers (Yandle, R. Smith), 63. Barkov (Marchessault). Brankári: Mrázek - Luongo, strely na bránku: 21:30, 20.027 divákov.

OTTAWA SENATORS - PHILADELPHIA FLYERS 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 9. Hoffman (Mark Stone, Turris), 22. Dzingel (Phaneuf, Turris) - 37. Giroux (Voráček), 38. Del Zotto (Streit, Read), 61. Giroux (Voráček, Gostisbehere). Brankári: Condon - Mason, strely na bránku: 21:32, 14.334 divákov.

WINNIPEG JETS - EDMONTON OILERS 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)

Góly: 1. Little (Wheeler, Stafford), 11. Laine (Enström, Ehlers), 42. Laine (Byfuglien, Wheeler) - 3. Letestu (Draisaitl, SEKERA), 21. Draisaitl (Lucic, McDavid), 26. Letestu (Lucic, McDavid), 32. Maroon (Kassian, Letestu), 48. Draisaitl (McDavid, Larsson), 48. Pouliot (SEKERA, Nugent-Hopkins). Brankári: Hellebuyck (48. Hutchinson) - Talbot, strely na bránku: 25:33, 15.294 divákov.

ST. LOUIS BLUES - TAMPA BAY LIGHTNING 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)

Góly: 2. Tarasenko (Parayko), 10. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 14. Shattenkirk (Steen, Fabbri), 22. Shattenkirk (Steen, Tarasenko), 49. Tarasenko (Fabbri, Shattenkirk) - 11. Paquette (Drouin, Vermin), 35. T. Johnson (Kučerov, Palát), 42. Kučerov (Hedman, Boyle), 52. Paquette (Drouin, Vermin). Brankári: Allen - Vasilevskij (22. Bishop), strely na bránku: 26:26, 17.351 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - NEW JERSEY DEVILS 4:3 pp (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 22. Krüger (Rasmussen, Seabrook), 33. Anisimov (Keith, Seabrook), 39. Hjalmarsson, 62. HOSSA (P. Kane, Keith) - 4. Zajac (Palmieri, Severson), 31. Zajac (Palmieri), 49. Zajac (Cammalleri). Brankári: Crawford - Schneider, strely na bránku: 33:33, 21.351 divákov.

ARIZONA COYOTES - LOS ANGELES KINGS 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Góly: 1. Hanzal (Vrbata, Michael Stone), 19. Hanzal (Michael Stone, Ekman-Larsson), 54. Rieder (Goligoski, Martinook) - 13. King (Brown, Kopitar), 31. Nolan (Clifford, N. Shore), 54. Nolan, 56. Lewis (GÁBORÍK, Kopitar). Brankári: M. Smith - BUDAJ (21. Zatkoff), strely na bránku: 32:33, 11.327 divákov.

COLORADO AVALANCHE - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 31. Comeau (E. Johnson, Beauchemin), 35. Henley (Barrie) - 5. Saad (Hartnell, J. Johnson), 17. N. Foligno (Saad, Jones), 49. Jenner (Atkinson). Brankári: Varlamov - Bobrovskij, strely na bránku: 20:37, 12.141 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - ANAHEIM DUCKS 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 53. H. Sedin (Eriksson) - 24. Silfverberg (Fowler, Vatanen), 35. Kaše (Getzlaf, Ritchie), 58. Cogliano (Theodore). Brankári: Miller - Gibson, strely na bránku: 28:24, 17.627 divákov.

Peter Budaj (Los Angeles) 20:00 4/6 66,7

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR