Juniorskí vodnoslalomári Maceková a Málek majú zlato z ME

• 16:58 27.08.2016
  • Solkan

Slovenské juniorky zas získali striebro v hliadkách 3xK1.

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Simona Maceková sa stala novou juniorskou majsterkou Európy v C1. Na kontinentálnom šampionáte juniorov a reprezentantov do 23 rokov v Slovinsku vyhrala sobotňajšie finále časom 115,81 sekundy.

Na snímke vodný slalomár Marko Mirgorodský. Foto: TASR - Branislav Račko

Obhajoba titulu v C1 juniorov nevyšla Markovi Mirgorodskému. Úradujúci juniorský majster sveta skončil vo finále druhý, na víťazného Čecha Matyáša Lhotu stratil v cieli sekundu.

Aj slovenský reprezentant vo vodnom slalome Andrej Málek sa stal v slovinskom Solkane novým majstrom Európy v K1 v kategórii do 23 rokov. Vo finále triumfoval s náskokom 2,35 s pred Francúzom Clementom Travertom a dosiahol životný úspech. Málekov krajan Jakub Grigar skončil napokon až piaty. Majster sveta do 23 rokov z Krakova síce vyhral semifinále, vo finálovej jazde si však pripísal na konto dve trestné sekundy a to ho pripravilo o striebornú medailu.

Málek mal zo zisku titulu veľkú radosť. "Som rád, že to vyšlo. Trochu ma mrzí, že Jakub ťukol na jednej z bránok, mohli sme spolu stáť na stupňoch víťazov. Niektoré prejazdy boli na hrane, nevyšiel mi najmä ten medzi bránkami 12 a 13, no v priebehu trate som dokázal stratu zmazať a napokon skončiť prvý," sprostredkovala pre TASR slová Máleka generálna sekretárka Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode Lucia Ježíková.

Kajakár Andrej Málek Foto: TASR/Oliver Ondráš

Slovenské juniorské reprezentantky vo vodnom slalome Michaela Haššová, Soňa Stanovská, Lucia Murzová získali v slovinskom Solkane strieborné medaily v hladkach 3xK1. Za víťaznými Češkami zaostali iba o 69 stotín, bronz patrí Ruskám.