Lacko postúpil do 2. kola dvojhry vo Wimbledone, čaká ho Karlovič

• 22:35 27.06.2016
  • Wimbledon

Nadviazal tak na triumf nad Lorenzim z roku 2013 z novozélandského Aucklandu.

Slovenský tenista Lukáš Lacko sa prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V 1. kole ako kvalifikant zdolal Taliana Paola Lorenziho 6:4, 6:7 (5), 7:5, 6:3. Jeho ďalším súperom bude v stredu chorvátsky dlháň Ivo Karlovič nasadený ako číslo 23, s ktorým má negatívnu bilanciu 0:2. V roku 2009 s ním prehral v troch setoch práve na tráve All England Clubu, vlani na Karloviča nestačil na harde v americkom Memphise.

Lackovi vyšiel úvod stretnutia s Lorenzim a po rýchlom brejku si vybudoval náskok 4:1. Talian síce následne vyrovnal na 4:4, no koncovka patrila slovenskému daviscupovému reprezentantovi. V druhom dejstve Lacko zmazal manko brejku a vynútil si tajbrejk, v jeho koncovke však slávil úspech Lorenzi. O osude tretieho setu rozhodol Lackov brejk za stavu 5:5. Vo štvrtom dejstve Lacko za stavu 2:1 nedokázal potvrdiť brejk, v siedmom geme však opäť zobral súperovi podanie a zápas už dotiahol do úspešného konca. Nadviazal tak na triumf nad Lorenzim z roku 2013 z novozélandského Aucklandu.

Lacko si pripísal na svoje konto štvrtý víťazný zápas za sebou. "Po kvalifikácii som sa herne cítil dobre. Trochu ma zaskočila rýchlosť dvorca, bol pomalší ako kvalifikačné v Roehamptone. V nedeľu som si na zápasových dvorcoch nezahral, trénoval som len v Aorangi, kde to bolo v poriadku, ale zápasový je dosť pomalý. Začiatok zápasu s Lorenzim bol z mojej strany výborný. Pozrel som si nejaké súperove zápasy a videl som, že tráva nie je jeho povrch. Škoda nevyužitej šance za stavu 4:1 v prvom sete, brejkol ma s poslednými starými loptami proti vetru a vtedy sa uvoľnil a na svoje pomery začal hrať na tráve výborne. V druhom sete som mal setbaly, nevyužil som ich, ale dokázal som sa skoncentrovať na tretí set a vo štvrtom som ho dva razy brejkol. Mohlo to byť na tri sety a mohol som si ušetriť nejaké sily, ale trochu ma prekvapil pomalší dvorec ako som očakával. Hrali sme tri hodiny, Talian sa výborne bránil a musel som hrať dlhšie výmeny ako v kvalifikácii," povedal Lacko pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu.

Proti Karlovičovi bude musieť dobre returnovať. "V nasledujúcom zápase s Karlovičom to bude opačne ako s Lorenzim. Problém je v tom, že ho budem musieť brejknúť, lebo v tomto roku mám tajbrejkovú bilanciu asi 1:15. Základom bude držať si vlastný servis. Karlovič robí tlak svojím servisom, hráč, ktorý proti nemu nastúpi vie, že si nemôže podanie prehrať, lebo šancí na brejk v sete je veľmi málo. Určite nie je príjemné hrať s takýmito súpermi. V tomto roku som na seba priveľmi tlačil, chcel som späť do stovky, prehral som viac trojsetových zápasov. Takých 9 - 10 zápasov som prehral, polovicu v koncovkách. Keby som ich vyhral, som okolo sedemdesiateho miesta. Teraz to neriešim, viac si chcem užívať tenis," dodal pre stz.sk.

Karlovič s Mannarinom postúpili do 2. kola dvojhry

Chorvátsky tenista Marin Čilič s prehľadom postúpil do 2. kola wimbledonskej dvojhry. Na úvod tretieho grandslamového turnaja sezóny zvíťazil ako nasadená deviatka nad Američanom Brianom Bakerom 6:3, 7:5, 6:3. Najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič vykročil úspešne za obhajobou titulu, domáceho Brita Jamesa Warda zdolal 6:0, 7:6 (3), 6:4.

Thomaz Bellucci (Braz.) - Ruben Bemelmans (Bel.) 3:6, 6:4, 6:3, 1:6, 8:6
Alexandr Dolgopolov (30-Ukr.) - Jevgenij Donskoj (Rus.) 6:2, 6:4, 3:6, 7:6 (3)
Marcus Willis (V. Brit.) - Ricardas Berankis (Lit.) 6:3, 6:3, 6:4,
Miloš Raonič (6-Kan.) - Paolo Carreno Busta (Šp.) 7:6 (4), 6:2, 6:4
Gilles Simon (16-Fr.) - Janko Tipsarevič (Srb.) 4:6, 6:4, 7:5, 6:3
Andreas Seppi (Tal.) - Guillermo Garcia-Lopez (Šp.) 6:2, 6:4, 6:0
Julien Benneteau (Fr.) - Iľja Marčenko (Ukr.) 6:4, 6:2, 7:6 (9)
Ivo Karlovič (23-Chor.) - Borna Čorič (Chor.) 7:6 (8), 7:6 (7), 6:4,
Pierre-Hugues Herbert (Fr.) - Philipp Kohlchreiber (21-Nem.) 7:5, 6:3, 3:6, 6:3,
Marin Čilič (9-Chor.) - Brian Baker (USA) 6:3, 7:5, 6:3,
Sergij Stachovskij (Ukr.) - Jošihito Nišioka (Jap.) 6:3, 6:4, 6:4
Santiago Giraldo (Kol.) - Gilles Muller (Lux. ) 6:4, 7:6 (3), 6:7 (5), 3:6, 11:11 - prerušené pre tmu
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR