• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 21.8.2017Meniny má Jana
14°Bratislava

Búšenie srdca: 6 nezvyčajných trikov, ktoré ho zastavia

  • 20:10 06.07.2016
  • Bratislava
Búšenie srdca: 6 nezvyčajných trikov, ktoré ho zastavia

Trápi vás pocit, že vám srdce búši príliš silno, rýchlo a nepravidelne? Odborne sa tento zdravotný problém nazýva palpitácie. Ak ich pravidelne zažívate, môžu vám pomôcť tieto postupy a triky.

Palpitácie sú zvyčajne neškodné, pokiaľ nie sú príznakom arytmie alebo anémie. Často ich spôsobuje stres, námaha, vyčerpanie alebo kofeín, nikotín či drogy. Najúčinnejšie zaberá Valsalvov manéver, dopĺňanie horčíka alebo pohár studenej vody. Existujú ale aj iné postupy a suroviny, ktoré môžu pomôcť.

Kašeľ

Intenzívny kašeľ vám môže pomôcť narušiť palpitácie. Spôsobí totiž nárast tlaku v hrudníku, čo sa odrazí na znormalizovanom rytme srdce. Kašeľ ale nefunguje ako prevencia voči vzniku búšenia. Túto metódu používajte teda iba v prípade potreby.

Hlboké dýchanie

Ide o pomerne jednoduchý spôsob, ako okamžite zmierniť búšenie srdca. Hlboké dýchanie je účinné najmä vtedy, ak vám búšenie srdca spôsobuje stres, panika alebo úzkosť. Súčasne tak uvoľníte srdcové svalstvo a aj tieto nepríjemné pocity. Jednoducho sa posaďte a zhlboka, pomaly dýchajte. Sústreďte sa pritom iba na správnu techniku dýchania.

Čítajte: Hlboké dýchanie: 10 spôsobov, ako môžete ovplyvniť vaše zdravie

Čierna melasa

Pokiaľ za palpitáciami stojí anémia, čierna melasa vám pomôže doplniť hladinu železa, magnézia a vápnika a posilní cievy. Rozmiešajte jednu lyžičku v pohári vody a vypite jeden denne.

Valeriána

Ak búšenie spôsobuje úzkosť alebo panika, pomôže vám výťažok z valeriány – či už kvapky alebo tablety. Má mimoriadne upokojujúce účinky. Okrem upokojenia palpitácií vám pomôže aj pokojne sa vyspať. Pri jej dávkovaní ale dávajte pozor na odporúčané množstvo a neprekračujte ho!

Hloh

Je ďalšou účinnou prírodnou surovinou na palpitácie. Pomáha zvýšiť prietok krvi do srdca a zlepšuje kontrakcie srdcových svalov. Pritom upokojuje tep. Hloh nenájdete po celý rok, čiže ho užívajte vo forme doplnku stravy. Môže ale spôsobiť problémy pri užívaní s niektorými liekmi, poraďte sa teda o jeho dávkovaní so svojím lekárom.

Čítajte: Búšenie srdca: 7 domácich liečiv, ktoré ho okamžite zmiernia

Medovka

Má posilňujúci a súčasne upokojujúci účinok na srdce, cievy a cirkuláciu krvi. Dokáže tiež uvoľniť úzkosť a stres, ktoré sa na vzniku búšenia srdca môžu podieľať. Stačí, aby ste si z nej niekoľkokrát týždenne pripravili čaj alebo ju používali ako prísadu do varenia. Môže pomôcť aj priamo počas toho, ako prežívate stres a zažívate palpitácie.

Aké suroviny alebo postupy pomáhajú vám upokojiť búšenie srdca?

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DK, top10homeremedies.com, webmd.com, health.com, Foto: shutterstock.co
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prekvapivé zdravotné problémy, ktoré vám môže spôsobiť holenie intímnych partií

Prekvapivé zdravotné problémy, ktoré vám môže spôsobiť holenie intímnych partií

VČERA - 19:27Zdravie

Mnohí ľudia po celom svete si holia, depilujú alebo zastrihávajú ochlpenie v oblasti bikín. Tento zvyk však vedie k niekoľkým nečakaným zdravotným komplikáciám.

Obľúbený doplnok stravy dokáže podporiť vaše IQ

Obľúbený doplnok stravy dokáže podporiť vaše IQ

20:39 19.08.2017Zdravie

​Vylepšite svoju pamäť aj inteligenciu pomocou obľúbeného doplnku.

11 skvelých výhod horčicového esenciálneho oleja

11 skvelých výhod horčicového esenciálneho oleja

20:04 19.08.2017Zdravie

​Tento druh oleja je v iných kútoch sveta veľmi známy pre jeho účinky na zdravie. Netreba si ho však mýliť s horčicovým olejom, ktorého výroba a účinky sa značne líšia.

Najväčšia chyba, ktorú robíte pri sexe

Najväčšia chyba, ktorú robíte pri sexe

21:38 18.08.2017Zdravie

Páry sa môžu pripraviť o vášnivý zážitok, keď majú k sexu nesprávny postoj.

Nedostatok sexu: Čo sa môže stať s vašim telom

Nedostatok sexu: Čo sa môže stať s vašim telom

20:37 17.08.2017Zdravie

Nedostatok sexu môže mať podľa sexuologičky následky na ženskom tele.

TV program