• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 23.3.2018Meniny má Adrián
Bratislava

Búšenie srdca: 6 nezvyčajných trikov, ktoré ho zastavia

  • 20:10 06.07.2016
  • Bratislava
Búšenie srdca: 6 nezvyčajných trikov, ktoré ho zastavia

Trápi vás pocit, že vám srdce búši príliš silno, rýchlo a nepravidelne? Odborne sa tento zdravotný problém nazýva palpitácie. Ak ich pravidelne zažívate, môžu vám pomôcť tieto postupy a triky.

Palpitácie sú zvyčajne neškodné, pokiaľ nie sú príznakom arytmie alebo anémie. Často ich spôsobuje stres, námaha, vyčerpanie alebo kofeín, nikotín či drogy. Najúčinnejšie zaberá Valsalvov manéver, dopĺňanie horčíka alebo pohár studenej vody. Existujú ale aj iné postupy a suroviny, ktoré môžu pomôcť.

Kašeľ

Intenzívny kašeľ vám môže pomôcť narušiť palpitácie. Spôsobí totiž nárast tlaku v hrudníku, čo sa odrazí na znormalizovanom rytme srdce. Kašeľ ale nefunguje ako prevencia voči vzniku búšenia. Túto metódu používajte teda iba v prípade potreby.

Hlboké dýchanie

Ide o pomerne jednoduchý spôsob, ako okamžite zmierniť búšenie srdca. Hlboké dýchanie je účinné najmä vtedy, ak vám búšenie srdca spôsobuje stres, panika alebo úzkosť. Súčasne tak uvoľníte srdcové svalstvo a aj tieto nepríjemné pocity. Jednoducho sa posaďte a zhlboka, pomaly dýchajte. Sústreďte sa pritom iba na správnu techniku dýchania.

Čítajte: Hlboké dýchanie: 10 spôsobov, ako môžete ovplyvniť vaše zdravie

Čierna melasa

Pokiaľ za palpitáciami stojí anémia, čierna melasa vám pomôže doplniť hladinu železa, magnézia a vápnika a posilní cievy. Rozmiešajte jednu lyžičku v pohári vody a vypite jeden denne.

Valeriána

Ak búšenie spôsobuje úzkosť alebo panika, pomôže vám výťažok z valeriány – či už kvapky alebo tablety. Má mimoriadne upokojujúce účinky. Okrem upokojenia palpitácií vám pomôže aj pokojne sa vyspať. Pri jej dávkovaní ale dávajte pozor na odporúčané množstvo a neprekračujte ho!

Hloh

Je ďalšou účinnou prírodnou surovinou na palpitácie. Pomáha zvýšiť prietok krvi do srdca a zlepšuje kontrakcie srdcových svalov. Pritom upokojuje tep. Hloh nenájdete po celý rok, čiže ho užívajte vo forme doplnku stravy. Môže ale spôsobiť problémy pri užívaní s niektorými liekmi, poraďte sa teda o jeho dávkovaní so svojím lekárom.

Čítajte: Búšenie srdca: 7 domácich liečiv, ktoré ho okamžite zmiernia

Medovka

Má posilňujúci a súčasne upokojujúci účinok na srdce, cievy a cirkuláciu krvi. Dokáže tiež uvoľniť úzkosť a stres, ktoré sa na vzniku búšenia srdca môžu podieľať. Stačí, aby ste si z nej niekoľkokrát týždenne pripravili čaj alebo ju používali ako prísadu do varenia. Môže pomôcť aj priamo počas toho, ako prežívate stres a zažívate palpitácie.

Aké suroviny alebo postupy pomáhajú vám upokojiť búšenie srdca?

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DK, top10homeremedies.com, webmd.com, health.com, Foto: shutterstock.co
Najnovšie v kategóriiViac článkov
6 neobvyklých príznakov srdcového ochorenia

6 neobvyklých príznakov srdcového ochorenia

VČERA - 20:19Zdravie

Srdce je životne dôležitý orgán, ktorý bez prestávky pracuje v našej hrudi a málokedy dá človeku najavo, že niečo nie je v poriadku, až kým nie je neskoro.

Lekári zvrátili autizmus behom 3 dní. Účinky môžu trvať roky.

Lekári zvrátili autizmus behom 3 dní. Účinky môžu trvať roky.

VČERA - 19:36Zdravie

Vďaka neobvyklému lieku sa podarilo úspešne zvrátiť autizmus bez vedľajších účinkov.

Vaša sexuálna orientácia má vplyv na riziko srdcových ochorení

Vaša sexuálna orientácia má vplyv na riziko srdcových ochorení

21:46 21.03.2018Zdravie

Podľa expertov by sme pri zvýšenom riziku chorôb mali zvažovať ďalšie sociálne faktory.

5 prostriedkov, vďaka ktorým rýchlo zastavíte krvácanie pri porezaní žiletkou

5 prostriedkov, vďaka ktorým rýchlo zastavíte krvácanie pri porezaní žiletkou

20:46 21.03.2018Zdravie

Zabudnite na galeje, ktorými ste si museli prechádzať pri holení. Tieto účinné pomôcky zaručene zachránia pánov aj dámy.

Obezita výrazne otupuje jeden zo zmyslov. Toto sa deje v tele obézneho človeka

Obezita výrazne otupuje jeden zo zmyslov. Toto sa deje v tele obézneho človeka

19:41 21.03.2018Zdravie

Možnosť, že obezita atakuje konkrétny zmysel človeka, trápila vedu už aj v minulosti. Až novej štúdii sa však podarilo dokázať, že skutočne ide o pravdu.

TV program